Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
176
 

İnsan Geç Kalma Yaşamın Zirvesine

İnsan Geç Kalma Yaşamın Zirvesine
 

Devrilse de yeşeren ağaç senin de yeşerme vaktin gelmedi mi?


Evinizin bahçesinde ağaç yoksa yaşama bir sıfır yenik başladınız demektir. Binalar agrasif insan sayısını arttırırken ağaçlar size bolca enerji verir. Güneşin fazla ısıttığı falan yok derece ayni derecedir de insan işte yüksek ego derecesinde. O yapraklardan başka hiç bir krem koruyamaz seni ultraviyole ışınlarından bunu koy o aklının bir köşesine. Öyle bir program söz konusudur ki anlayamaz zekan kıvranırsın ızdırap dan. Sen kalk şimdi demirköy ormanlarına git de gör nasılda soba tutuşturmuştur senden olan sense sıcaktan kıvran.Ya deprem yaşayınca ya sağnak yağışta doğa gelir senin aklına. Ağaç görmek için köy de yetmez sana artık kafanı toparla dön doğaya doğal doğal diye el atmasınlar cüzdanına. Ağacın olduğu kaldırımlar da ısı 12 derece düşer ve sen rahat gezinirsin sokakta .Kapitalist sistem klima satamaz sana ama, astım olmaktan kurtulursun klima altların da. Toprak çabucak akıp gidemez köklü ağaçlar olduğunda seni öldüren binalar dır sakın kızma toprak anaya. Doğa hep işini bilir de, insan işte gelemedi henüz merkezine. Modern çağın vebası psikolojik bozukluklar doğayla bağlantılı araştır gör bir zahmet be! Yeşile uyanmadığın her gün hasta olup koşuyorsun hastanelere.

İnsan geç kalma yaşamın zirvesine!

Jale Kasap

Not: Fotoğraflar kendi çekimimdir. Bu fotoğrafı çektiğim gün şehir 38 derece iken orman içi 22 derece idi. Uzaklık 30 km nasıl ızdırap yaşıyoruz sistemin ellerinde. Esmez estirmezler , yağmur yağar ve su akacak yer bulamayınca binanın içinde özgür kalır sende didinip durursun işte. Ne kış mevsimin de huzur vardır, ne yaz mevsimin de deprem yaşayınca da bağlarsın zina işlerine . Ay zeka sefiyene ......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazıdan önce başlık düşündürücü

Kerim Korkut 
 06.04.2019 15:24
Cevap :
Çok teşekkür ediyorum..geç kalmayalım hiç birimiz   06.04.2019 18:27
 

Serin rüzgâr koyaklarında,pırıl pırıl sular yatağında,ağaçlar ise yeşilliği ile güzel olur daima.Dileğim:Gözlerimiz yitirmesin hiç o güzellikleri...Elinize sağlık Jale hanım.Güzeldi!Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 28.07.2017 19:30
Cevap :
tüm güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim   05.08.2017 22:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 452
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 267
Kayıt tarihi
: 28.04.17
 
 

Lise mezunu bir öğrenme aşığı, fotoğraf hastası , yazma sevdalısı, sevgi yanlısı, bir dünya insan..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster