Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
4446
 

İnsan atığının faydaları...

İnsan atığının faydaları...
 

Bir geri dönüşüm furyasıdır gidiyor. Çöplerden kağıt, pet şişe, metal içeren cisimlerin toplanılması "ekonomiye katkı olacak" diye sevindiriyor.
Geri dönüşüm devrinde yaşadığımızı kimse inkar edemez. Ancak bu geri dönüşümlerin sadece cam şişeler ve plastik kutulardan ibaret olduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Buyrun okuyun ve görün bakalım daha neleri geri döndürebiliyoruz!

Sperm

Çok iyi bir bakım kürü olabilir
Başlarda çokça dalga geçilen bu konunun aslında sonradan doğruluğu kanıtlandı ve en büyük firmalar bile meni kullanarak çeşitli kremler üretmeye başladılar.

İçinde meni bulunan kremlerin E vitaminli kremlerden 30 kat daha güçlü olduğu bile söyleniyor ve hatta güneş yanıklarına bile iyi geldiği kanıtlanmış.

Saç

Hamur yapımında kullanılabilir
Kadınların saçları ya da erkeklerin göğüs kıllarının yemeklere katkısı olduğunu biliyor muydunuz ? İnsan saçı hamurda kullanılan L-Cysteine maddesinin ana kaynağıdır. Bu madde pizzanızı ve diğer hamur işlerinizi daha elastik yapar. Bazı Çinli bilim adamları berberlerden toplanan saçların soya soslarında bile kullanılabileceğini söylemiştir.

İdrar
İlaç yapımında kullanılabilir
İdrarınızın hayat kurtarabilceğini biliyor muydunuz ? Pıhtılaşan kanı durdurabildiği gibi kalp krizlerinde de iyileştirici özelliği vardır. Ancak sakın kalp krizi geçiren bir hasta gördüğünüzde anında hastanın üstüne idrarınızı yapmaya başlamayın. Çünkü idrar toplayan ve idrarınızı özel filtrelerden geçiren bazı kuruluşlar vardır. Ancak bu gibi süreçlerden sonra idrarınız kullanılabilir duruma geliyor.

Dışkı
Ev inşası için kullanılıyor
Japonlar tükenmek üzere olan doğal kaynaklar yüzünden yeni kaynaklar bulmak zorunda kaldılar. Bu yeni bulunan patentli sistem kanalizasyondu. Artık tuğlalara kanalizasyondan çıkan malzemelerle şekil veriyorlar. Bu tip tuğlaları inşa eden birkaç firma var.

Bazı firmalar yüzde yüz dışkı kullanarak bazıları ise başka karışımlar oluşturarak tuğla üretiyorlar. Tuğlalar şekil verildikten sonra yüksek ısılarda bekletiliyor. Ürünün son halini ise plazaların yer kaplamalarında yada kaldırımlarda görebiliriz.

Saç

Denizdeki petrol sızıntılarını temizlemek için kullanılıyor
Bir akşam televizyonu açın ve gece haberlerini seyredin. Denizde yaşayan hayvanların ölümüne dair mutlaka bir habere rastlayacaksınız. 1989 yılında Amerikalı kuaför Phil McCrory bu haberlerden birini seyrederken şunu farketti. Eğer insan saçı çok yağ içeren kremleri bile emiyorsa, denizdeki petrol sızıntılarını da sünger gibi emebilir. Phil bu fikri ilk bulduğunda çok fazla benimsenmedi. O yine de bunu kanıtlamak için deneyler yaptı. Sonuç olarak günümüzde insan saçından yapılmış hasırlar deniz sularını arındırmak için kullanılıyor.

Sünnet Derisi Anti-aging tedavisi için kullanılıyor

‘Intercytex’ adlı bir firma penisin kesilen üst derisini kullanarak Vavelta adlı bir ilaç yarattı. Bu ilaç kırışıklıklarlave izlerle mücadele etmek için kullanılan kozmetik ürünlerinden bir tanesi. Bebek gibi bir cilde sahip olmak kolay değil.
İhtiyaçlar daha nerelere götürecek bakalım?
Pazartesi, 24/8/2009

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şaşkınlıkla okudum...Hayret verici bir şey...

Kerim Korkut 
 06.04.2017 20:39
Cevap :
Merhaba, İnsansal olmayan birçok organik maddenin bile insana ne kadar yaradığı ortada. İnsansal maddelerin de yarayacağı mantıklı gibi duruyor. Saygı ve selamlar...  11.04.2017 10:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1657
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster