Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Kasım '10

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
277
 

İnsanlık aleminin gerçek düşmanı, bir gecede keyfi için 200 bin doları harcayan zihniyettir

İnsanlık aleminin gerçek düşmanı, bir gecede keyfi için 200 bin doları harcayan zihniyettir
 

İNSANLIK ALEMENİN GERÇEK DÜŞMANI BİR GECEDE KEYFİ İÇİN 200 BİN DOLARI HARCAYAN ZİHNİYETTİR


Son bir haftadır Türkiye gündemini meşgul eden savarona gemisi fuhuş baskını ile ilgili yat sahibinin açıklamasında ki bazı detaylar aslında insanlık için üzerinde düşünülmesi gereken hususları içermektedir. Bugün dünya insanoğlunun yaşamında sağladığı özgürlüğü düşünce ve fikir alanında maalesef sağlayamadı.Yat sahibinin doğal olarak yaptığı savunma günümüz Avrupai yaşam tarzında makul gibi gözükmektedir.  

Kişilerin özel hayatı bizim dinimizce de kutsaldır elbet. Ama dünya artık bir gecede 200 bin dolar parayı keyfi için harcayan servet sahiplerini sorgulamalıdır. Milyonlarca insan dünyanın farklı coğrafyalarında açlıktan ölürken hangi şartlarda ve zeminde son derece yüksek kazançlar elde eden servet sahiplerinin bu servetlerini keyfileri için ne miktar harcama yapabileceklerinin sınırlarını yeryüzü insanlığının yaşadığı ortalama standartlarını dikkate alarak yaşamak zorunda oldukları inancı taşımalıdırlar. Bence İnsanlığın asıl düşmanı dünyada sayıları bini geçmeyen ve insanlık namına hiçbir sosyal ve toplumsal dertleri olmayan ve bir gecede keyfi için 200 bin dolar parayı harcayacak kadar insanlık alemi üyesi bu insanların sahip olduğu zihniyet olmalıdır. Bu zihniyete karşı insanlık mücadele etmelidir. Küresel güç, dünyada toplam 250 kişiyi geçmeyen bu zihniyetin elinden kurtulmalıdır. Aslında komünizm gibi kapitalizm de yıkılmıştır. İnsanlık alemi yeryüzünde kuracağı yeni düzen için insanlığın gerçek düşmanlarını iyi tespit etmelidir. Bu düşmanları tespitte “tuzu kuru” servet sahipleri rol almaz.  

 

Bir ömrü; ev, araba, geçimini sağlayacak da bir gelirden ibaret sanan yığınların bir an önce uyanması lazım. Yeryüzündeki milyonlarla ifade edilebilecek kalabalıklar legal yollardan örgütlenerek, bir gecede keyfi için 200 bin dolar harcayan zihniyetle mücadele etmeye başlamalıdır. Yarın çok geç olabilir.  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 50
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1198
Kayıt tarihi
: 08.10.10
 
 

Mali Müşavir&Bağımsız Denetçi 1964 Doğumluyum. Çorum İli İskilip İlçesinde yaşamaktayım. Evliyim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster