Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ocak '13

 
Kategori
Yurtdışı Tatil
Okunma Sayısı
1269
 

İngiltere Vizesi türlerinden hangisine başvuru yapmalıyım?

İngiltere Vizesi türlerinden hangisine başvuru yapmalıyım?
 

İngiltere Vizesi


Türkiye’de yaygın olarak bilinen adıyla İngiltere vizesi, yani Birleşik Krallık vizesi başvurusunda 7 farklı vize başvuru türü, 36 farklı başvuru amacı ve buna bağlı 123 farklı başvuru türü bulunmaktadır. Bu demek oluyorki doğru vize türünün, doğru başvuru amacının ve doğru başvuru türünün seçilmesi son derece önem arz etmektedir.

Mesela, Birleşik Krallık’a turist olarak gitmek istiyorsanız, bir akrabanızı veya arkadaşınızı ziyaret etmek istiyorsanız, iş seyahatinde bulunacaksanız, eğlence ziyaretçisi olarak gidecekseniz veya spor ziyaretçisi olarak gitmek istiyorsanız ziyaret vize başvuru türü sizin için uygun kategori olacaktır. 6 ay veya daha kısa süreli dil okuluna gitmek istiyorsanız kısa dönem öğrenci vizesine (student visitor visa), 6-11 ay süreyle dil eğitimi almayı düşünüyorsanız 11 aylık öğrenci vizesine (extended student visitor visa), üniversite öğrenimi görmek istiyorsanız ise kademe 4 (tier 4) öğrenci vizesine başvurmanız gerekir. İngiltere’de okumak istiyor ancak henüz herhangi bir eğitim kurumundan koşulsuz bir kabul mektubu (unconditional letter of acceptance) almadıysanız İngiltere Vizesi başvurunuzu öğrenci adayı (prospective student) olarak yaparak İngiltere’de öğrenim göreceğiniz okulu araştırabilirsiniz. Ancak, bu vizeyi aldıktan sonra 6 ay içerisinde kademe 4 (tier 4) öğrenci vizesi almanız ve eğitime başlamanız zorunludur.

Bir seminer veya konferans gibi akademik bir ziyaret için İngiltere ziyaretçi vizesi almanız gerekir.

Aynı şekilde, İngiltere’de tıbbi tedavi görmek maksadıyla İngiltere ziyaretçi vizesi gereklidir.

Sanatsal bir etkinlik, konser, fuar veya yardım amaçlı bir organizasyon için İngiltere vizesi almak istiyorsanız yine İngiltere ziyaretçi vizesine başvurmanız gerekir.

Maddi, medeni, eğitim ve seyahat geçmişi ve istihdam durumunuz vize almaya uygun olsa dahi yanlış vize türüne başvurmanız İngiltere vize başvurunuzun reddedilmesine neden olur. Bu nedenle, başvurularınız için güncel bilgi donanımlı, profesyonel vize danışmanlarından destek almanızı öneririm.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 4106
Kayıt tarihi
: 03.09.12
 
 

Birleşik Krallık Vize & British Council sertifikalı Eğitim Danışmanı ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster