Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Aralık '11

   
  Kategori
  Meslekler
  Okunma Sayısı
  510
   

  İnşaat Mühendisleri Günü adına..

  İnşaat Mühendisleri Günü adına..
   

  NOT : İnşaat Mühendisleri Beyaz Baret takar..


  İlk yazım...

  Bu yazıyı 19 Aralık günü değil de 19'u 20'ye bağlayan gece yazıyorum... Bunun sebebi de şu ,

  İnşaat Mühendisliği okuyorum daha 1. sınıftayım ve şuan meslek adına hiç ders görmüyorum... Tabi ki görenlere göre tecrübesizim.. Daha bir fikrin bile yok ne söyleyebilirsin ki! diyecekler..

  İnsan hangi çevrede başlarsa öyle devam ediyor.. Bugün İnşaat bakımından her ne kadar ÖSYM sıralamasında altlarda gibi gözüksede aslında başarı sırasında üstlerde olan bir okuldayım ben.. Üstelik altta kalmanın getirdiği hırs mı dersiniz yoksa küçük bir şehrin getirisi mi dersiniz.. Ne derseniz deyin. Hiç önemi yok.. Türkiye'de ÖSS başarı sıralaması birşeylerde başarı göstergesi gösterilsede aslında hiç birşey değil global hayatta.

  En güzel yanı da ne biliyor musunuz ?

  İnsan küçük bir şehirdeyken dağılıp gitmiyor.. Bugün yaratıcı, sosyal, girişimci ama en önemlisi idealist olmak önemli.. Bana sorarsanız bunu başaran öğrenciler var.. Öğrenci zihniyetiyle değilde geleceğin mühendisleri olarak düşünmek önemli.. Bunu küçük şehirde yapmak daha kolaydır elbette. İşinize konsantre olursunuz.

  İmkanlar diyeceksiniz biliyorum.. İmkanlar sizin elinizde. " Eğitim yok ders yok hayat yok ne yapacağım ben"diyen insan hiç kusura bakmasın ama bir baltaya sap olur ancak..

  Bugün bu fikirlerle yola çıkarken ben . Daha 1. sınıf ta bunları düşünürken. İnşaat Mühendisleri gününden haberim varken, yaratıcı proje fikirleri üretirken, kişisel gelişim uygularken, ilerde büyük hedeflerim var bunun için emin adımlar atıyorum diye düşünürken, ÖSYM sıralamasında bana fark atıp giden insanlar evde sırtını kaşımakta..

  Sektör sahipleri bunun farkında mı bilemeyeceğim, Üniversite'nin insana getirdiği etiketten çok sizin kendinize taktığınız etiket ve beyninize kazıdığınız özgüven etiketi önemlidir.

  Bir farkım olmalı.. Bunun içinde araştırır gezer ve okurum.. Bunun içinde sizin gibi insanların olduğu topluluklara ihtiyacınız vardır... Bknz..SDÜ İnşaat Kulübü

  İçimden geldi yazdım, kendimi öğrenciden çok bir mühendis gibi hissetmek istedim..

  19 Aralık İnşaat Mühendisleri Günü hepimize kutlu, mutlu olsun

  Hanife ÇITA bu blog'u önerdi.

  Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

   
  Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
  Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
  Toplam blog
  : 1
  Toplam yorum
  : 0
  Toplam mesaj
  : 0
  Ort. okunma sayısı
  : 510
  Kayıt tarihi
  : 18.12.11
   
   

  Düz Mantık Mühendis, Parasız Gezenti, SDÜ/İnşaat Mühendisliği ..

   
   
  Yazarı paylaş
  • Tümünü göster