Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Haziran '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
117
 

İnsan nasıl huzurlu olabilir?

Hep arar dururuz huzuru. Bir masalda geçen Anka Kuşu gibidir huzur. Kim bilir belki var, belki de sadece bir hayal. Kimine göre bir rahatlamadır huzur. Kimine göre de her istediğine sahip olunca hissedilen geçici hazlar. Bazen sahip olduğumuz mal, mülk de kar etmez huzuru bulmamızda. Bazen bakarsınız kuru bir ekmekle yenen acı soğanın içindedir huzur. Yani bize neler rahat veriyorsa, huzur oradadır işte.

       Bir yaşama stratejisidir bence huzur. Hayatınızı nasıl yaşıyorsanız, hak ettiğiniz huzuru da görürsünüz yanınızda. Gücümüzün yetmediği, gidişatını değiştiremediğimiz hadiseler, iç huzurumuzu derinden sarsar. Bir de umursamadığımız, değiştirmekte geç kaldığımız işlerimiz huzursuz eder bizi. Yani kaybettiğimiz, fırsatlar her aklımıza geldiğinde kaçar bizim huzurumuz. İşimiz ve paramız var. Paramız varsa istediğimiz her şeyi de alabiliriz. Lüks arabalar ve villalar, her gün değişik bir elbise... Varsa paramız yapabiliriz bunları. Ya paramız olduğu halde  huzurumuz yoksa? Satıldığı yeri ve fiyatını bilen var mı acaba? Sanmıyorum biri çıkıp şöyle desin: "Ey insanlar! Huzurunuz mu yok? Bunca çalışıp çabalamalarınıza rağmen hala onu bulamadınız mı? Gelin size huzura götüreyim." Eğer siz huzuru bulamamışsanız, zaten bir başkasının bulup getirdiği huzur size yaramaz. Çünkü başkaları bize durduk yere para vermez. Çünkü başkaları bize boşu boşuna iyilik yapmaz. Çünkü başkaları bize siz kenarda oturun, ben sizin yerinize de çalışıp çabalarım demez.

      Anlaşılan o ki; huzur çok uzaklarda değil. Huzur olduğumuz yerde. Huzur çalışmakta. Huzur azla yetinmekte. Huzur paylaşmakta. Huzur kanunlara uymakta ve başkalarına karşı saygılı olmakta. Kim bilir huzur belki ağlayan bir çocuğun göz yaşlarını silmekte. Allah bütün insanları ve milletimize huzur versin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 427
Kayıt tarihi
: 23.02.14
 
 

Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. 2013 yılında alan değişikliği yoluyla Türkç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster