Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Ağustos '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
269
 

İnsanlık yürekde beslenir

İnsanlık yürekde beslenir
 

Kürtlere sesleniyorum. Ayrılmak istiyor musunuz?

Baydemir Ağanız dedi ki, Kırmızı yeşil karpuzu muzu, Yahu karpuz nereden çıktı. Bayrağımız dalgalandırırız. De buyur, dalgalandır, Baydemir ağa. Ağanın eli tutulmaz. Direk mi bulamadın. Sen iste yeter ki, direk de buluruz.

Baydemir ve benzerleri, bana kalırsa, Talabani ve Barzani ikilisine hevesleniyorlar, ve de kıskanıyorlar. Barzani de, Talabani de, Ağalıklarını tescil ettirdiler. Bizimkiler, züğürt ağa durumunda kalınca, haliyle kıskançlık krizlerine düştüler. Vekil desen, vekil değiller. Ağa desen, ağa değiller. Arada bir, saçmalamasalar, varlıklarından kimsenin haberi olmayacak. Kürtlerin, BDP milletvekillerine ve bıçkın Belediye başkanlarına, aldırdıkları yok. Aklı başında olanlar, Apo yu da, ti, ye almıyorlar. Herkes aş, iş derdinde. Kim takar vekili, Apo yu. Takanlar, AKP nin diplomasız avukatları. Bırakın konuşsunlar. Baydemir bayrak mı dalgalandıracak mış, Ayna, aynayı mı, kıracakmış, beriki nin, menopoz krizi mi tutmuş. Bırakın kendi hallerine. Memleketin, batısında da, doğusunda da, sorunlar aynı.

Bülent Arınç, ın, söyledikleri ile, Baydemir in söyledikleri arasında, ne fark var? Baydemir, bayrak sallıyor, Arınç ve takımı, sopa sallıyor. Vatandaşın derdi, onların derdi değil ki. Vatandaşın derdi ile gerilen bir politikacı gördünüz mü? Baydemir de, Bülent Arınç da, kendi dertleri ve ihtirasları ile geriliyorlar. Millet, onlar için, illet.

Diyarbakır, Devlet den en çok pay alan, şehirler arasında. Baydemir, kenti nin dertlerini bırakmış, kendi derdine düşmüş. Kendini besleyen devletine küfür etmekle meşgul. Başbakan, CHP li Belediyelere koyduğu ambargoyu, Diyarbakıra da uygyulasa, haliniz nice olurdu. Şehrinizi b.k götürürdü. Ben, Kürtleri severim. Çok sayıda Kürt arkadaşım, dostum var. Hiç biri de, bayrak, sancak peşinde değiller. Herkes, karnını doyurma nın peşinde. Baydemir ve aynı kafada olanlar, tutumlarını değiştirmezler ise, Bu arkadaşlarımız, daha da zor günlere düşebilirler. Dikkatli olmak lazım. Bu ülkeye ve bu devlete bir şey olmaz. Ne, PKK, ne, Baydemir, ne, başkaları, vız gelir, tırıs giderler. Bu güne kadar, önemli bir olay çıkmadıysa, bu, Kürt olsun, Türk olsun, insanlarımızın sağduyulu davranmasından olmuştur. İnsanlarımız, Politikacıların kaprislerine uymayacak kadar, aklı selim sahibi olduklarını gösterdiler. Bu durumdan ders alması gerekenler, bu dersi, almalılar. Bırakın, şahsi menfaatleri, makam, mevki hırsını. Bunların hiçbir değeri yok. Dininize ve kitabınıza inanıyor iseniz, Öte tarafta, tamamen çıplak olacağınızı bilmelisiniz. Öte tarafta, ne belediye var, ne ağalık, ne padişahlık. Öteye götüreceğiniz tek şey, İNSANLIK. Onu da, mevki ve makamla elde etmeniz olası değil. İnsanlık sadece yürek de besleniyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 820
Toplam yorum
: 339
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 317
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 

Nerede, nasıl, ne zaman, umursamıyorum. Bir şekilde dünyadayım, yaşıyorum. Hayatı seviyorum. Tanr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster