Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Mart '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
801
 

İnsaf edin

İnsaf edin
 

Bu yazımı, bütün öfkemi ve hezeyanımı bastırarak, aklıma hakim olarak ve düzgün cümleler kurarak yazmaya çalışacağım. Bunu yapmam gerekiyor, çünki bu yazının yayınlanmasını gönülden istiyorum.

Televizyonlarda bir sansürdür aldı başını gitti. Dizileri, filmleri sansürlediler yetmedi, şimdide ellerdeki sigaralar, çatışma sahnelerinde görünen küçük kan görüntüleri, çok da açık olmayan sevişme, öpüşme sahneleri ve buna benzer basit sahneler sansürlenmeye başlandı.

Gerekçe: Çocukların ve toplumumuzun psikolojisini ve aile yapımızı zedelemesi.

Bir toplum düşünün ki karı koca televizyonda rol gereği öpüşünce psikolojisi bozuluyor. Bir çocuk düşünün ki annesi babası karşısında onlarca sigara içince sorun olmuyor da, televizyonda içen birini görünce gidip bir paket sigara alıyor. Bir toplum düşünün ki bir macera filmi için çekilmiş basit bir sahneden etkilenip biribirini vuruyor. Böyle bir toplum düşünmeyin, çünki yok. Böyle bir toplum ve aile yapısı evrende yok, bırakın Türkiye' yi.

Madem bu kadar sorunlu bizim çocuklarımız, en büyük çözümü öneriyorum! Madem herşey çocuklar için işte size kurtuluş: Sadece çocuklar için bir kanal kurarsınız, onun dışında kalan tüm yayınlara yedi gün yirmi dört saat, 16 yaş, hatta 18, hatta 21 yaş sınırı koyup çocuklarımızı bu korkunç görüntülerden(sigara içen bir adam, öpüşen karı koca) kurtarırsınız. Bizim çocuklarımız o kadar sağlıklı yetişiyor ki onları tek bozan unsuru ortadan kaldırırsak, ne kimyagerler, doktorlar, bilim adamları yetiştiririz düşünemiyorum bile. Zaten biribirini bıçaklayan liseli çocukların sorumlusu da kurtlar vadisiydi öyle değilmi? Artık okullarda şiddet bitecek bembeyaz bir toplum olacağız.

Yazımın başlığı, insaf edin. Lütfen birileri bu duruma dur desin. Bu kadar basit değil bazı şeyler. İnsanları dünyaya, dünyayı insanların evine bağlayan minik kutuya yapılan bu zulüm artık bitsin. Televizyon çok ama çok önemlidir, bu unutulmasın. Bu kadar sansürün, bu kadar taraflı yayının, bu kadar bastırılmışlığın sonu, gerilemektir, dejenerasyondur, bilinçsiz toplumdur, sağlıksız yetişen nesillerdir. İnsaf edin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 696
Kayıt tarihi
: 09.12.06
 
 

Anadolu üniversitesi işletme bölümü mezunuyum. Profesyonel olarak müzikle uğraşıyorum...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster