Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ekim '09

 
Kategori
Eğlence - Hobi
Okunma Sayısı
835
 

İnanmamak imkansız :)

İnanmamak imkansız :)
 

benim rengim kırmızı


Burçların insanların hayatındaki önemlerini gördükçe hep kıskanırdım

İlk tanışma anında konuşulacak basit konular ortamı oluşturan rahat bir sohbettir hangi burçtansın aaa öylemi ne güzel sen bu burç ile anlaşırsın evlenirsin vs vs

Benim bu konuda hiç şansım olmadı çünkü doğum tarihim nufüsa kayıtlı olan tarih değildir. Bilinmiyor :(

Doğal olarak da hangi burçtanım özelliklerim nedir kimle anlaşırım kimle anlaşamam ya uyuşmayan bir burçla evlenirsem :) diye yıllarca içim içimi yedi ....bu konuda bir türlü iletişim kuramadım kimseyle.

Bunu neden anlattım :)

Artık ben de biliyorum kişiliğimi !!

Nasıl mı çünkü internette dolaşırken insanların sevdiği renklere göre kişilikleri ortaya çıkıyormuş

Hemen okudum...aaa inanamadım tıpkısının aynısı ben yani Songül :)

Yok dedim bu kadarım ama gerçek :) uydu ..

Rengim mi ne tabi ki Kırmızı :)

Ben de bu renklerle ilgili olan yazıyı sizlerle paylaşmak istedim.

Böylece renkler ve kişilikler gerçekten uyuyarmı sizler birlikte test edelim mi.

Okuyup rengi evet benim gibi diyen arkadaşlarım yazarsa ben de bu konuda bir araştırma yapıp :) sonuçlarını tekrar sizlerle paylaşırım.

Sizleri renkerinizle başbaşa bırakıyorum.

:)

Yeşil

Kadınlar:

İğneleyici tarzdaki cevapları seven, alaycı, hazır cevap insanlardır. Öne çıkan özellikleri de kıvrak zekalı olmalarıdır. Bu rengi sevenlerden, yaşamda başarılı olamayanlar genel olarak alaycı, pısırık, fesat duygular taşırlar. Çoğu zaman bir alaycı üsluba, espri savurganlığına sahiptirler. Bu nedenle ağız dalaşında onlarla baş edebileceğinizi hiç düşünmemelisiniz. Etraflarına karşı duyarlı olmaları, olanı biteni anlamalarına oldukça yardımcı olur. Ancak beyinleri hareketlidir, bedenleri değil. Bazıları vardır ki, onlar tam anlamıyla tembel sınıfına girerler. Çoğunda sabırsızlık mevcuttur. Uzun, yorucu işler onları enterese etmez.

Erkekler:

Yeşil huzursuz, düşüncesiz erkeklerin sevdiği bir renktir. İyi kalplidirler, istemeden de olsa ara sıra kalp kırabilirler. Para pul onlar bakımından önemli değildir, bu yüzden ellerindeki paranın en azından yarısını dağıtırlar. Ama çoğu zaman da ceplerinde dağıtacak kadar para olmaz, adeta nerede akşam orada sabah diyen tiplerdir. Her şey onları mutlu edebilir, başkalarına da çok fazla güven duyarlar. Eğlence hayatı, zevk onların sembolleridir. Eğlenemedikleri günlerin kaygısına düşerler. Yeşil rengi seven kadınlar gibi onlar da esprili, sohbetleri dinlenen kişilerdir. Kendisini dinleyen birilerini buldukları zaman uzunca anlatılarda bulunmaktan hiç kaçınmazlar. Nedeni ise güzel konuşma gibi bir meziyete sahip olduklarını bilmeleridir. Bunun yanında sorumluluk sahibi olma duygusundan uzaktırlar. Ancak her şeye rağmen sevimli insandırlar, geçinilmesi kolay, karşısındaki kişiyi mutlu ederler.

Mavi

Kadınlar:

Mavi rengi tercih eden kadınlar son derece derin duygulara sahiptirler. Bir şeye sevinmeye görsünler, onu abartma yolu ile en üst noktaya çıkarırlar. Üzüntülerini de aynı bu biçimde gösterirler. Duygusal alanda iniş-çıkışları ani, hızlı olur; tıpkı sevinç ve üzüntüde olduğu gibi bir an neşeli iken hemen akabinde üzüntünün kollarına kendilerini atıverirler. Bu duygu kontrolsüzlüğünden doğan ahenksizlik onları şaşkına çevirir. Kendilerini hiçbir zaman tam olarak anlayamadıklarından dolayı da kendilerinden emin değildirler. Ve her an; "Bana neler oluyor böyle" dediğini duyar gibi olursunuz. Daimi olarak korkuları vardır; her türlü telkin, tedaviye rağmen korkuları ile yaşamayı tercih ederler. Derin acı, yoğun düşünceler, onların sıklıkla dalıp gitmelerine neden olur. Çevrelerine karşı ise sevgi dolu ve cömerttirler. Çevreleri onlar için oldukça çok önemlidir, çünkü kendisinden kaynaklanan şikayetleri devamlı olarak çevresine aktararak teselli bulurlar. Bu hal kimseyi gücendirmez, tersine o kişinin samimi biri olduğuna inanırlar, ona saygı gösterirler.

Erkekler:

Mavi rengi seven erkekler, kadınlara nazaran çok daha sakin, daha dengeli olurlar. Çalışıp, yaşamlarını kazanmak zorunda olduklarının farkındadırlar. Onların iş hayatlarında fırtına estiren duygusal hislere de yer yoktur. Mavi rengi seven erkekler iş yaşamlarında duygularına duvar çekerler. Yöntemi değil, içlerinin sesini dinleyerek çalışmayı tercih ederler. Bu sebepten de yönteme dayanan işlerde başarı gösteremezler, ancak sisteme dayanmayan işlerde hep bir numaradırlar. Günlük hayatlarında değişiklikler yaşamak, onlar için olağan bir durumdur. Bu sebepten masa başı işler onlara göre değildir.

Mor

Kadınlar:

Bu rengi tercih eden kadınlar lükse düşkündürler. Tarihe bile dönüp bir bakacak olursak; sosyeteye, saray erkanına mensup kadınların ilk renk tercihleri hep mor renk olmuştur. Bu bir abartı değildir, tamamen gerçektir. Mor rengi seven kadınlar içinde saltanat, lüks, zarafet, rahat bir yaşam, ün, mevkii sevmeyen çok az bir kitle vardır. Tüm bunlara rağmen çalışmak için de hiçbir çaba göstermezler. Bazı şeyleri daima başkalarından beklerler, kısaca ‘armut piş ağzıma düş’ deyimi onlar içindir. Bu gibi beklentilerin ardının arkasının gelmediğini bildiklerinden hiçbir zaman doymak bilmezler. Onların bazı ihtiyaçlarını karşılayanların kıymetini de bilmezler, daima onlara yeni istekler için sürekli manevi baskıda bulunurlar. Kendilerini rahat hissetmeleri için sürekli iltifat beklerler.

Erkekler:

Mor rengi seçen erkekler de mor kadınlarından farklı değildirler. Pahalı eşyalar, lüks onların yaşam felsefesidir, üstelik bu konuda çok da abartılıdırlar. Öyle herkesle dost olmazlar. Onların birisiyle dost olabilmeleri, o kişinin mevki, parasal durumuna bağlıdır. Ancak bu, hiçbir zaman onları servet avcısı yapmaz. Onlar bu davranışları kendilerine menfaat sağlamak için değil, egolarını, aristokrat düşüncelerini tatmin için yaparlar. Bu sebepten de demokrasi diye bir kavramları yoktur. İşe soyundukları an, çok dikkatli, ağır hareket ederler. Bu onların hata yüzdesini düşürür. Ancak bu her an böyle değildir; gereken yerde, zamanda hızlı olmayı da pekala becerebilirler.

Gri

Kadınlar:

Gri beceri ve sessizliğin adıdır. Bu rengi seven kadınlar iş hayatında iyi mesleklerde bulunur, başarılı olurlar. Başka insanlar tarafından itici, soğuk olarak isimlendirilseler de içlerinden sadece bir kısmi bu sınıfa girer. İçlerindekini dışa vuramadıklarından böyle bir duygu uyandırırlar. Bu kişilere sorarsanız da duyguları olur olmaz dışa vurmak gereksizdir. Tarafsız davranmaktan hoşlanırlar, bundan da son derece gurur duyarlar. Kimileri ise duygularını içlerine hapseder, ancak duygularını nasıl dile getirip, hayata geçireceklerini bilmezler. Her konuda iyi bir uzman olurlar. Ancak bu kendi tercih ettikleri konular olur ise. Ve o alanlarının dışında başka bir alana ilgi duymazlar. Düşünce yapılarında mükemmellik, zekalarıyla bütünleşir. İş yaşamında bütün yetenek ve olumlu yönlerini ortaya serdiklerinden, ev içinde de sıradan bir ev kadını olmaları beklenemez.

Erkekler:

Gri; zeka seviyesi yüksek, işler durumda olan kuvvetli erkeklerin rengidir. Ancak el becerileri yok denecek kadar azdır; en ufak bir el becerisi isteyen işi yapmak, bu kişiler için büyük başarı olarak nitelenir. Ancak bu işleri yapacak birileri vardır, onlar da bunlara çok güvenirler. Bu durum onların onurunu biraz kırar ancak, kendileri yapmasın da! Zaten onlar beyin, zeka adamıdırlar, elbette yapacak bir işleri vardır. Bu konuda son derece güven duyarlar, bunda da çok haklıdırlar; yeteneklidirler.

Siyah

Kadınlar:

Siyah seven kadın hüzünlüdür, kederlidir. Yaşam serüvenleri hayal kırıklıkları ve aldanmalarla geçer. Dışarıdan yaşam dolu, neşeli görülseler de somurttukları günler boyunca hayalet gibi gezdikleri de olur. Bu kadınların kimi de sert ve soğuk olur. Siyah rengin parlak, gösterişli olanını seçen kadınlar, diğerlerine hiç benzemezler; neşeli, mutlu, huzurdan hoşlanan, keyif alan kişilerdir.

Erkekler:

Siyah seven erkekler, düşünce özgürü ve düşünceli olanlardır; aynı anda sert kişiliklidirler. Yaşamdan zevk almayı bilmezler. Şayet böyle bir zevk alma olayı onlar için, günah sayılır. Soğuk kalmayı tercih ederler. Ancak başkalarının yaşamı söz konusu olduğunda, karışmadan duramazlar. Tepede olduklarında herkesin hayatını kontrol etmek gibi bir dürtüleri ortaya çıkar. Durmadan öğüt verirler; bunu da iyi niyetle yaparlar ancak, çevreleri bunu asla anlayamaz. Bu yüzden de negatiftirler.


Beyaz

Kadınlar:

Renk tercihi beyaz olan kadın, isteyerek veya istemeyerek olsun kalbinin saf ve temiz duygularla yüklü olduğunu ortaya koyuyor demektir. Nezaket kurallarına uyabilen, yumuşak, beraberinde de alçakgönüllü biri olmanın yanında, asil olmak ve iyilik onun meziyetleri arasında sayılabilir. Gösterişli ve gürültü patırtılı neşeli bir yaşam onun için hiç de cazip değildir. Evi onun her şeyidir. Başka insanlara yardım da hedefidir. Neşeli olabilir ancak genel olarak sakin ve sessiz bir yapıdadır. Yaradılış gereği düzeni olması, elinin her işe yatkın olması ve becerileri onun diğer olumlu özellikleridir. İtinalı ve pozitif düşünce tarzı, onu zaman içinde sert ve acımasız birisi yapsa dahi adaletli ve doğru insan olması başkalarına karşı dürüst davranmasını sağlar.

Erkekler:

Beyaz seven bir erkek asla korkak ve de çekingen bir yapıda olamaz. Tersine zalim ve soğukkanlı bile olabilir. Heyecanını dışarı yansıtmayan, sabit ve sakin yapılı bir insan kimliği çizer. Böyle erkekler pratiğe önem verirler, güçlü bir hafızaları olması için ise hiçbir çaba göstermezler. Sabırlı, enerjik ve aşırı güven duygularına sahiptirler. Sağlam yapılı vücutları, sır dolu, ikilemli bir kişilikleri vardır. Cömerttirler; yardımda bulunmaktan çekinmezler.


Sarı

Kadınlar:

Sarı rengin parlak ancak koyu tonunu seven kadın, dedikoduya meyili fazla olan bir insandır. Durmaksızın konuşmayı çok sever. Davranış, hareketlilik bakımından da durağan bir tablo sergiler. Böyle kadınlar, yüzleri boş ve manasız baktığı zaman bilesiniz ki, konuşulan konu ağır, onlar bakımından anlaşılması zordur. Ancak konu hafifleyip de iş dedikodu safhasına girdiği zaman, işte onları o an tutamazsınız. Sarıyı seven bu kadınlar özünde negatif kimseler değillerdir. Ama her şeyi bilmek istemeleri, bu kişileri çekilmez kılar.

Erkekler:

Bir erkeğin önüne pek çok renk koyup da seç dediğinizde, şayet sarı rengi seçer ise, o erkek bilmeyerek de olsa biraz korkaklığını ortaya koyuyor demektir. Ama onu korkutan manevi korkular değil, maddesel anlamdaki korkulardır. Bu tip erkekler düşüncelerini dobra dobra söylerler, karşı düşüncelerden de zerre kadar çekinmezler. Herkesin kendisine merakla bakmasına bayılırlar ve ara sıra, rengarenk kıyafetler de giyebilirler. Kendileri ile alakalı konularda büyük övünç duyarlar, sözleri ara sıra abartı noktasına varabilir. İnsanlarla iyi geçinirler ama kız arkadaşları azınlıktadır.

Turuncu

Kadınlar:

Sıcakkanlı, iyi kalpli, dost bir insan istiyorsanız, turuncu ve bu rengin tonlarını seven bir kadın olukça idealdir. Soğukluk, sertlik onların kitabında yok gibi bir şey diyebiliriz. İnsanlara göstermiş oldukları ilgide daima dengeli ve sevecendirler. Ne uzak soğuk dururlar, ne de çok samimi laubali olurlar. Tam olarak orta kararın aşırılıktan çok daha iyi olduğunu savunurlar. Bu kadınlar kendilerine bir zarar verildiği takdirde bağışlayıcı, asla kindar olmayan tiplerdir. Bu kişinin en büyük meziyetlerinden biri de hakkını savunması ve bunu karşısındakini kırmadan, üzmeden yapmasını çok iyi bilmesidir.

Erkekler:

Turuncu rengi seven erkekler ise de aynı turuncu seven kadınlarda olduğu gibi, dengeli, ılımlıdırlar. Anlayış gücü, sabır gücü, sevecenlik, dayanma gücü onlarda da vardır. Hoşlarına gitmeyen bir şeye asla müsaade etmezler. Böyle erkekler, çocukların sevdiği saydığı bir baba, bir dost olurlar. Şayet çocukların yapmalarına müsaade edilmeyen şeylere onlar, alçakgönüllü ve sevecen kişiliklerinden dolayı kolay izin verirler. Ama asla çocuklarının şımarmasına izin vermezler. Kavgalar, tartışmalar onların barış sever karakterleriyle hiç bağdaşmadığından dolayı bu gibi durumlardan daima kaçarlar.

Pembe

Kadınlar:

Ahenkli, neşeli kadınların rengidir pembe. Yürek kıpırtıları sanki uçar gibi olan, mutlu kişilerdir bunlar. Ancak, asla aşırılıkları, hafif davranışları yoktur. Gereken durumlarda ciddi, ağırbaşlı, sorumluluklarının bilincinde olabilirler. Hayatın, pek çok ağır konu ve gerçeklerden oluştuğunu bilirler ve sadece neşe için yaşamamayı öğrenmiş bir ruh halleri vardır. Çekingenliklerini saklamasını becerdikleri gibi, bunu çok nadir olarak dışa vururlar. Coşku, ateşli olma, fırtınalar içerisinde yaşamaktan oldukça çok uzaktırlar.

Erkekler:

Pembe rengi tercih eden erkekler maddi anlamda ve manevî anlamda yapıları çok güçlü olamayan kişilerdir. Onlarda cesaret, atılımcılık aramamalısınız. Yavaşlıkları onları uysal yapı sahibi yapmıştır, konuşmaları da bu doğrultudadır. Bitmek bilmeyen bir heyecan durumu içersindedirler. Alınganlık, hassasiyet durumları da bu sebeptendir. Ancak insanlara olan sevgileri en üst düzeydedir. Onlar için dost kazanma ve çevrelerini memnun etme en baş görevleridir.

Kırmızı

Kadınlar:

Kırmızı seven kadınlar neşeli, yasam dolu, hayattan zevk almasını bilen kariyer sahibi kişilerdir. Bazen dengesizdirler. Hemen heyecana kapılırlar, çabuk kızarlar, öfkelenirler. Amatörce de olsa dans etmekten, şarkı söylemekten hoşlanırlar, bundan zevk alabilirler. Asla somurtkan, durağan bir durumda olamazlar. Etrafları onlar açısından önemli değildir. Kim ne düşünürse düşünsün, umurlarında olmaz, kendi yaşamlarının arkasında durarak "Bu benim yaşantım, size ne oluyor" der gibi bir ifadeleri vardır.

Erkekler:

Korkusu asla olmayan, cesur, sosyal bu kişiler, tam bir erkek sembolüdür. Onlara kabadayı dersek abartmamış oluruz. Tehlike sinyali onlar için günlük, olağan davranışlardandır. Gülmek istedikleri durumlarda bile tehlikeye girerek gülerler. Daima kendi bildikleri en doğru olduğu için, toplum adetleri onları asla ilgilendirmemektedir. Şaşırtıcı işler yapmak konusunda da üstlerine yoktur. Küçük ya da büyük olmaları onların havai olmalarının önüne kesinlikle geçemez. Bu onların yaramazlıklarla dolu olan dünyalarının bir parçasıdır.

Kahverengi

Kadınlar:

Kahverengi seven kadınların çok geniş hayal güçlerinin olduğu söylenmemektedir. Ancak yöntemlidirler, ani duygusallıklar, parlak zeka işaretleri onlarda pek de mevcut değildir. Bu kişiler için reel olan sakinlik, kendi halinde olmak, bunların yanında sessiz sedasız olmaktır. Olağanüstü eylemlerde bulunmadıklarından çok fazla derecede göze çarpmazlar, gözleri de rahatsız etmezler. Bu rengi seven kadınlar ev işlerinde çok başarılı olurlar; ev işlerini büyük bir zevkle yaparlar. Onların kitabında düzensiz olmak, rastgele bir iş yapmak yoktur. Sistem, programdır bütün yaşamları. Bu sebepten de sistematik bir çalışma düzenleri mevcuttur. Çevresinde olanların kusurlarını bağışlayıcı, hoşgörülüdürler. Yalanı sevmezler.

Erkekler:

Orijinal olmaktan yoksun olan insanlar genellikle bu rengi seven erkeklerdir. Anlayış seviyeleri geniştir. İyi işleyen beyinleri, izleme güdüleri ise son derece gelişmiştir. En belirgin özellikleri sadelik yanlısı olmalarıdır. Nefret ettikleri en önemli değer, darbedir. Abartılı şeylerden, gösterişten hiç hoşlanmazlar. Küçük şeyler onları tatmin edebildiğinden dolayı, büyük para harcamaları yoktur. Az harcama, çok tasarruf onları son derece mutlu eder. Hırslı olmaları; ilgisizlik, alışkanlıklardan doğabilecek kaosları ortadan kaldırmaktadır. Hayatın zorlukları onları asla yıldıramaz..

****

Bu kadar sonuçları cidden merakla bekliyor olacağım.

Sevgilerimle

Gelincik.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Biliyorsunuzudur bu renkler üzerine kararkter çözümlemeleri son 300 yıldır sürekli güncellenerek yapılır. Ama hiçbiri yüzde 15-20'nin üstünde başarı oranı yakalayamaz. Ararştırmam olduğu için hepsini okudum, sizinkilerdeki tahminler de bana %15 kadar uydu. Bu oran da evrenseldir zaten. Çünkü siz veya hiç tanımadığım biri bana "Benim karakterimi tahlil et" dediğinizde, söyeleyeceğim 100 şeyden 15'i mutlaka tutar; çünkü bu 15 madde insan olduğumuz için zaten ORTAK ÖZELLİĞİMİZ'dir. Aynı şey burçlar için de geçerlidir; ama daha düşük oranda. SONSÖZ: Fala, burca, renk tahlillerine inanma, onlarsız da kalma! Eğlendim... Teşekkürle, sevgiyle...

Mehmet Sağlam 
 16.10.2009 22:57
Cevap :
Bu konuda bilimsel hiç bir fikrim yok...inanın sürekli falda baktırırım ama körü körüne bir inanma şeklinde değil gırgırınadır eğlenmektir amacım yazıda amacım oydu :) ben renginizi duyamadım :) ilginize çok teşekkürler...gelip okumuş olmanız bile inanın güzel teşekkürler...sevgiler.  16.10.2009 23:03
 

Şu anda ağlıyorum, biliyor musun..

silik 
 16.10.2009 20:37
Cevap :
tahmin etmem sizin çok zor  16.10.2009 23:01
 

İlginç bir çalışma teşekkürler .Bendeniz yeşil ve siyahı severim yeşili çok severim ancak siyahı tercih ederim .Aslında ben renklerin hepsine aşığım biliyormusunuz tüm renkler beni canlandırır bir örnek vereyimmi mutfağımda sandalyenin biri sarı diğeri turuncu diğeri yeşil ve koyu mavi ve ben bunları bir arada görmeye bayılıyorum sevgilerimi yolladım size mor ve pembe sevgiler haydi alın lütfen

Şennur Köseli 
 16.10.2009 15:21
Cevap :
Almazmıyım :) çünkü tüm içtenliği ve güzellikle gelmiş o renkler bana...ilginize çok teşekkürler sennur hn...sevgilerimle.  16.10.2009 15:57
 

Uymadı yaww uymadı işte. Beyazı severdim, yakıştırılanın çoğunu sevmedim uymadı. Bir tutam kızılda olur gözüm, nar çiçeğinden vaz geçemem, hanımeli renginde olsun yatağım, şafak kızılı yansıtsın arzumu, hoş olduğumda lal kesilsin dünyam... gördün ya.. aç gözlüyüm galiba sığmıyorum bir renge. Alaca bulacayım, her renkten var... her yazılandan da bir tutam uyuyor. gök kuşağı diye de bir seçenek de yok... en iyisi beni tasnif dışı bırak... baksana "B. Gelinciği" bile "beyaz"a yakıştırmıştım.

Ahmets 
 16.10.2009 14:06
Cevap :
Nasıl uymaz :)) olmaz uymak zorunda ha hahaha..şaka şaka..ama döndüm tekrar okudum beyazı seven erkeklerin özelliklerini nasıl uymaz ki sanki sizi anlatıyor en azından yazınılarınızdaki tanıdığım Ahmet Bey gizemli sözünü esirgemeyen ,sakin ve güven veren bir insan gibi algılamıştım yani tıpkısının aynısınız :))) ha şuda bir gerçek yazıyı yazarken biraz işin içine eğlence kattım tabiki tıpa tıp uymaz ...ama ilginiz beni sevindirdi...en azından artık sizin narçiceğinden vazgeçemediğinizi öğrenmiş oldum...Birde açıklık getireyim nikimdeki B. harfi ben yazarken beyaz anlamından düşünerek yazmamıştım.Ben onu Bir Gelincik olarak yazmıştım aradaki nokta siz gibi bir çok arkadaşım Beyaz algılıyor bende çok fazla anlatmadım bu şekilde düşünerek yazdığımı sizin bu renk konusunda yanılmadığınızı anlatmak için bu detaya girdim..B.Gelincik kırmızı sever :) kan kırmızı her neyse her türlü kıyavetimde kırmızı renk mevcuttur..yakıştığınıda söylenenler oldu :)) şımarmak istersem kırmızı giyerim.selamla  16.10.2009 14:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 601
Toplam mesaj
: 63
Ort. okunma sayısı
: 2101
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

Kendimle ilgili ne yazabilirim diye düşündüm uzunca... Aslen Malatyalıyım.. İstanbulda yaşıyorum ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster