Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Ocak '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
589
 

İngilizler Öcalan’a sahip çıktı…..

İngilizler Öcalan’a sahip çıktı…..
 

Evet. Beklenen süreç başlıyor. İNGİLTERE Parlamentosu’ndaki “Kürdistan” başlıklı oturumda, terörist başı Abdullah Öcalan’ın serbest bırakılması için Türkiye’ye baskı yapılması istendi. Bop Spink adlı milletvekili “Birleşik Krallık’ın Kürtler’e borcu var” dedi

İngiliz parlamentosunda terörist başı için özel toplantı düzenlendi. Muhafazakar Parti milletvekili Andrew Pelling, hükümete verdiği öneride Öcalan’ın serbest bırakılması için Türkiye’ye baskı yapılmasını istedi.

Bu açılımın ardından böyle bir isteğin geleceği belli idi. Hele İngilizlerden gelmesi hiçde şaşırtıcı olmadı. Yüzyıllar boyu sömürgeleri içinden seçtikleri işbirlikçiler sayesinde o kadar rahat sömürdüler ki, Osmanlı’yı da ayni taktikler eriteceklerini düşündüler. Nerede ise başaracaklardı ve Türk adını tarihten sileceklerdi ki, Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsız yaşamayı hayat biçimi kabul etmiş Türk halkı onlara gereken dersi verdi. Yedikleri tokatın tesiri ile Türkiye Cumhuriyeti sağlam durduğu sürece sindiler. Şimdi şartları uygun görüyorlar ki, tek bildikleri taktiği devreye sokuyorlar.

Hatırlanacaktır, İngilizler, Türk milletini sırtından hançerlemek için hep işbirlikçiler kullandı. Bunlardan en ünlüleri Şeyh Said’di. Diğerleri ise Kürt Teali Cemiyeti Başkanı Seyit Abdülkadir ve Piri Bekir’di.

İnanıyorum ki hükümetimiz gerekeni yapacak, başkasının iç işlerine karışanlara gerekli cevabı verip ağızlarını kapatacaktır. Değilse İngiliz parlamentosunda çakılan kıvılcım yarın söndürülmesi zor bir yangına dönüşebilir.

18/01/2010

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Avrupa'lılara kızmıyorum; Avrupa'ya sahip çıkan Türk'lere ve Türkiye'ye kızıyorum. Sağol, varol yurtsever yurttaşım.

Necdet  
 21.01.2010 10:49
Cevap :
Merhaba, Hizmetkarlığın baş şartı hizmet etmektir. Efendinin kim olduğu çok da önemli değil. Saygı ve selamlar...  21.01.2010 13:53
 

İngilizlerin vakti zamanında Kürtlere güneydoğuyu vaadettikleri malumdur. Bunu hala bir "Borç" olarak görüyorlar. Ve utanmadan böyle bir şeyi isteyebilmeyi düşünüyorlar.Ama kabahat onların değil aslında, onlara bu fırsatı veren hükümetimizde. Bakalım daha neler duyacağız?

Melek Koç 
 19.01.2010 15:53
Cevap :
Merhaba, Biz bu zihniyeti iktidar yaptıkça daha çok şeyler duyar ve görürüz. Saygı ve selamlar...  19.01.2010 16:22
 

Teröristbaşına sahip çıkmayan Avrupa ülkesi mi var? Herkes biryerlerinden tutuyor. Amaç ülkeyi parçalamak. Selamlar...

Mesut KARİP 
 19.01.2010 13:52
Cevap :
Merhaba, Eğer Başka seçenekleri kalmadıysa vah onların haline. Yeni bir tokat yakındır. Saygı ve selamlar...  19.01.2010 16:24
 

Osman Bey... Emperyalist güçler işbirlikçi bulmakta mahirdir. Bir kısım "tip"ler de, "anlayış"lar da buna uygundur. Onlar, kullandıklarını, bir gün gelir, kâğıt mendil gibi, buruşturulmuş biçimde atarlar bir yere. İngilizlere şaşmadım, başkalarına da şaşmayacağım. Saygılar, selamlar.

TURGUT ÇELİK 
 18.01.2010 16:52
Cevap :
Merhaba, Tarih her şeyi açıklıyor. Saddam örneği karşımızda. Bu insanlar bu kadarmı cahil? Anlamak mümkün değil doğrusu. Saygı ve selamlar...  19.01.2010 12:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1642
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster