Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '15

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
99
 

İngiliz ve Rus siyasal satrancı nereye gidiyor?

İngiliz ve Rus siyasal satrancı nereye gidiyor?
 

İllimünati'nin ülkesi Britanya ve Kraliçesi uzun zamandan beri durdurmaya çalıştıkları PUTİN'i bir türlü durduramadı ve RUSYANIN artan gücünün ateşini bir türlü PUTOUT (Sondürmek demek ingilizce-PUT İN ironisi) edemedi. Rusya Federasyonu'nun arka bahçeleri Ukrayna ve Gürcistan'ı, üs ülkesi Suriye'yi yangın yerine çeviren güç Britanya'dır. Bu çakal ülke öylesine kurnaz politikalar uygulamakta ki Ukrayna'yı yangın yerine çevirirken AB'ni ve ABD'yi de yem olarak kullanmaktan çekinmiyor. PUTİN'i ABD'nin askeri gücü, AB'nin de ekonmik gücüyle sindirebileceğini sandı İNGİLİZLER. Yanıldılar. 

Putin gücünü nereden alıyor?

1- Putin uzun süredir sürdürdüğü İslamcı politikalara devam ediyor ve İslam Ülkelerinde ABD ve İngiltere'den daha fazla sevilmekte. Artık Rusya Müslümanları'da Putin'i %97 oranında oyla desteklemekte.

2- Putin uzun zamandır oluşturmaya çalıştıı Şangay Beşlisi Avrasya Birliği'nin Ekonomik ve Siyasal bir güç oluşmasını sağladı ve kendisini  de merkeze koydu.

3- Putin Latin Amerika ile çok ama çok güçlü birliktelik kurdu. BRİÇ denilen ülkeler topluluğunu oluşturdu.

4- Putin bir NATO ülkesi olan TÜRKİYE'nin Britanya ekseninden sapmasını Recep Tayyip Erdoğan'la geliştirdiği ikili ilişkileri sayesinde siyasal ve ekonomik bağları Türkiye ile çok ama çok güçlendirdi. Türkiye ile olan ekonomik ilişkiler Rusya için hayati olmuş durumdadır ve Britanya bundan son derece rahatsızdır.

Britanya boş mu duracaktı? Hayır...

Bakın ne yaptı Britanya...

1- AB'ni kullanarak İskoçya'nın bağımsızlıkta hayır oyu kullanmasını sağladı. AB'ni resmem bir kukla gibi elinde oynattı. 

2- AB'ni Ukray'na yüzünden Rusya'ya yaptırım uygulattı ve AB ekonomisinin hastalığını zatürreye çevirttirdi.

3- ABD'deki köleleri Cumhuriyetçileri kullanarak İŞİD'e silah sağlattı ve Ortadoğu'daki kaosu arttırdı ve hizaya gelmeyen ve TC Devleti ile masaya oturan PKK'yı cezalandırdı.

4- ABD'yi ve Suudi Arabistanı kullanarak Yemen'de gücü kendi lehine çevirme gayretindedir, Yemen çok önemli çünkü Yemen'in devrimci militanların eline geçmesi demek Suudi Arabistan'ın istikrarı ve buradan Londra BANKALARINA AKAN HAC VE PETROL GELİRLERİ için tehdittir.

Peki Müslümanlar bunun neresinde?

Hiç bir yerinde...

Zira Müslümanlar daha Strateji üretebilecek entellektüelliğe, birikime, güce sahip değiller ve hala piyon olmaktan ve BRİTANYA ve RUS güç savaşında ezilmekten kurtulabilecek bir beceriye sahip bulunmamaktalar.

Türkiye'deki seçimler hem Britanya hemde Putin'in geleceği açısından çok ama çok önemli...

BU seçimlerde HDP barajı geçerse Hükümet partisi ciddi bir güç kaybına uğrayacak ve yapmak istediği reformları zorlukla yapacak. Ancak bunun uluslararası arenada yansımaları da olacak. 

Dönelim Rus ve İngiliz mücadelesine...

Finlandiya Nato ülkesi değil. O ülkede yaşayan ve aynı zamanda vatandaşı olan kardeşim de dahil tüm Fin vatandaşı erkeklere savaşa hazırlık anlamına gelen pusulalar yollanmış bile. Zira Putin Ukrayna ve Suriye'de kendisine verilen bir zararı Finlandiya'dan çıkartabilir. Finlandiya'da yaşamakta olan ve Fİn ordusunda asker olan bir sürü Rus kökenli Fin vatandaşları var. Çarlık Rusyası döneminde Rusya İmparatorluğunun bir parçası olan Finlandiya eskisi gibi Rusya Federasyonu'nun içinde yer almak istemiyor. Finliler Türk kökenli bir ulus ve son derece savaşçılar. Putin'in Finlandiya'ya saldırması ve Fİnlandiya'yı alması zor değil ancak bunu yapması durumunda kendisine destek veren ve Batı Blok'u yanında Putin'i destekleyen bir çok ülkeyi ve insanı zor durumda bırakır. Ancak Britanya'ya dersini vermemeli mi?

Aslında buna gerek yok...

Zira son dönem ambargolar Rus ekonomisini zora soksada Rus sanayini güçlendirmeye başladı. Yeni LADA marka arabaların tasarımı ve özellikleri artık Japon ve Alman arabalarıyla yarışabilecek durumda. Eski küt kötü tasarımlardan eser yok.

Rusya bilgisayar teknolojilerindede daha ileri gidebilecek adımlar attı.

Avrasya Birliğine hız verdi.

AB hızla çöküşe doğru koşmaya başladı. AB çindeki Sosyal Demokrat entellektüel siyasetçiiler İngiltere'nin yapmaya çalıştığını gördüler. Britanya şimdi AB'den çıkmak için sinyaller veriyor. 

Son iki yüz yıldır Britanya tüm dünya'da sürdürdüğü gizli sömürgecilik olayını artık devam ettiremeyecek. Britanya'nın yükselişi ve İllimünati'nin kuruluşu aynı dönemde başlamış olması tesadüf değildir. Britanya'nın zayıflaması demek ABD Silah şirketlerinin ve İsrail'deki siyonist çetecilerinde zayıflaması demek.

Türkiye Cumhuriyeti devleti'nin 10-20-50-100-1000 senelik planlaması olması gerek. Bu bir vizyon ve misyon gerektirir. Neo Osmanlıcılık bunun görünen yüzü olabilir halkın muhafazakar kesmi bunu yer ama asla Osmanlı zihniyetiyle hedeflere varılamaz. Hedeflere varmak için kapsamlı stratejik çalışmalar çok yönlü olmak zorunda ve hedefe varmayı sağlayacak unsurlar olabildiğince etik ve adil olması dost ülkelere güven, düşman ülkelere gıpta verecektir.

Ancak böyle bir oluşum için eğitim şart...

Eğer Türkiye Cumhuriyeti bu vizyonu yada debgeyi iyi sağlayamazsa ilerde Britanya ve Rusya Federasyonu arasında ezilebilir. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3610
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster