Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '08

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
2705
 

İnternet, mehdi ve deccal..

İnternet, mehdi ve deccal..
 

İnternet teknolojisinin insanlığın gidişatına yön veren bir özellik kazandığına şüphe yok..!

Günden güne ve büyük bir hızla yayılan İnternet, yakın bir gelecekte, tüm insanları birbirine bağlayan bir "ortak hafıza" oluşturmaya doğru gidiyor.

Herkesin herkesten haberdar olacağı bir dünya bu..!

Günümüzün en etkili haberleşme yolu haline gelen internet üzerine değişik yorumlar yapılıyor. Kimileri İnternet'in Mehdi'nin zuhuruna ve Hz.İsa'nın nüzülüne zemin hazırlayan bir gelişme olduğunu söylüyor. Kimileri için de gençleri yoldan çıkaran bir aygıt İnternet..

İslamî literatürde Âhir zamanda geleceği öngörülen Mehdi, dünyada yeniden huzur ve barışı tesis edecek olan dini-siyasi lider olarak tanımlanır.

Hz.İsa'nın dünyaya yeniden döneceğine dair inanç ise zaten tüm semavi dinlerde vardır.

İnternet konusunda olumlu fikirler serdedenler, bu iletişim teknolojisinin bütün insanlığı ortak insani değerlerde buluşturacağını idda ediyor. Mehdi gibi, bütün insanlığı ıslah etmekle görevli biri için de internet bulunmaz bir nimet olacak. Çünkü, İnternet sayesinde insanlığın beynine ve belki ruhuna hitap etmek ve hâkim olmak mümkün olacak..

Ancak ortada bir soru ve aslında bir "sorun" var: Ahir zamanda bir de Deccal'in zuhurundan söz edilir. Deccal de tüm dünyayı fesada verecek olan bir kötülük kaynağıdır.

İnternet gibi bir küresel ağ, onun da işine yarayabilir.

Yani İnternet'i Deccal de kullanabilir.

Nasıl bir "bıcak", bir aşçının elinde nefis yemekler için aracı olur ama bir katilin elinde karın deşen cinayet aletine dönüşüverirse, İnternette tıpkı bıçak gibi, kimin elinde olursa, ona göre bir işlev görür.

Şimdi soru ve sorun şu oluyor: İnternet Mehdi'nin veya Hz.İsa'nın elinde insanlığın huzur ve barışına mı hizmet edecek, yoksa Deccal'in elinde yeni kıyımlara, yeni zulümlere mi alet olacak..?

İnternet içli dışlı olmuş blogçular, siz ne dersiniz..??

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnternetin Hz Mehdi ve Hz İsa'nın işine yarayacağı ve güzel ahlakın dünyaya yayılmasına vesile olacağı çok açık. Elbette bir oranda Deccalinde işine yarayacaktır. Ancak hadislere göre önce ahlaksızlıkta, kan dökülmesinde artış ve ardından Mehdi ve Hz İsa vesilesi ile güzel ahlak hakim olacaktır. Dolayısıyla galip gelen hiç şüphesiz Allah olacaktır

Kemal Deger 
 15.08.2008 17:39
 

Bu açıktır ki Hak batılı her yerde yerle bir eder. Vicdanlı insanlarda doğru ile yanlışı ayırt etme yetisine sahip olunca aynen Evrim Teorisinde olduğu gibi hak mutlaka yalan ve sahtekarlığı yerle bir edecektir. İsa gelince tüm batılı büyük ihtimalle genel tebliğ, anlayış ve iman hakikatleri ile yerle bir edecektir.

Ali gürçay 
 15.08.2008 15:04
 

Evet internetten bir cok kisi iyi anlamda faydalaniyor olsada bence büyük bir kisim zarar görmekte zaten, cünkü bilincsiz kullanici cok fazla mesela biraz daha kirsal kesime dogru sorarsaniz internetin onlarin sözlügündeki anlami chat.. Bu yüzden bir cok aile yikilmakta ve bu cig gibi büyümekte malesef.. Bu sebepten bence internet deccalin isine cok yariyacak..

Sevil Atasever 
 15.08.2008 2:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4273
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster