Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Nisan '16

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
142
 

İnek gibi

İnek gibi
 

İnek lazım değil.


Son yazılarımdan sonra bir okuyucu bey yorum yazmış. “Aman iyi. Biz de inek gibi sağılarak sizi beslemeye bayılmıyorduk!” demiş. Yorumuna yanıt yazamadan yanlışlıkla silmiş oldum. Bir- iki gündür bu yorumu düşünüyorum da… Benzetme kısmına bir şey demiyorum.  Kendilerini nasıl görmek istiyorlarsa onu seçmişler, sanırım. Biz kadınlar, hayatın ‘paylaşmak’ olduğunu öğrenerek büyütülüyoruz. Sonrasında bazıları başka seçimler yapıyor ve idare etmek yerine sizleri inek durumunda görüyorsa, onu da bilemem! O zaman siz de inek olmayın, tabi ki. Niye olacaksınız?

Akıllı ve kendini yetiştiren kadınlar beyinlerini okuldan öğrendikleri bilgilerin üzerine yenilerini eklemek ve kendilerine daha çok özellik katabilmek için yeniliklere açık olup, sosyal- aktif bir yaşam sürerken; erkekler yerinde sayıyorsa, bir kadının bir erkeğe ihtiyacı da olmaz tabi ki. Ondan sonra erkekler de akıllanan ve kendine yetmeye başlayan kadınlara kızar, cephe alır tabi. İdare edemediğiniz, sesini çıkaran ve sizden daha çok şey bilen, yapan, başaran kadınları sevmezsiniz elbette. Sanatıyla, sporuyla, mesleğiyle, bilgisiyle erkeği geçen hangi kadın sevilir ki? Hemen de suç atarsınız, çirkin yakıştırmalar yaparsınız. Açıkçası bu da umurumuzda değil. Bir erkeğin hayatına katacağı herhangi bir şey olmadığına inanan her kadın kendi başına bağımsız ve her işini görerek, yaşayabilme hakkına ve beceresine sahiptir.

Tamam, inek gibi sağdırmayın kendinizi. Zaten kadın kendi kendine yetebilecek güçtedir.  Kendi de kazanır o parayı. Sorun mu? Yeter ki yoluna engel olmayın ve hayatını zorlaştırmayın!

Aslında sizi inek yerine koyan kadınlar da yatırımı kendilerine yapsalar, daha mutlu ve huzurlu olabilirler. Ne gerek var?

Kadınlar! Size soruyorum. Bir erkeğin parasını alıp harcamak, sizin kendi paranızı kazanıp harcamanızdan daha mı kolay? Daha mı güzel? Emek vererek kazandığın paranla alışveriş yapmanın tadı bile başkadır. Bir de erkeklerin isteklerine, bakımlarına koşmaya ne gerek var? Kendin kazan, kendin harca. Canını acıtan, istekleri bitmeyen, seni ağlatan, üzen, sertlik gösteren, sevmekten anlamayan birine sırf parası yüzünden katlanman gerekmiyor. Sen kendine yetebilirsin.

Bırakın erkekleri inek gibi sağmayı! Onlar da bunu yapmanızı istemiyor zaten. Bırakın kendi başlarına kalsınlar. Sevmeyi bilmeyen erkekleri parasının hatırına mutlu etmeye çalışmayın. Yalnız kalsınlar. Konuşacak, yardım isteyecek, onları düşünecek birini bulamasınlar. Ne olacak? Onların parasına bu kadar muhtaç olmayın. İnek gibi sağmadan onlara meydan okuyun. Kendinize yetmeyi ve kendinizi mutlu etmeyi bilin. Boşverin. Zaten sevmeyi bilmiyorlar. Yalnız ama mutlu ve huzurlu olun. İnanın böylesi çok daha iyi oluyor.

Yalnız, başarılı ve özgür bir kadın olmak da güzeldir. Bunları da zamanla diğer yazılarımda yazacağım. Aslında o hayatın ne kadar çok güzel yanı var bilmiyorsunuz, düşünmüyorsunuz. Ah bir bilseniz… Neyse. Şimdilik bu kadar. Sevmeyi bilmeyen erkekleri inek gibi sağmayın ve kendinizle mutlu olmayı öğrenin lütfen. Sevgiler…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 306
Kayıt tarihi
: 20.01.16
 
 

4 kitabı olan bir editör- yazar. Hayvansever. Çevreci. Kadın hakları savunucusu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster