Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '10

 
Kategori
İnançlar
Okunma Sayısı
980
 

İncil'deki 'su testisi taşıyan adam' Hz.Mehdi'ye işaret etmektedir

İncil'deki 'su testisi taşıyan adam' Hz.Mehdi'ye işaret etmektedir
 

Hz.Mehdi kesin olarak çıkmıştır,Hz.İsa'da faaliyetlerini gizli olarak sürdürmektedir.


Hz.Mehdi'nin bu yüzyılda geldiğini , sahih hadislerde bildirildiğini ve birçok ehli sünnet alimi'nin eserlerinde naklettiklerini daha önce sizlerle paylaşmıştım. Bununla birlikte İncilde'de Hz.Mehdi'ye işaret edilmektedir. Hz.Mehdi deccali fikir sistemini yani darwinizmi, materyalizmi yıkarak yeniden zuhur ettiğinde Hz.İsa'ya öncü olacak, ortam hazırlayacaktır.

İncil’deki bazı sözlerde su testisi taşıyan bir kişiden bahsedilir. İncil’de insanlığa, bereket, güzellik, akıl, şuur açıklığı, birlik beraberlik getirecek bu kişi Hz. Mehdi (a.s.)’a işaret etmektedir.

Bilindiği gibi “Su testisi taşıyan adam” kavramı astrolojide kova burcuna işaret eden bir tanımlamadır. Bu diğer işaret de Hz. Mehdi (a.s.)’ın kova burcundan bir kişi olabileceğine işaret ediyor olabilir. (Doğrusunu Allah bilir.)

Hz. İsa (a.s.) hem talebelerine hem de tüm hıristiyanlara kova burcundan olan bu güvenilir kişiye uymalarını ve sözünü dinlemelerini ögütlemiş, onu son ana kadar takip etmelerini tavsiye etmiştir. İncil’de kova burcundan olduğu ifade edilen bu mübarek şahıstan şöyle bahsedilmektedir:


(Havariler) O'na, "Nerede hazırlık yapmamızı istersin?" diye sordular. İsa onlara, "Bakın" dedi, "Kente girdiğinizde karşınıza su testisi taşıyan bir adam çıkacak. Adamı, gideceği eve kadar izleyin”. (Luka 9-11)

...Öğrencilerinden ikisini şu sözlerle önden gönderdi: "Kente gidin, orada su testisi taşıyan bir adam çıkacak karşınıza. Onu izleyin...” (Markos 13)

hazretimehdi.com/

hazretiisagelecek.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 145
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 998
Kayıt tarihi
: 08.11.09
 
 

Dünyaya sevginin hakim olması için iyilerin ittifak etmesi gerektiğine inanıyorum. Sevgi, şefkat,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster