Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
7588
 

İnternet aşkları....

İnternet aşkları....
 

Onlar bir anda başladılar her şeye…

Burçin hala inanamıyor.İnternetten tanıdığı sadece sesini duyduğu,resmini gördüğü,kendisini anlattığı kadarıyla Emre’ye nasıl aşık olabileceğine…

Hem de bu kadar çok…

Hep duyardı internetten tanıştılar ve evlendiler,buluştular vs…

Kendisinin başına böyle bir şeyin gelebileceği ihtimalini bile vermezdi oysa….

Burçin Emre’yi bir arkadaşı aracılığıyla tanımıştı.Huyudur,ilk tanıştığı kişilere mutlaka yaşını yanlış söyler.Emre’ye de aynısını yaptı.Bir kaç ay Emre sürekli abla diye hitap etti.Daha sonra Burçin söylediği yalanların altında ezilmeye başlamıştı ki Emre’ye duyduğu güven neticesinde doğruyu söylemeye karar verdi.

Emre çok mutlu oldu Burçin’in bunları söylemesine.Çünkü zaten Burçin’le ilgili her şeyi biliyordu.Burçin’le tanışabilmek için çok dil dökmüştü arkadaşına.Gerçekleri Burçin’in ağzından duymak ona ayrı bir mutluluk verdi.O artık sadece Burçin’di.

Burçin üniversite öğrencisi Emre ise üniversite öğrenci adayıydı.İkisi birbirlerine sürekli ihtiyaç duyuyorlardı.Çünkü Burçin bilgisayar mühendisliği okuyor Emre ise bilgisayarı çok iyi biliyordu.Onun için gerek ders gerekse sohbet amaçlı sürekli sanal ortamda konuşuyorlardı.

Burçin’in bu itiraflarına karşı Emre’de hala söyleyemediği bir sır vardı.Emre Burçin’i ilk gördüğünde(sadece resmini)onu çok beğenmiş ve arkadaşına Burçin’le tanıştırması için adeta yalvarmıştı.Diyemiyordu ben senin resmini gördüm ve seninle tanışmak için Oya’ya çok yalvardım.Korkuyordu çünkü kendisi ile güzel olduğu için tanışmak istediğini öğrenmesine.

Burçin’in de kalbinde Emre vardı.Fakat aklı inkar ediyordu.Çünkü Emre’de onay vermediği hiçbir zamanda onay vermeyeceği alışkanlıklar vardı.Emre sorunlu bir ailenin tek çocuğu olduğu için sürekli bunalım içindeydi.İçki ve sigara tek dostu olmuştu.Burçin bunların Emre ile birlikte hayatına girmesine,Emre’yi çok sevmiş olmasına rağmen izin veremezdi.Tek çeliştikleri noktaydı bu ama en büyük nokta….

Fakat Emre’ye bu alışkanlıklarından vazgeç diyemezdi.Çünkü kendisi için değil sadece onun bunların ne kadar kötü alışkanlıklar olduğunu anladığı için vazgeçmesini istiyordu.

Emre Burçin’i o kadar çok seviyordu ki o ne derse yapardı.

Nasıl olurdu oysa internetten aşk,bir insan kokusunu bilmediği birine ,tam anlamıyla tanımayacağı bir ortamda nasıl “aşık “ olurdu.

Aradan iki – üç ay geçti.
Emre artık içki içmiyordu.Çünkü çok mutluydu.Bu mutluluk içki içmeyle yaşadığı mutluluktan çok daha güzeldi.Ve daha çok mutluluğu seçti içkiyi bırakarak…

Ya sigara...

Onu bırakmanın işkenceden farksız olduğunu biliyordu.Ama bir bildiği daha vardı.Burçin’i bırakmak,sigara içerek ondan vazgeçmek daha büyük işkence…

Sigaranın işkencesine dayanabilirdi belki.Fakat Burçin’siz bir yaşam yoktu onun için...


Artık sigara içki yoktu onun hayatında.Bunu Burçin’in istediği için değil kendisi için yaptı.Çünkü Burçin’siz bir hayatı düşünemeyecek kadar çok seviyordu.

Emre sürekli Burçin’in yanına gelmek istiyordu,fakat Burçin ÖSS’nin daha önemli olduğunu onu kazandıktan sonra nasılsa her daim beraber olabileceklerini söylüyordu.

Ve ÖSS günü

Emre’nin sınava girmesine yaklaşık bir saat vardı.Bir telefon geldi.Burçin ona sonuna kadar güvendiğini yapabileceğini ve aynı üniversitede okuyacaklarını söyledi.Bu Emre için olabileceklerin en iyisiydi.

Sınav çıkışında Emre’nin ilk yaptığı Burçin’i aramak oldu.Sınavı çok iyi geçmişti.Uçuyordu sevinçten.Şimdi beklemek vardı ÖSS sonuçlarını beklemek….

Vee büyük gün ÖSS sonuçları açıklandı.

Emre,Burçin’in üniversitesine çok rahat girerdi o puanla.

Emre hala inanamıyordu.Burçin onu ne kadar çok değiştirmişti.

İşte artık aynı üniversite de aynı bölümde iki meslektaş adayı.

İki aşık

İki sanal alemde tanışıp böylesine mutlu olan insan.

İşte Emre ve Burçin….

Keşke böyle bitseydi...

Olmadı Burçin çok sevmişti.Kendinden ödün verecek kadar çok.Yapmayacağı şeyleri onun için yapmıştı.Fakat olmadı Burçin’in kabul etmeyeceği “yalan” girdi kara kedi olarak araya…

Emre evet içkiyi bırakmıştı.Çünkü içmesine sebep kalmamıştı.Mutlu olmak için zaten içmezdi çünkü o çok mutluydu.

Peki ne oldu da sonuç mutlu bitemedi.

Emre Burçin’i gerçekten çok sevmişti.Aklın alacağı bir şey olmadığını kendiside biliyordu aslında.Ama onu çok seviyordu.

Sigarayı bıraktı gerçekten birkaç zaman içmedi.Sonra dayanamadı.Burçin’ini kaybetmesi ihtimaline karşılık bırakamadı.

Burçin’in bir gün bunu nasıl olsa duyabileceğini hesabına katamamıştı.Nasıl olsa öğrenecekti..

Halbuki Burçin ona sigarayı bırak dememişti ki .

Ne içindi bu yalan.

Burçin’in kaldıramadığı sigara içmesi değil yalan söylemesiydi aslında.Zamanla bırakırdı sigarayı.Ama yalan varsa ondan kurtulmak yoktur.

Yalansız bir hayat olur mu?

Olur demek zaten yalan olur.Fakat böyle bir konuda yalan varsa yaşamlarının diğer etaplarında da yalan olmayacağı garantisini kimse veremezdi Burçin’e….

Artık biliyor ki internetten insan tanımak kolay değil.İnternetten tanıdığını sanmak var.

İkisi de anladı ki internetten “AŞK” olmaz .Yaşamlarının diğer anlarını çok iyi arkadaş olarak geçirdiler.Evet ikisi de aşk açısından anlaşamadılar ama ”DOST” olmayı başardılar….

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

öncelikle böle güzel site için teşekkür ederim bunda 2 haftasına kadar nette tanıştığım bikızla halan konuşmaktayız daha önce hiç birbirimizi görmeyi bırakın kim olduğumuzu bilmioduk nese ben aşık oldum onunda fikrini aldım oda aynı karşılığı verdi ama birbirimiz hakkındaki her türlü bilgiyi edindik haftaya yanına gidiom buluşmaya ama şunuda söliyim konuşmalarımız gerçekten samimi budurumda sizin cevabınız ne olur bana yardıumcı olursanız sevinirim tşk ederim

lokman erürk 
 30.10.2007 22:51
Cevap :
Fikrimi sorduğunuz için teşekkür ederim. Aşık olursunuz elbette ama şunu kendinize sormanız gerekemez mi? Neyine aşık oldum? Sesine mi msn de yazmasına mı yani neyine? Erkekler derki benim için güzellik önemli değil. Nesende hep çirkin diye nitelendirilen kızlara bu duyguyu yaşatmaktan korkarlar. Aşık olmak demek her an onun yanında olduğunu hissettirebilmek gibi belki de.. Yani o çağırdığında hemen yanında olabilecek misiniz? Ya da onunla her gün bir şeyleri gerçek hayatta paylaşabilecek misiniz? Ve en önemlisi aşkı onun gözlerinde görmeden ne kadar dayanabileceksiniz? Hayatımızın sanal olduğu şu günlerde aşklarımızda maalesef sanal oluyor. Dilerim onu görünce ya da o sizi görünce duygularınız değişmez. Lütfen bana onu görünce ne hissettiğinizi de yazın(Bu gibi durumda kalan çok tanıdığım oldu). Mutluluklar dilerim... Heyecanla sonucu bekliyorum…Hayırlısı bakalım…  31.10.2007 12:13
 

cvp verdiginiz icin tskr ederim..tabi bende kendime bu soruya sormadim degil ama bilmiyorum iste o kadar cok zmndir konusuyoruzki, ayriligi hic dusunmedim...hergunde gorusuyoruz ister nette olsun yada tlfonda...ablam ve kuzenim onla yuzyuze geldigi icin biraz rahatladim dogrusu!!ama yinede insan hep suphe ediyor...umarim bu suphelerim zmnla kaybolur cunku yakinda annesiyle tanistircak simdilik sadece akrabalariyla tanistim..cvp yazdiginiz icin cok sevindim baska bi insanin dusuncelerini almak guzel bisey!!

yaren yurtman 
 28.03.2007 21:48
Cevap :
Ne mutlu size.İnşallah hiç şüphe kalmaz.Mutluluk sizce ne ise onu ömür boyu tadarsınız.Güzel haberlerinizi beklerim.(söz,nişan,kına gecesi ve ve DÜĞÜN ...)  28.03.2007 23:22
 

1 sene once tanismistik chat sitesinde, yazismalar, tlfonda konusmalar basladi ama ben fransada oda turkieyede oldugu için gorusemedik...ablam turkiyeye gittiginde sevgilim onunla tanismaya gitti gonderdigim mektubuda aldi... artik eminim onu sevdigimden ve onun beni sevdigine çunku bi insan sadece bi mektup icin kmarastan kayseriye gitmez ve orda 5 saat beklemez.. ben oyle dusunuyorum ve cok mutluyum, siz bu konuda ne dusunuyosunuz???

yaren yurtman 
 28.03.2007 17:03
Cevap :
Öncelikle fikrimi sorduğunuz için çok teşekkür ederim.Çok tanıdığım oldu netten tanıdığı birine aşık olan.Fakat hiç görmediği birine(kamera ile değil birebir) aşık olduğunu sanması çok normal değil mi?Lütfen bana kızmayın.Şu soru aklınıza geldi mi?"Siz ona mı aşıksınız yoksa kendi kafanızda oluşturduğunuz bir hâyale mi?"Netten tanışıp evlenenleri bile görüyoruz.Kimisi mutlu,kimisi acı dolu.Sizin de mutlu olmanız dileğimdir.Bir mektup için gitmesi ve beklemesi tabii çok güzel.Belki oda bir hâyale aşık.Ya da sana aşık.Selametle  28.03.2007 18:39
 

ınanırmısın banda cok komı kgelıodu hatta bunu o cıktıgım cocuga bıle solmıstım oda gulup gecmıstı ayrıca basına gelıcen hıc komıklık yasamıosun zaten asık oluosun?sen asık oldugun ksı ıcın komıklık dusunebılıomusun?burda sadece ınt var aramızda;)

tugba ayaz:))) 
 03.11.2006 19:43
Cevap :
evet dimi :)  04.11.2006 15:56
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 80
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 2779
Kayıt tarihi
: 11.06.06
 
 

Bilgisayar Mühendisi arakibul.com site yöneticisi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster