Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Nisan '07

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
871
 

İnternet ile avucumuza sığan dünya

İnternet ile avucumuza sığan dünya
 

Geçen akşam saat 21.30 suları. Evdeyim ve telefonum çaldı. Oğlum açtı, "-anne sana" diyerek bana uzattı. Telefondaki kişinin "-ben Yıldız PEKYILMAZ" demesi ile benim aaaaaaaa demem bir oldu! Telefondaki kişi; internet aracılığıyla izini bulduğum, 20 yıldır sesini duymadığım, yüzünü görmediğim Çorlu Kız Meslek Lisesi'nde benim öğrencisi olduğum dönemdeki okul müdirem idi. Beni çok şaşırttı doğrusu.

Emeklilik işlemleri için internetteki ilgili sitede işlemlerini yaparken, google arama motoruna adını girmesi ile birlikte benim 11.01.2007 tarihinde "Babama Mektup" başlığı ile yazdığım blog yazım, ilk sayfanın birinci yazısı olarak karşısına çıkmış. Yazdığım bu yazıda, öğretmenimin adını geçirmiştim. Büyük bir merakla yazımı okumuş. Çok şaşırmış, duygulanmış, heyecanlanmış, hoşuna gitmiş ve gururlanmış. Bir şekilde telefon numarama ulaşmış ve beni aradı. Bunları telefonda anlatırken, bir an dünyanın aslında ne kadar da küçük olduğunu geçirdim içimden ve buna sebep olan şu blogları, interneti. Hiç aklıma gelmezdi doğrusu birgün böyle bir telefon alacağım. Yazdığım bir yazının bir tesadüf ile okunup bana ulaşılacağı.

Sözünü ettiğim yazımı http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=20906 linkini kullanarak okuyabilirsiniz.

Dünya meğerse internet ile ne kadar da küçükmüş!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yıldız pekyılmaz hocamızdı, İto Anadolu Meslek Lisesi'nden müdiremizdi.Okulumuzda çok iyi işler yapmış.Öğrencilerinin onu bu şekilde hatırlaması, unutmaması bir öğretmen için gurur ve mutluluk olmalı... Ciddi görünümlü ve esprili bir öğretmenimizdi. 4 yıl boyunca biz genellikle karşısına okulumuzun karşısındaki otelden gelen şikayetler yüzünden çıktıksa da, bize olan tavrı hiç değişmedi. :) Artık emekli oldu, okulda yokluğu fark ediliyor. Bu yazıyı yazan benden yaşça büyük blog sahibine teşekkür ederim. :)

willhemprologue 
 14.06.2007 1:26
Cevap :
Yazıma gösterdiğiniz ilgi için asıl ben size teşekkür ederim. Sevgiyle kalın.  03.07.2007 9:06
 

Zerrincim... Eskilere gidip düşünüyorum da hiç aklımıza gelir miydi ilerde bir kaç tuşa dokunmakla böylesi bilgilere ulaşacağımız? Bu olayın seni ne denli mutlu ettiğini tahmin edebiliyorum... Sevgilerimle...

Sema Sener 
 22.04.2007 16:20
Cevap :
Teşekkrler Sema Ablam. Teknolojiyi iyi amaçlarla kullandığımızda daha kimbilir nelerle karşılaşacağız. Sevgiler.  23.04.2007 9:05
 

Çorlu kız meslek lisesi...İlk okuldayken kapalı spor salonuna giderdik hentbol oynamaya....

Ali Gülcü 
 19.04.2007 2:06
Cevap :
:) Ne güzel.  20.04.2007 10:01
 

İzinizi sürerek sayfanıza geldim ve bloğuma yazmış olduğunuz ve merakla beklediğim bu çok hoş olayı öğrendim. Gerçekten yazılarımız bizlere sürprizler hazırlamaya devam edecek. Ağzınıza sağlık. Paylaşım için de çok teşekkürler.

Metin Özkaya 
 13.04.2007 20:00
Cevap :
Anımı paylaşmama vesile olduğunuz için ben teşekkür ederim. Saygılar.  13.04.2007 21:16
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 25
Toplam yorum
: 47
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 3039
Kayıt tarihi
: 02.11.06
 
 

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. İkinci üniversite kapsamında İstanbul Üniversit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster