Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
99
 

İncirlik benzeri üslerden amaçlananlar: Askeri değil, ülkelerin siyasi-ekonomik kontrolüdür (2)

İncirlik benzeri üslerden amaçlananlar: Askeri değil, ülkelerin siyasi-ekonomik kontrolüdür (2)
 

Balıkların ve karıncaların birbirlerini yemelerini güçleri değil, suyun akışı belirlemektedir.


"Küresel terörizmle savaş" ifadesi büyük bir sahtekarlıktır. Terörü yapan ve besleyen, kendisi ile mi savaşacaktır? Uluslararası para trafiğinin kontrolü batının elinde değil midir? Bu durumda nasıl olurda , DAEŞ-IŞİD’in silah-malzeme harcamaları engellenmez ve kontrollerinden kaçar? Amerika’nın diğer ülkelerde büyük harcamalar sonucu açtığı (asker görünüşlü) üslerin amaçları anlaşılır da, üs açılan ev sahibi ülkelerin buna neden izin verdiği anlaşılabilir mi?

Doğru soru, cevabının yarısıdır.

-Amerika’nın, Almanya, İtalya ve Japonya gibi ülkelerde (askeri) üsleri var mıdır ve bunlar ne zaman açılmıştır?

-Amerika, (görünürde) büyük üretim kapasitelerine ve askeri güce sahip ülkelerde üsler için neden bu kadar büyük harcamalar yapmaktadır?

-Can alıcı soru: Bu harcamaları Amerika hangi gelirlerden karşılamakta ve halkına bunu nasıl izah etmekte; üslerin bulunduğu ülke kamuoyu bunun ne karşılığında yapıldığını (gerçeğini) bilmekte midir?

-Bu üsler, öncelikle açıldığı ülkelerin, güvenliğini mi, mali siyasetini, Amerika ile entegrasyonunu mu (birleşim hedeflerini mi) desteklemekte midir?

-Üslerin bulunduğu ev sahibi ülke, Amerika’nın çıkarlarını desteklemediğinde: Meclisi bombalanmakta, darbelerle hükümetleri alaşağı edilmek istenmekte, olası bir işgalin altyapısı hazırlanmakta, bunlar olamadığında da ekonomik dengeleri mi bozulmak istenmektedir?

-Siz hiç medyada bu sorulara bir cevap veya bir ilgili tartışma gördünüz mü?

-Eğer, görmüşseniz, içerisinden çıktığını süreci geriye yönelik değerlendirir, sorgular mısınız?

Doğru soru, cevabının yarısıdır.

..

Şimdi, ilk bölümde bahsedilen 15 Temmuz darbe-işgal girişimi olayının bir bölümü daha aktarılacak, gelecek bölümden itibaren çok çarpıcı bilgilerle “askeri üs” görüntüsü ile açılan entegrasyon birliklerinin hikayeleri aktarılacaktır.

“..ABD, Rusya ve Türkiye’deki darbe 

Dün yabancı basında Türkiye ve KKTC ile ilgili haberleri karıştırırken çok ilginç bir yazıya rast geldim. Yazının orijinali Fransızca yazılmış. Yazarı da Hannibal Genseric.  Yazı La Cause du Peuple’de 27 Temmuz günü yayınlanmış. Yazının orijinal başlığı

“Comment Poutine a fait « échec et mat » au coup d'état d'Obama en Turquie”  ve yayın adresi de  https://fr.sott.net/…/28679-Comment-Poutine-a-fait-echec-et….

Söz konusu yazının İngilizce çevirisinin başlığı “How Putin was “checkmate” the coup Obama stated in Turkey” ve Türkçe çevirisinin başlığı da  “Obama’nın Türkiye’de yaptırdığı darbeyi Putin nasıl Şah-Mat etti”.

Yazının içeriği çok ilginç. Bu nedenle de önce yazarın kim olduğunu, yazdıklarının komplo teorisi mi yoksa araştırmaya dayalı gerçekleri mi yansıttığını araştırdım.

Hannibal Genseric Fransız bir Matematikçi ve Bilgisayar Mühendisi. Yani kafası somut analizler yapan bir yapıya sahip. Fransa da yaşayan ünlü bir araştırmacı ve yazar. Araştırma ve yazı alanı Uluslararası ilişkiler ile dünya politikası…

...Hannibal’ın söz konusu yazısında 15 Temmuz darbesi ile ilgili bugüne değin duymadığımız ve Türk basınına yansımamış bilgiler var.

15 Temmuz Darbesi’nin Amerikan Ordusu ve NATO tarafından organize edildiğini, planlayıcılarının da CIA, MI6 ve Mossad olduğunu ve sonucunun da Türkiye’yi Anglo-Siyonist Eksen’den (Anglo-Sionist Axis-ASA) uzaklaştıracağını ve Şangay İşbirliği Organizasyonu’na (Shanghai Cooperation Organization-SCO) veya da Gelişmekte Olan Ülkeler Grubu olarak tanımlanan BRICS’e (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika) yaklaştıracağını belirtmekte.

Yazıda özetle dikkat çeken bölümler şunlar:  KGB’nin çok iyi çalıştı ve 15 Temmuz Darbesi ile ilgili bilgileri Rus Başkan Vladimir Putin’e çok önceden iletti…

..Bu darbede İncirlik Üssü”ndeki yüksek rütbeli subayların kullanılması çok aptalca oldu. Bu hata darbenin CIA tarafından yapıldığını ortaya çıkardı. Batı güçleri Erdoğan başta olduğu müddetçe, Yeni Dünya Düzeni (New World Order-NWO) projesinin hedefi olan Dünya Devleti’ni kurmanın mümkün olmayacağını artık anlamışlardı.

…Rusya, Suriye, İran ve Batı ülkeleri darbe yapılacağını biliyorlardı. Darbe günü Batı dünyası İstanbul ve Ankara’ya canlı yayınla bağlanmış, CNN’in ünlü sunucusu Christiane Amanpour ise darbeden 2 gün evvel tüm kamera ve yayın ekibi ile Türkiye’ye gelmişti, darbe günü canlı yayın yapabilmek için. 

Putin, danışmanı Alexander Dugin'i, Türkleri darbe konusunda uyarması için, Ankara'ya çok gizli bir şekilde gönderdi. Dugin Türk Hükümetine uzun bir darbeciler listesi verdi.   Darbecilere “karşı darbe” yapılması” bir ay önceden bazı darbecilerin kimliklerinin öğrenilmesi ile başlatıldı.

Türk hükümeti 2 bin Türk askerinin (hava ve deniz) tutuklanması için savcıya talimat verdi. Mahkemeler bu talebi reddetti. Feto'cu yargıçlar darbeci generallere bir şeylerin olduğu haberini ilettiler. Bu şekilde, darbe öne alınmak zorunda kalındı..”

24 saat susan Amerikan ve Batı medyası, darbenin başarısız olacağını anlayınca, tipik yanıltıcı propaganda ile ortaya çıktı. Madem Erdoğan'ın uçağını F-16'lar gördü niye vurmadılar; çünkü, darbe Erdoğan'ın “Sahte Darbesi”ydi de ondan demeye başladılar.

Gerçek ise çok farklıydı. Türk F-16’larının peşinde 7 Rus uçağı ve iki S400 füze sistemi de üzerlerine kilitlenmişti. F-16 pilotlarına ihtar edildi: "Erdoğan'ın uçağına en ufak bir atış yaptığınız takdirde yok edileceksiniz." Bu sebeple, Türk jetleri Erdoğan'ın uçağına ateş edemedi.

İncirlik ABD Üssünden 42 helikopterin yok olması ilk anlarda izah edilemedi. Sonradan öğrenildi ki, bu helikopterler Türkiye'yi işgal edecek güçlere katılmışlardı.

Bu nedenle Türk hükümeti İncirlik üssünü 2500 polisle kuşatmış, elektriğini kesmis ve Amerika'ya "Ne yaptığınızı biliyoruz, Askerlerinizi bu yüzden güvenceye aldık." Mesajını iletti. Bunun üzerine, Obama işgal güçleri armadasını (bir çok ulustan oluşan ordu) durdurdu….

…Kesin olan şu ki, Batı artık Türkiye’den ve Türkiye’nin potansiyelinden çok korkuyor…. “ (1) (Daha fazlası için bakınız: Gazeteci.com.tr, 3 Ağustos 2016, yazının sahibi: Prof. Ata ATUN)

 

Devam edecek: Askeri üsler, gerçekte entegrasyon birlikleri midir?

www.canmehmet.com

Resim:

(1) http://www.gazeteci.com.tr/askeri/prof-ata-atun-un-muthis-yazisiabd-ve-nato-erdogan-in-ucagini-neden-dusuremedilerdarbe-nasil-engellendi-h7022.html

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1085
Toplam yorum
: 2694
Toplam mesaj
: 242
Ort. okunma sayısı
: 1729
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

Ticari ilimler akademisindeki öğrenciliğim sırasında, bir kamu iktisâdi kuruluşunda başladığım ça..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster