Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Kasım '17

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
143
 

İnsan Olma Yolunda

İnsan Olma Yolunda
 

Birçoğumuz içimizdeki değersizliği yok etmek, kendini ispatlamak ve başkaları tarafından takdir görmek adına Facebook veya Twitter gibi sosyal paylaşım ağların başından ayrılmıyor ve adeta buralarda medet arıyoruz. İnsanların değeri borsadaki hisse senetleri gibi artıp azalmaz. Başkalarının yaptığı hiçbir şey de kendi değerimizi azaltmaz veya arttırmaz. Değerlilik duygusu içten hissedilen bir duygudur ve kişi ancak kendine yatırım yaparsa, kişisel gelişimle kendi değerini yine kendisi arttırabilir. O da içten hissedilebilir ve asla dışarıdan edinilebilecek bir duygu değildir.

Hepimiz dizilerdeki ünlü karakterler gibi, bir Ezel ya da Polat olmaya çabalıyoruz. Behlül, Kuzey veya Güney olmak için uğraşıyoruz. Kendi içimizde hissedemediğimiz değerliliği onlarla özdeşim kurarak veya başkalarının gözlerinde arıyoruz ama bu beyhude bir çırpınıştır. Aslında hepimizin içinde bir cevher yatmaktadır. Bu cevheri dışarıda aramak yerine içimizdekini çözüp olgunlaştırmamız ve kendi iyiliğimizi düşünmemiz gerekli. Ayrıca kendi iyiliğimizle birlikte başkalarının iyiliğini düşünmeyi de öğrenirsek, herkesin etrafımızda döndüğü güneş olma sevdasından vazgeçebilir, kendi başımıza ışıldayan bir yıldız olabiliriz.

“Ve böyle bir yıldız olarak diğer yıldızların varlığına da izin verebiliriz.” 

ETEM SEVİK, Erhan Tigli, bengi satır bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızı beğeniyle okudum ve diyorum ki; İnsan olmak bencillikten sıyrılmak, çıkarcı olmamaktan geçer, sevgi ve dostlukla büyür, gelişir.

Erhan Tigli 
 28.11.2017 12:39
Cevap :
Teşekkür ederim Erhan bey. Bize söyleyecek birley brakmamışsınız. Sağolun. Yorumlarınız benim için çok önemli...  29.11.2017 21:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 99
Kayıt tarihi
: 28.10.17
 
 

Türk Kamu Diplomasisi ve Kamu Yönetimi Üzerine Sözler ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster