Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mart '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1315
 

İnsanlarda Kolay Para Kazanma Arzusu

İnsanlarda Kolay Para Kazanma Arzusu
 

Tosun, tosun boynun kopsun,

Nasılda bazı insanların akıl yoksunu olduğunu biliyorsun.

Kaçtın gittin Uruguay'da zenginlerin mahallesinde iki katlı, otoparklı villada oturuyorsun.  

İnsanlarda "kolay para kazanma" isteği haricinde “yüksek kar/ kazanç elde etme” dürtüsü mevcuttur. Nefsin kazandırdıkları kişinin aleyhinedir.

İnsanların hayatlarında çok nadir yaşadıkları bazı olaylar olur. Bu olayların derin etkisi, bu insanlar üzerinde aylarca hatta yıllarca sürer.

O olaylara ait yazılanlar, çizilenler, görüntüler ve sesler, insanların gözlerinin önünden ve kulaklarından hayatlarının sonuna kadar kaybolmaz.

Öyle ki özellikle bazıları kulaklara sesli küpe olacak olaylardır. Ne çare ki nefis araya girer, kolay para kazanma, yüksek kar elde etme arzusunu alevlendirir.

İnsan her an, her zaman dua ederken dileklerinden ayrı olarak, Allah’ım bana verdiğin aklımı bana iyiye kullandır diye de dua etmeli.

Toplumda herkes süper akıllı, herkes aklını iyiye kullandığını söyler, hiç kimse aklını kötüye, yanlışa, zarara doğru kullandığını kabul etmez

Böyle olunca daha dün yaşanmış birçok acılara, hüzünlere neden olmuş olayları unuturuz.

Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın 27 yaşında. Görselde görüldüğü gibi Mehmet Aydın henüz bir tosuncuk. Bu tosuncuk çiftlik bank  ile vatandaşları 511 milyon TL dolandırdı..  

Çiftlik Bank'ın sahibi Mehmet Aydın ile ilgili de bomba bilgiler ortaya çıktı. Mehmet Aydın'ın kardeşi Fatih Aydın ile birlikte firar ettiği öğrenildi. İddialara göre, Dubai'ye oradan da Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın milyonlarca doları beraberinde götürdü.

İncelemeye göre çiftlik bank sistemiyle 77 bin 843 kişiden 511 milyon TL para toplantı.

Yine rapora göre 62 bin 877 kişiye 393,3 milyon TL ödeme yapıldı. Kalan 113,4 milyon liranın ise Kıbrıs'a ve Çitlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ile eşinin hesabına aktarıldı. 

Mehmet Aydın'ın Uruguaydaki evi ile ilgili görsel sonucu

1990 lı yıllarda "Hey, hey, hey" diye bağırdığı partilerle magazin ve haber bültenlerini süsleyen saadet zinciri furyası, Kenan Şeranoğlu ismiyle hayatımıza girmişti.

Almanya'da 23 yıl yaşadıktan sonra Türkiye'ye dönen Şeranoğlu, 16 bin kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı.  

Jet Fadıl’ın 1998’de kurduğu jet-pa holding, bünyesinde konuttan pazarlamaya, otomotivden tekstile uzanan farklı alanlarda 10 şirketi barındırıyordu. Bu şirketlerin 6’sında hiç kimsenin çalışmadığı yine denetleme raporlarıyla ortaya çıkmıştı.

Biz böyleyiz, daha dün olanları işte böyle çabuk unuturuz.

Tosuncuk Mehmet Aydın mevcut yaşı itibariyle kendisinden yaşça büyük, nice insanlara “düşün peşime“ diye seslenince bunca insan hiç düşünmeden, nereye gideceklerini bilmeden tosuncuğun peşine düşmüş.

Sonuç, Dayan yüreğim dayan, yine hüzün, yine zarar, yine ziyan. Bu da gelir bu da geçer, pek yakın bir zamanda bunu da unuturuz.

Kıymetli okurlarımıza saygılar sunuyorum.

Mehmet BURAKGAZİ / MERSİN

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanları aldatacak bütün özellikler var ama; temiz yüzlü,dindar, saf ve güzel bir tosuncuk, ben bile kanarım.Bana gelse gerçi param yok da çoktan zadeler içindeydim.Seni nasıl çarpmadı sen de kolay inanırsın, hem de böyle birine.

Kerim Korkut 
 15.04.2018 9:51
Cevap :
Kıymetli Korkut; Bu olanları bu tosuncuk yapacak görünüşte, güçte birisi değil.Yazıda da yazdığım gibi perdenin arkasında saklanananlar var. Onlar peyder pey yakalanıp tutuklanıyorlar. Lakin bizimi toplum böyledir, böyle temiz yüzlü, tosuncuk görünüşlü insanlara kanarlar ve paralarını şiddetli akıntılara kaptırırlar.Tosuncuğun konusu bir çok acılar doğuracak olayların meydana gelmesini önledi.Korkut bir yorumunda diyorsun Amerikanın ötesinde bir manitam vardı ismini dahi bilmiyordum.Her gördüğün fotoğrafa sevgilimi diyorsun))))Allah seni ıslah etsin.Pazar istirahat günüdür senin de huzura, istirahata ve güzel sözlere ihtiyacın var.Fırçaları saklıyorum gelecekte laım olurlar.Saygılar sunuyorum.Sağlığını ve mutluluğunu diliyorum.   15.04.2018 12:42
 

Bu olaylar ve benzerleri yine olacaktır, yine pek çok insanın canı yanacaktır çünkü özünde yüksek nemalı ve kolay para kazanma arzusu var. İşte nefsin bu tarafı yenilgiye uğramadıkça daha pek çok vatandaş kendi kendini yakacaktır kardeşim, sağlık ve esenlik dileklerimle...

Yurdagül Alkan 
 22.03.2018 22:08
Cevap :
Kıymetli Yurdagül Alkan; Tosun bazı insanların akıldan yoksun olduğunu iyi kavramış ve arkasındaki diğer dolandırıcılarla planlı, projeli arzusuna kavuşmuştur.Uruguayda lüks villida yaşamını sürdürüyor. Saygılar sunuyorum.Size ve kıymetli evlatlarınıza sağlık ve mutluluk diliyorum.   25.03.2018 14:25
 

Merhaba, bu konuda 'Çiftlikbank Vakasının Düşündürdükleri' başlığında blogum yayında, kamu Yönetimi, Vatandaşların bilinç eksikliği ve rant ihtirası olduğu sürece bu vakalar belirli periyotlarda devam edeceğe benziyor... Selamlar

Kadri KANPAK 
 19.03.2018 14:33
Cevap :
Kıymetli Kadri Kanpak, Tosun Uruguay'da lüks villiyada yaşarken geride bıraktığı onca mağdurun hali perişan.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  25.03.2018 14:06
 

Skandal bir olay ama yapacak bir şey de yok alan memnun satan memnun:) Sağ olunuz var olunuz:)

Halil Güven (Sökeli) 
 18.03.2018 23:47
Cevap :
Kıymetli Halil Güven Sökeli; Tosun bazı insanların akıldan yoksun olduğunu bilmiş.Planlı, projeli başladığı dolandırıcılığı Uruguay'a gitmekle sonuçlandırdı.Tosuncuk orada lüks villada yaşarken, mağdurlar ülkede perişan.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.  25.03.2018 14:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 608
Toplam yorum
: 7071
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2071
Kayıt tarihi
: 12.04.12
 
 

Bingöl'de, Baharın son ayında, ikindi üzeri un ambarı (kiler) arkasında, ebesiz, hemşiresiz, Emin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster