Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '08

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
515
 

İnsanlık elden gidiyor

İnsanlık elden gidiyor
 

Meğer ne tuhaf insanlar varmış yarabbi dünyada. Saygıyı haketmeyenlerimi ararsınız, sevgiyi paçavra edenlerimi ararsınız, değer nedir bilmeyenlerimi ararsınız. Yaşını başını almış evli barklı insanların; bay bayan hiç farketmiyor karşı cins peşine düşüp, namus kavramını unutmuş insanlarımı ararsınız. Gözlerini paradan başka hiçbirşey görmeyen insanlarımı ararsınız. İnsan hayatını üç kuruşa harcayanlarımı ararsınız. Düşmüşe bir tekmede biz vuralım diyenlerimi ararsınız. Anne-baba kavramlarını unutmuş evlatlarımı ararsınız yada evladının farkına varmayan ailelerimi ararsınız.

Aramak ne kelime; o kadar çoğalmış ki bu saydıklarım, şaşıyorum açıkcası ve'' ne olmuş böyle insanlığa'' diyemeden de edemiyorum.

Yazık çok yazık...

Herkes birşeylerin peşine düşmüş gidiyor. Nereye gittiğini kendisi bile bilmiyor ya da bile bile gidiyor. Bu gidişatının doğru mu yanlış mı olduğunu hiç düşünmeden, umursamadan, yüzleri kızarmadan, utanma duygusu olmadan, asilliği ayaklar altına alarak, gidiyor da gidiyor insanlık elden...

Oysa...

Yaptıklarının ve yapılanların bir gün kendi başına gelebiliceğinin hesabını iyi yapabilmeli insan... Hani derler ya ''gün ola devran döne''.

Ne zaman farkına varacak insanlık arkasındaki bıraktığı değerlerin?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Fugen hanım,yazdıklarınızın hiçbirine, ama hiçbirine katılmıyorum. Kendi adıma...

sezar pan 
 30.08.2008 17:32
Cevap :
Saygı duyarım..Teşekkür ederim yorumunuza... selamlar..  30.08.2008 18:57
 

felsefik olanın zihinsel olacağı ve duygularımızı zihnimize bağladığımızı sandığımız sözcükleri sarfetmemiz espiri gibi geldi bana. insan kendinde olanı yitirince böyle yazıyor sanırım:) zaten büyük yazarlar doğumsancısı misali sıkıntılardan sonra ortaya çıkmıştır. kelimelerin yerlerini güzel seçmişsiniz. insana yaptıüınız karamsar vurgu siizn gördüklerinizdir. çevremde gayet düzgün namus sevgi sadakat vb erdemlilik gerektirecek seviyede insani vasıfları koruyanlar mevcut. başarılar dilerim.

birima 
 09.07.2008 16:51
Cevap :
Yorumunuza teşekkür ederim. Ancak ben çevremde yada çevrenizde diye ele almadım. genel yazdım var olan gerçekleri...ve zaten insanlığını kaybetmemiş insanlar sayesinde ayaktayız, bununda bilincindeyim..İnsanlığa karamsarlıkla bakmaklada alakası yok ... ve bir ben görmüyorum ,tüm insanlar görüyor , yapacağını yapıyor,ama yüzleşmekten korkuyor...saygılar..  09.07.2008 17:17
 

...insanlığı düşünmekle başlar..Saygılarımla.

Güller_Açarken 
 08.07.2008 17:59
Cevap :
Evet aynen öyle işte...Teşekkür ederim ... sevgilerimle..  08.07.2008 18:11
 

Katılmadığım yerlerde var...Belirtmek istemiyorum..

silik 
 07.07.2008 14:03
Cevap :
mesela neye katılmadın, açıklama getirmeni isterdim...  07.07.2008 15:19
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 118
Ort. okunma sayısı
: 835
Kayıt tarihi
: 08.10.07
 
 

İnsanın insanlara verdiği değerlere sahip çıkılmazsa İNSANLIK ölür.. Önce değerlerimize sahip çık..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster