Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Kasım '21

 
Kategori
Edebiyat
Okunma Sayısı
96
 

İNSANLIĞIN YERYÜZÜ GÜNCESİ

              Şiir çocuğumun yüzüne masallı gülüşler çizerken bir sabah , boyalı kalemlerle resmettim kuşun tek mavice umudunu yeryüzüne . Özgürlük ... Ve siz hani...Özgürlük diye naralarken yüreğinizi .Ve ben , o  henüz açmadığınız gül rengi sabahlar kadar taze...Ya da sulamayı unuttuğunuz o balkon çiçeğinin yazdönümünden kalma heyecanı ile belki kim bilir yine bir kışdönümü güldestesi biriktirirsiniz iki dudağınızın satır arasına diyerek hatıralardan kızıl bir bulut boyadım sol yanımın pas tutmayan güneşine benzer . Başım gözüm üstüne , sözüm nurum üstüne bilerek . 

             Geceye yüz , güne güz döndüren o masum , hayal pelerinli çocuk... Hani yine böyle bir kışta açmıştı ya ellerini göğe . Ve ilk yağmur damlası akar gibi saçlarından tenine... Gözlerinin deryasına akarken baharla beraber fırtına gibi umman bir andan yeryüzüne . Kirpiklerinin gölgesi düşmüş yüzünün izdüşümüne . Herhangi bir coğrafyanın kara suları ile sulanmış haykırışların . Gökten inmesi beklenen meleksi sarılışların... Ve yine kendi ayazında titreyişi insanın . 

             Kopacak fırtına öncesi dinginlik kadar kısa , belki de bir ömür güncesi kadar bilinmez . Yollarından gelip geçtiğin sokakların yürek taşlarına bastıkça sarsılacak insan yanların . İşte o zaman başlayacak gündoğumundan bile önce yeniden doğuş sancıların.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güzel dilek temenni ve müjdeler:) Sağ olunuz sağlıkla kalınız kardeşim:)

Halil Güven (Sökeli) 
 01.12.2021 12:47
Cevap :
Teşekkürler:)  02.12.2021 16:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 157
Toplam yorum
: 93
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 286
Kayıt tarihi
: 20.11.08
 
 

Yazmayı seviyorum ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster