Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '09

 
Kategori
Yurtdışı Eğitim
Okunma Sayısı
4523
 

İngiltere’de 32 yıllık rekoru Türk Kızı Haslet Teyyareci kırdı

İngiltere’de 32 yıllık rekoru Türk Kızı Haslet Teyyareci kırdı
 

Haslet Tayyareci - City University


İngiltere’de Londra merkezde bulunan City University ‘de Finansal Ekonomi bölümünde master eğitimi alan Haslet Tayyereci 32 yıl sonra tam not alarak okul tarihine geçti. Bu başarıyı bir Türk kızının almış olması gerçekten çok gurur verici.

Master eğitimini bu denli başarıyla bitiren Haslet yine aynı üniversitede doktora eğitimine başlıyor. Haslet’in doktora eğitimini de büyük başarılarla bitireceğinden eminim. Bugün bu başarı haberinden sonra bana City University ile ilgili soru yönelten bir hayli öğrenci olmuş. Mümkün olduğunca bu öğrencilere cevap yazdım ama yazamadıklarım olduysa affola.

City University tam Londra içinde bir üniversite. Bu nedenle de en büyük avantajlarından biri iş dünyası ile iç içe olması. Ee iş dünyası ile iç içe olunca ne olacak?” demeyin mezun olunca insan bunun ne anlama geldiğini çok iyi anlamış oluyor. Şu an City University’de 156 farklı ülkeden 23.835 öğrenci bulunuyor. City University’nin öğrenciler tarafından seçilmesinin nedeni mezun olduktan sonra diğer üniversitelere göre daha kolay iş imkanı bulunması. Toplam öğrenci sayısının %40’dan fazlası uluslar arası öğrenci. Bu kadar çok uluslar arası öğrencisi olunca bana ne faydası olur diye soruyorsanız farklı kültürlerin , bilgilerin ve tecrübelerin uçuştuğu güzel bir eğitim modeli oluyor. Siz de bundan rahatlıkla yararlanabiliyor iş hayatında farklı açılardan düşünen, karar veren kişiler olarak yetişebiliyorsunuz.

Bir öğrenci şu an City University’de kaç Türk öğrenci olduğunu sormuş. Sevgili Merve şu an toplam 70 Türk öğrenci City University’de eğitim görüyor. Bunların bölüm tercihleri de sırasıyla şöyle İşletme, Ekonomi, Hukuk, Sosyal Bilimler. İnşallah senin okula kabulünle birlikte sayı 71 olacak.:)

11 Ekim 2009 tarihinde City university temsilcisi İstanbul’da olacak. Kendisiyle görüşmek veya email yoluyla iletişim kurmak isteyenler olursa bana isiltabag@okulariyoruz.biz adresine e-mail atabilirler.

Sevgili Kaan , senin sorun da İngilizce seviyesi ile ilgiliydi. City University ‘de lisans eğitimi almak için IELTS 6.0 ya da TOEFL 79 alman gerekli. İşletme için IELTS 6.5 ya da TOEFL 100 ; Hukuk içinse IELTS 7.0 gerekiyor.

Sevgili Haslet, göğsümüzü kabartan başarından dolayı seni ve seni yetiştiren anne ve babanı ( Doç. Dr Gülşah Tayyareci ile Yrd. Doç. Dr. Akil Tayyareci) gönülden tebrik ediyorum. Londra’da Turkish Bank’taki görevinde başarılar diliyorum. Doktora sonrası yeni başarılarını yazmak dileğiyle,

Sevgiler,

İlgili diğer başarı öyküsü: En İyi 10 Listesinde Bir Türk Kızı


Işıl Tabağ

http://www.okulariyoruz.biz/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 189
Toplam yorum
: 131
Toplam mesaj
: 50
Ort. okunma sayısı
: 6324
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Endüstri Mühendisi olan Işıl Tabağ, Avrupa Okullar Birliği görevinden sonra 1998 yılından bu yana..