Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mayıs '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
934
 

İngiliz Düğünü

İngiliz Düğünü
 

-sabırsızlık-


İngiliz prensi evlendi, sanırsın bizim ahalinin emmoğlu evleniyor. Bir içselleştirdikki sorma gitsin. Ayrıntılı değerlendirme yapanlar, şık rüküş borsası belirleyenler, hatta bir internet sitesi maç yayını gibi dakika dakika düğünü verdi yazılı olarak!  

Gerçi, bu ülke gelinlik fiyatlarının yiyecek fiyatlarıyla yarıştığı bir ülke. Normaldir. Genç kızlarımız ağzının suyu aka aka izlemiş düğünü, o da normaldir. Ama benim nacizane birkaç uyarım var.  

Prensler sadece masallarda ve halkın parasıyla sefa süren "krallıklarda" vardır kızlar. Yani ya şizofren olacaksınız bir prensle evlenmek için, ya da İngiltere'ye göç edeceksiniz. Gerçi bazı Afrika ülkeleri de krallıkla yönetiliyor ama bizim "pek muhteşem" kızlarımız Afrika prenslerine sümük atmaz. Afferin kızlarımıza.  

Tamam, şimdi sessizce dağılalım.  

Not: Prensin düğün arabasının önünü kesenin ben olduğum iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Kesmedim, rica ettim durdular.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Günümüzde, dünyada gelişen olaylardan habersiz olamayız. İçselleştirme konusunda eleştiri yapmaya çalışmışsınız, ama konuyu herkes kadar bildiğiniz aşikar. İçselleştirmemek için, konu hakkında, yazmamak gerek belki... Bu arada kızlarımıza da iyi dokundurtmuşsunuz. İşin aslı, hep kötü haberler izlemek istemiyoruz galiba; depremler, ölümler, savaşlar, açlık, cinayetler...Düğün görüntüleri ( haberlerden izlediğim kadarıyla ) eğlenceli, hoş ve dinlendiriciydi, oysa genelde haberler beni geriyor. Geçen yüzyıldan kalmış, nostaljik bir film fragmanlarıydı izlediklerim. Polemik yaratmaya çalıştığımı sakın ola düşünmeyin, tesadüfen güncenizi okudum ve aklımdan geçenleri yazdım. Hoşça kalınız.

Gül AYAN 
 03.05.2011 16:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 421
Kayıt tarihi
: 24.04.11
 
 

ReputeUs'da metin yazarı. Sol Gazetesi ve Fotospor'da köşe yazıyor. "08:00" isimli bir romanı var..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster