Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '17

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1267
 

İngiliz derin devleti ülkeleri gizliden gizliye nasıl ele geçirip yönetiyor-1

İngiliz derin devleti ülkeleri gizliden gizliye nasıl ele geçirip yönetiyor-1
 

İngiliz derin devleti Osmanlı'dan beri Türkiye'yi de parçalara ayırmak istiyor. Tam 200 yıllık bir plan bu.


Üst aklın İngiliz derin devleti olduğu açıklandıktan sonra Türkiye’de birçok yazar ve siyasetçi de İngiliz derin devletinden açık açık bahsetmeye başladı. Böylelikle gizliden gizliye ülkeleri etkisi altına alıp işgal eden bu gizli yapılanma çok net bir şekilde görülüyor artık. İngiliz derin devletinin tam 200 yıllık bir Ortadoğu planı var. Nedir bu plan: Ülkeleri küçük küçük parçalara ayırmak ve yönetmek. Hatırlarsanız eski Amerikan Dış İşleri başkanı Condoleezza Rice’da bu planı açıkça deşifre etmişti. Donald Trump’da başkan olduktan kısa bir süre sonra Beyaz Saray’da Churchill büstüyle poz vererek İngiliz derin devletinin Amerika üzerindeki hâkimiyetini medya yoluyla tüm dünyaya göstermişti. Peki İngiliz derin devletinin ülkeleri nasıl gizlice ele geçirip yönettiğine bakalım. (Dünyadaki 192 ülkeden sadece 22’sinin tarih içinde İngiliz sömürgesi altında yaşamadığını düşünürseniz söylediklerimizin doğruluğu daha net anlaşılır):

1. İngiliz derin devleti, uzun bir geçmişe dayanan bir yapılanmadır. Hedefi, dünya çapında din karşıtı Deccali fikir sistemini yaygınlaştırmak ve İngiltere’yi tüm dünyanın hâkimi bir devlet haline getirmektir. İngiliz derin devletinin mensupları tarih boyunca, gizli kimlikleriyle bu sinsi sistemi devam ettirmiş ve bütün dünyada hâkimiyet kurabilmek için karanlık yöntemlere başvurmuşlardır. Kimi zaman çeşitli devletleri içten içe ele geçirmiş, devletlerin hukuk sistemine, askeri yapılanmasına veya eğitim sistemine, kimi zaman da basınına hâkim olarak ülkeler içinde hukuksuzluk ve zıtlıkların sebebi olmuşlardır.

2. Ülkeler içinde karışıklık çıkarmak, turuncu devrimleri inşa etmek, askeri darbelere önayak olmak, hatta bu darbeleri doğrudan örgütlemek, basını, medyayı ve hatta hukuk sistemini kullanarak toplum içinde kutuplaşmalar meydana getirmek suretiyle devletlerin yönetimine hâkim olmak İngiliz derin devletinin başlıca hedefi olmuştur.

3. Toplumların yıkımı için en etkili yöntemin mevcut toplumların inançlarına, geleneklerine ve ahlaki değerlerine yönelmek olduğu, söz konusu derin güçler tarafından tespit edilmiştir. O nedenledir ki, genellikle güçsüz bırakılmak istenen toplumlar içinde dinsizliği yaygınlaştırmak, dejenerasyonu örgütlemek, gelenekleri ortadan kaldırmak ve cinsi sapıklığı yaygınlaştırmak gibi yöntemler geliştirilmiştir. 

4. İngiliz derin devleti, “üstün ırk” iddiasıyla ortaya çıkmış ve bu düşünce tarzı, ırkçılığın, sömürgeciliğin ve çok çeşitli belaların kaynağı olmuştur. Oysa “üstün ırk” kavramı, derin devlet temsilcilerinin ürettiği sahte bir kavramdır. Allah’ın Katında hiçbir geçerliliği yoktur.

5. İngiliz derin devleti, bütün bu hedeflerini yerine getirebilmek için genellikle mevcut devletlerin kendi derin güçleri ile çeşitli kollardan bağlantı halindedir. Derin devlet elemanları bu yolla, hedefledikleri toplumun içine kadar sızabilmektedirler. Bunu yaparken kullandıkları çeşitli yöntemler vardır. Büyükelçi, hükümet temsilcisi, hükümet yetkilisi, asker veya gazeteci vasıflarıyla o ülkenin içinde yerleşik hale gelip kapsamlı bir istihbarat faaliyeti gerçekleştirmek en bilinen yöntemleridir.

Yazıma ikinci bölümde devam edeceğim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1706
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2189
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster