Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

güne_bakan(Nazenin yavrusu)

http://blog.milliyet.com.tr/gunebakanlar

16 Aralık '10

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
233
 

İnternational Erkenekonducular wıkıleaks

İnternational Erkenekonducular wıkıleaks
 

weke weke


Wikileaks internet sitesinde yer alan son Türkiye ve AKP iktidarı açıklamaları üstüne erkenekondu savcıları harekete geçerek wikileaks'in yöneticilerinin sığınaklarına baskın düzenlemişlerdir. Yapılan baskının neticesinde büyük bir international zafer kazanan savcılar wikileaks yöneticilerinin international birer erkenekonducu olduklarını beyan etmişlerdir.

İşte uluslararası camiada Türkiye'ye büyük ses getiren baskınla ele geçirilen sitede aslı astarı olmayan erkenekondu haberlerden bazıları:

TÜRKİYE'NİN İKİLİ OYNADIĞI İDDİASI

Gizli belgelerde Türkiye'ye ilişkin değerlendirmelerden örnekler: İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini'nin Roma'da ABD Savunma Bakanı Robert Gates'le yaptığı görüşmede, Türkiye'nin hem Avrupa, hem de İran'a açılımlar yapmasını ''ikili oynamak'' diye nitelemiştir.

ANKARA : ABD IRAK’TAN ÇIKMADAN PKK’YI BİTİRMELİYİZ, YOKSA KENDİ BAŞIMIZA BİRŞEY YAPAMAYIZ

Türkiye, dünyayı şaşırtıp, Ermenistan'la barışın anahtarını oluşturacak protokolleri imzalama aşamasına geldiğinde Azerbaycan'ın itirazı nedeniyle çark etmişti. Azeri lider İlham Aliyev "kardeş", Azerbaycan ile "tek millet" olduğumuzu ilan etmişti. Ama bakıyoruz belgelerde, İlham Aliyev: "Türkiye enerji merkezi olmasın" diyor ve "Türk dış politikasını naif (saf, çocuksu) bulduğunu" belirtiyor. Ayrıca Aliyev, "Erdoğan hükümetinden hoşlanmadığını" da kaydediyor.

AKINTIYA SÜRÜKLENEN TÜRKİYE! WİKİLEAKS BELGE NO 05 ANKARA 1730:

Türkiye, iç ve dış politikada, iktidardaki Ak Parti hükümetinin liderlik ve yapısal problemlerinden kaynaklanan bir sapma yaşıyor.

Ankara'daki Amerikalı diplomatlar Türkiye'nin güvenilirliği konusunda ciddi şüpheleri olduğunu Washington'a iletiyorlar. Ankara Büyükelçiliği, Başbakan Erdoğan Hükümeti'nin İslami eğilimine dikkat çekiyor. "Türkiye'nin NATO'daki durumunu ve yönetimini de olumsuz" buluyor. Daha da önemlisi, "gerek Başbakan Erdoğan'ı gerek Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nu gerekse danışmanlarını iç siyasete dönük ve ülke sınırları dışındaki büyük resme yabancı" ABD’li diplomatlara göre Başbakan Erdoğan, işkolik, mükemmeliyetçi ve işkolik, despot değil.. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için de ‘müthiş, tehlikeli ve deli’ tanımı dikkat çekti.. Ankara'daki Amerikalı diplomatlar Türkiye'nin güvenilirliği konusunda ciddi şüpheleri olduğunu Washington'a iletiyorlar.

Erdoğan'ın 8 ayrı İsviçre bankasında hesabı olduğunu açıklayan yetkililer "I believe in God but I don't trust him" sözü ile ne anlatmak istediğini anlamdıramamışlardır.

Baskın sonucunda wikileaks yöneticileri weke weke oo weke weke marşı eşliğinde götürülürken son olarak Deniz Feneri Türkiye şubesini tanımadıklarını açıklamışlardır. İnternational erkenekonducuların Silivri de mi yoksa paşa kapısında mı misafir edilmesi 999 aydır bi türlü karara bağlanamadığından şimdilik kızağa çekilmişlerdir..

GERÇEKLERİN BİRGÜN MUTLAKA ORTAYA ÇIKMA GİBİ KÖTÜ BİR HUYU VARDIR.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 57
Toplam mesaj
: 42
Ort. okunma sayısı
: 989
Kayıt tarihi
: 05.10.06
 
 

Ata toprağı Karadeniz'den, terbiye ve eğitimi Trakya'dan, günebakan ve İstanbul sevdalısı eski bir m..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster