Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Eylül '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
276
 

İnanılmaz istatistik; Türkiye’de emniyet 70 yıldır hiçbir cinayeti meydana gelmeden önce önleyememiş

İnanılmaz istatistik; Türkiye’de emniyet 70 yıldır hiçbir cinayeti meydana gelmeden önce önleyememiş
 

Yapılan operasyonlarla bazı olaylar mutlaka önlemiştir. Bu operasyonlar olmasaydı kesinlikle daha fazla ölüm olurdu. Biz zaten Türk emniyetinin operasyonel etkinliğine bir şey demiyoruz. Bizim üzerinde durduğumuz konu birkaç yazımızda da ısrarla belirttiğimiz gibi herhangi bir nedene dayalı bireysel cinayetler.

76 milyonluk ülkede her insanın tek tek güvenliğini sağlamak elbette kolay değil. Ama yani bir milyon askeri polisi olan bir ülkede her eline silahı alan öldürmek istediği kimseyi mutlaka nasıl öldürür? Bu ne biçim polisçilik ya! Tesadüfen birkaç kişiyi de mi olsun görmezsin. Görev dönüşü ya da ihbarla falan insan bir kişinin olsun canını kurtaramaz mı?

Ben 50 yıldır bu ülkede yaşıyorum, 50 yıldır tüm cinayet saldırıları başarıyla sonuçlandı. Bu katiller Bekaa vadisinde özel eğitim görüp de mi geliyorlar? Eşeğin bilmem neyine odun sokmayı bilmeyen öküz üç kişiyi öldürüp gidiyor. Biz bu yazıları yazdığımız zaman da “polisin itibarını düşürüyorsun” diye emniyet bize kızıyor. Kızmaya hakkınız yok ki. Yalan mı söylüyorum! Hangi cinayeti önlediniz?

Türkiye’de muhalefet yok. Türkiye’de muhalefet Kerim Korkut. Allah rızası için soruyorum sizlere, bugüne kadar şu yazdığımız konuda muhalefetin söz söylediğini duydunuz mu? Türkiye’nin katilleri de IŞİD. IŞİD sizin… Tövbe tövbe!

Türkiye’de yılda ortalama 2000 kişi cinayet sonucu öldürülüyor. İşin acı yanı polis olmasa da bu rakam değişmeyecek. Çünkü bireysel saldırılarda öldürmek isteyenin mutlaka amacına ulaştığını görüyoruz. Çünkü zaten katil sayısı bu ve onlar da işini bitiriyor.

Daha önce de yazdığımız gibi operasyonel konuda polisimiz gerçekten başarılı. Suçlulara göz açtırmıyor. Ama kişilere yönelik cinayetlerde hiç yok. Aslında hani cinayetler işlendiğinde polisin olay yerine gitmesi gereksiz.

Bir milyon askerin polisin koruduğu ülkede yılda 2000 kişi cinayetten ölüyorsa insanların askere polise güvenmeleri beklenemez. Bu nedenle ben yazılarımda kendi güvenliğinizi kendiniz sağlayın diyorum. Sakın ola ki devlet beni korur diye düşünmeyin diyorum. Emniyetin amacı şöhret ve reklâm. “İstanbul polisi bir ton uyuşturucu yakaladı” TV’lerde, gazetelerde boy boy resimler… Emekli Hayriye teyzeyi parası için öldürmüşler polisin umurunda mı?

Halkın bu konuda hiç tepkisi yok… Cinayetle öldürülen suçsuz günahsız (kocasından boşanan kadın bile sırf bu nedenle öldürülüyor ya) 2000 kişi bu koyun milleti ilgilendirmiyor. Ne katillere tepki gösteriyorlar ne de halkı korumayan polise. Bugün ona yarın sana! Çocuğun öldürüldüğü zaman ağlamayacaksın ama! Tek kelimeyle yazıklar olsun! Bu milletle hiçbir şey olmaz!

Mehmet Emin Yolsal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kerim Bey, Son yıllarda "Devlet beni korur"diyemiyorum.Her sokağa çıktığımda ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum.Önemli bir konuyu gündeme taşımışsın.Kutlarım.Selamlar.

Hüseyin Başdoğan 
 13.09.2014 17:52
Cevap :
Yorum için teşekkür ediyorum Hüseyin bey; selamlar efendim...  15.09.2014 19:51
 

Kıymetli Korkusuz Kerim. Fırçasız, reklamsız yine haklı bir yazı okudum.İnşallah bundan sonra hep olumlu yazılar okurum.Halkın yarısının yarısı zevkinde, sefasında. Geriye kalanlar hüzünlerinde, ondan artı kalan yoksullar, yoksunla ise kendi ölümlerini düşünüyorlar, ülkedeki ölümlerden pek haberdar değiller. Tepki verse gösteriye, halkı galeyana getirdiler diye zaptiyeler yakalar. Vicdanen haklı bir yazı okudum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.( Aslında siz ne selamdan, ne sağlıktan hiç anlamazsınız ama benim saygım böyle)

Mehmet Burakgazi 
 13.09.2014 12:21
Cevap :
Ben de size sağlıklar diliyorum...  14.09.2014 17:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5203
Toplam yorum
: 13530
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 666
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster