Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Şubat '11

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
684
 

İndigolar başaracak mı?

İndigolar başaracak mı?
 

Dünyaya 1990 lı yıllardan itibaren gözlerini açan çocukların, tamamına yakınının, bizim nesilden çok farklı olduklarını okudum pek çok kitapta. Bazı yazarların "indigo çocuklar" adını taktığı bu çocukların ortak özellikleri, özgür ruhlu, doğayı çevreyi, hayvanları, barışı seven, analizci ve bildiklerini uygulamaya yönelik ruhsal ve zihinsel beceriye sahip, psikolojik algılama özellikleri güçlü, sevgi dolu çocuklar olmalarıydı.  

Bilimin -şahsi inancıma göre- Allah tarafından rüya veya ilham içsel telkin yoluyla artırılarak insanoğluna sunulması da son 20 yılda süper hızlanmıştır zaten. Bilgisayar; elektrik, atom, uzay bilimleri ve tıbbi gelişmelerin hayatımıza etkilerinden çok daha fazla etki sağladı ve insanoğluna zaman ve emek kullanımı açısından müthiş avantajlar sundu. Böylece " sahne, oyuncular ve dekor hazır hale geldi"  

Herkes Dünya için hep "üçüncü dünya savaşı başladı başlayacak, kuzey-güney Kore savaşı dünyanın sonunu getirecek, Irak savaşı sonun başlangıcı, ABD İran'a saldıracak Ortadoğu mahvolacak vs. vs." senaryolar üretir ve aslında üretilen senaryoların toplumda ve dünyada yayılmasının o kötü senaryoyu "çağırmak" olduğunu düşünmezken, sezgilerim işin içine girmiş ve okuduğum kitapların da etkisiyle " Negatif Düşünce Çıkmazı" isimli Blog yazımı okurlarla paylaşmışım.  

Arap ülkelerindeki rejimler domino taşları misali devrilirken, sarsılmaz sanılan koltuklar sallanırken, ölüm tehlikesini hiçe sayan ve geçmişlerinde fazlaca " kurtuluş savaşı" örneği yeralmayan milyonlarca arap, ölümüne isyan ederken yazdıklarım geldi aklıma. Hayret ettim tek bir arap ülkesinde halk isyanı yokken, hatta bunun ipuçları bile yokken, o yazımda ben bugünlerin olaylarını birebir yazmışım adeta.  

Birgün insanların pat diye topyekün meydanlara yığılması, İnternet denilen muazzam güç karşısında çelikten saltanatların bile direnememesi, artık şehirlerin, ülkelerin değil dünyanın bile bir internet sitesinin organizesiyle ortak bir harekete yönelebilmesi müthiş bir şey.  

Diktatörler tek ve en büyük güçtür ülkelerinde ama insandırlar ve nesiller devamlı tazelendikçe, onlar taraftarlarını doğal yollardan kaybeder, yeryüzünden silinip giderler.  

Bilginin anında ve dünya çapında yayılabildiği ortamda gittikçe daha fazla ölçüde söz sahibi olanlar; savaştan, yolsuzluktan, yoksulluktan, hep aynı kişi ya da onun ailesi tarafından yönetilmekten bıkmış, düşünüp araştırma, analiz etme imkanına sahip, çoğu bir yabancı dil bilen, yabancılarla muhatap olma seyahat etme imkanı olan bu yeni nesil. Bu neslin çoğunluğunu oluşturan kaynak, "indigo çocuklar".  

Onlar sezgileriyle, sevgileriyle, analizci zekalarıyla, doğal, sade, içlerinden geldiğince yaşadıkları dini inançlarıyla, herkesin insan olarak eşit olduğuna ve barışı hakettiğine dair inançlarıyla dünyanın yeni söz sahipleri.  

Farklı yerlerde yaşayan ancak, ortak ruh ve düşünceye sahip yetişkin insanlar oldular artık. Bu nüfus dünyaya egemen oldukça dünya kendini yenileyip temizleyecek. Onlar bizden aldıkları dünyayı restore edercesine onaracaklar ve İnşallah felaket senaryolarını boşa çıkaracaklar. Herkes ateşin yaktığını bildiğine göre, hiçbir toplumun ateşi eliyle denemesine gerek kalmayacak İnşallah. Haklı çıkmayı çok isterim doğrusu.  

Not: İnsanoğlu kedere, karamsarlığa, kötü senaryolara inanmaya daha meyillidir ancak şu kadarını belirtmek isterim ki, Dünya üzerinde savaş ve haksız yere birilerini öldürmek hep vardır ve var olacaktır ama bunun bir ölçümü yapılsa ve her yıl bir önceki yılla ya da her on yıl bir önceki on yılla kıyaslansa, nüfusa orantılansa, , savaşlarda ya da toplu kıyımlarda öldürülen insan sayısının giderek önemli ölçüde azaldığını göreceklerdi. O halde biz de günlük söylemlerimizde, savaş, mücadele, ölüm, kan, silah düşman, vs. negatif kelimeleri kullanmamaya gayret edelim ve tam tersi olumlu kelimeleri sarfedelim. Sadece bu kadar pozitif enerjiyle bile Dünyamızın gidişatını olumlu yönde etkilemiş olacağız.  

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 216
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 386
Kayıt tarihi
: 21.09.07
 
 

Merhaba...  Üniversite mezunu Kamu İdaresinde  çalışan bir bayanım. Ankara'da iki oğlumla yaşıyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster