Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '17

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
279
 

İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi kaldırılsın!.

İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi kaldırılsın!.
 

 İnkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi kaldırılsın!..

Bunu kim istiyor? En büyük sendika olduğunu iddia eden Eğitim Bir-sen.

“Eğitim Bir-Sen tarafından hazırlanan beyanda, Atatürk ilkelerinden bazılarının günümüzde geçerliliğini yitirdiği belirtilirken, günlük yaşamda işe yaramayacağı bahane edilerek öğrenciler tarafından dikkate alınmayacağı vurgusu yapıldı. EBS açıklamasında gerekçelerini sunarak İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersinin ortaokuldan ve liseden kaldırılması gerektiğini savundu.”

“Eğitim Bir-Sen tarafından önerilen maddeler arasında haftalık ders saatinin azaltılamaması da yer alırken, din dersinin birinci sınıftan itibaren verilmesi, Talim Terbiye Kurulu yapısının yeniden yapılandırılması önerileri yer almaktadır.”

Sonderece normal değil mi? Ağabeyleri anayasadan “Türk’ü” silmeye uğraşırsa, kardeşleri de okullardan Atatürk ve inkilap derslerini kaldırmaya uğraşacaklardır.

Bunlara göre İstiklala savaşı da omamıştır. Hatta Mustafa Kemal diye bir kişi önder olup bu ülkeyi yoktan var etmemiştir. Bunların efendileri ingiliz ordularını yenmiş ve bu ülkeyi kurmuştur belkide. O İngiliz gemilerine binip kaçan başka ülkelerin padişahıdır.

Bunlar güzelim padişahlık rejimi dururken kalkıp yaşayanları mallıktan insanlığa terfi ettiren cumhuriyet rejimini getirenlerin doğal düşmanıdır lar. Dillerine tek doladıkları “din” dir ki, kendilerinin ne kadar dindar olduğu bu ülke insanına yaptıklarından bellidir. Ve bunların en çok istemedikleri de müsbet bilimdir. Bu yüzden bilime gidecek yolları açan konular ders olmaktan çıkıyor. Kolayca kandırılabilecek nesiller yetiştirmek için öğretim imam hatipleştiriliyor.

Beyler din dersinin birinci sınıftan itibaren verilmesini istiyorlar. Hatta okul öncesi din dersi verilmesini isteyenleri de duyduk. Oysa müsbet bilimin kesin bir tesbiti var.”Soyut konuları çocuklar 15 yaşından önce anlayamazlar”. Çocukların kafalarını din diye hurafelerle yıkarsanız özgür bir birey değil “taba” yetiştirirsiniz. Zaten de istenen bu olduğu için hiçbir hükümet yetkilisi çıkıp da “Kardeşim sen delimisin? Bir ülkenin kurucularını ve kuruluşunu anlatan ders kaldırılır mı? Çocukların anlamayacağı konular birinci sınıftan itibaren verilir mi?” demiyor.

Maalesef ençok da din ile aldatılıyoruz. Türkiyenin %99 u müslümanmış. O yüzden camiler her vakit dolup taşıyor. Her yıl milyonlarca insan hacca gidiyor. O yüzden kimsenin komşusu aç yatmıyor. O yüzden esnaf ın dükkanlarında kapı yok. Hiç hırsızlık, namussuzluk, cinayet olmuyor. Herkes vergisini gönüllü ödüyor.

Müslüman anne babadan geldi diye o çocuk müslümanmıdır? Din herkesin özgür iradesi ile seçeceği bir ideoloji değilmidir. Öyle ise neden çocuğumuzun reşit olmasını ve kendi istediği bir dini seçmesini veya hiçbir dine bağlı olmadan yaşamayı seçmesini beklemiyoruz?

Adı geçen sendikanın çalışmaları kendi ideolojileri açısından doğrudur. Burada sorulması gereken soru onların ideolojisinde olmayan milyonların neden sesini çıkarmadığıdır.

İzmir 06.01.2017

 

NAHİDE ÇELEBİ bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bekledikleri yönetim için gerekli gördükleri adımlardan biri olmalı bu istek. Yavaş yavaş silecekler. Dini yönetimde milliyetin önemi yok çünkü. O nedenle ayaklar altına alınmıştı bir zamanlar ama ne hikmekse şimdi yeniden gündemde...Selamlar, mutlu kalın.

Ayşegül HAYVAR 
 08.01.2017 13:21
Cevap :
Merhaba, Sıkıştıklarından olmasın. Saygı ve selamlar...  08.01.2017 20:53
 

"Müslüman anne babadan geldi diye o çocuk Müslüman mıdır?" sorunuz dikkat çekici. http://blog.milliyet.com.tr/vesayeten-musluman-olunmaz--annem-babam-musluman-oldugu-icin-musluman-sayilmayi-reddediyorum/Blog/?BlogNo=459948

Kerim Korkut 
 07.01.2017 23:54
Cevap :
Merhaba, Sizinle düşüncelerimiz çok konuda örtüşüyor. Yazınızı okudum. O dönemde yazmadığım için takip de edememiştim. Saygı ve selamlar...  08.01.2017 15:49
 

Galiba, sendikayı ciddiye almıyorlar. Atatürk konusunda müthiş bir özgüvenimiz olsa gerek. Selamlar.

İsmail Hakkı CENGİZ 
 07.01.2017 18:44
Cevap :
Merhaba, Üstad, sineğin her boyutu mide bulandırıyor. Saygı ve selamlar...  07.01.2017 22:48
 

Sayın İzmirli! Ah ah ne günlere kaldık.Selamlar saygılar. NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 07.01.2017 14:17
Cevap :
Merhaba, Bu günlere bu ülkenini gelmesinde az da olsa bizler de suçluyuz. Çıkaracaksak da bizler çıkaracağız. Allah bizlere kuvvet ve sabır versin. Saygı ve selamlar...  07.01.2017 17:53
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1606
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster