Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '17

 
Kategori
Telekom / Mobil
Okunma Sayısı
106
 

İnsanlar Günümüzde Telefonlarına Göre mi Yargılanıyor?

Dış görüntü geçmişten günümüze hep var olan bir özentidir. Yaşanan döneme veya çağa göre değişkenlik gösterse de dış görüntü içerisine giren her şey her zaman bir heves öğesidir. Genel kural olarak algılanan ‘’her şeyin en iyisi en pahalısıdır’’ düşüncesi toplumlar içinde hiçbir zaman değişmemektedir.

Dış Görüntü Nedir?

Kılık-kıyafet, ayakkabı, saçlar kullanılan telefon veya araba birer dış görüntü unsurlarıdır. Bu unsurlar daha da artırılabilir. Günümüz teknoloji çağı olduğu için girilen ortamlarda en odak noktası olan konu teknolojik aletlerdir. Konu teknolojik aletler olunca insanlarda ellerinden geldiğince geri kalmamak adına harcamalar yapıyorlar. Bazen bu yüzden maddi zararlar yaşansa bile heveslerden vazgeçilmiyor.

Ne Kadar Doğru?

Elindeki telefona göre insanların yargılanması yanlış bir davranıştır. Bazı kesimler bu konuda acımasız olabiliyorlar. Bu ortamlarda belki de insanlar utanarak kullandıkları telefonları ellerine alamazlar. Çünkü aşağılanma korkusu vardır. Bu duyguyu verende o ortamdaki insanlardır.

Madde İnsan İlişkisi

Hayatın yaşanabilir olması için insanların birbirine karşı saygı ve sevgisinin olması gerekmektedir. Saygı ve sevgi olan bir ortamda mutluluk ve huzur vardır. Kullandığı telefon modeline göre bir insanın karakteri, davranışları, hayata bakış açısı anlaşılamaz. Çok iyi marka telefon kullanan bir insan için ilk görüşte çok iyi biri, çok kaliteli bir insan dememeliyiz. Telefonu modelsiz ya da eski model telefon kullanan bir insan içinde kötü bir eleştiride bulunmak hiç hoş bir davranış değildir. Her şeyden önce insana insan olduğu için değer vermek gerekmektedir. Madde her ne olur ise olsun gelip geçicidir. Asla kişilik maddeye bağlı değildir. Bundan yola çıkar isek insanlar kesinlikle telefonlarına göre yargılanmamalıdır.

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 424
Kayıt tarihi
: 13.09.17
 
 

1993 İstanbul doğumluyum. Teknoloji ve bilim alanlarında makaleler yazmaktayım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 424
Kayıt tarihi
: 13.09.17
 
 

1993 İstanbul doğumluyum. Teknoloji ve bilim alanlarında makaleler yazmaktayım. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster