Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
2286
 

İnternet iptal etme süreci ve yediğimiz kazıklar

İnternet iptal etme süreci ve yediğimiz kazıklar
 

İnternet (ADSL) İptali ve Kazıklama Usulü 

Mutlaka okuyun ve okutun 

Evde telefona bağlı internet almak istedin. Eğer önce evde ya da büroda telefon yoksa telefona abone oluyorsun sonra da hemen arkasından internet bağlatıyorsun. İnternet bağlatırken ufak bir ayrıntı var. Sen 1 yıl boyunca ya da 6 ay boyunca ayda 9.90 TL masalını dinlerken imzayı atıyorsun. Altta küçük bir not var. Notta eğer iki yıldan önce interneti kapatırsan kalan aylar kadar belirli bir ücret toplamı ödemek zorundasınız ibaresini genelde okumuyorsun ya da okusan bile aman canım iki yılda ne ki deyip geçiyorsun. 

Sonra telefon bağlatıyorsun ve genelde evde telefonu kullanmıyorsun. Senin kullanmaman önemli değil ama her ay hiç kullanmasan bile ayda 24 TL ödemen gerekiyor. Bunun üzerine bir de ayda 9.90 TL olarak hesapladığın internet parasına modem parasını ekliyorlar oluyor sana aylık internet kullanım ücreti 4 GB için 33 lira. 5-6 ay bu şekilde devam ediyor sonra bir farkına varıyorsun ki interneti fazla kullanmadığın telefonu hiç kullanmadığon halde ayda en az 60 TL ücret ödüyorsun. 

Hemen sinirleniyorsun ve soluğu Türk-Arap firmasının başvuru yerinde alıyorsun. telefonu iptal ettiriyorsun, iptal ettirdikten sonraki bir ayda fatura gelecek deyip iptal ediyorlar ve sonraki ayda bir 24 tl daha ödüyorsun. Buna şükür derken sıra ADSL iptaline geliyor ve o zaman karşına başvuruda imzaladığın madde çıkıyor. İki yılı doldurmazsan iptal ettirme ayına ve süresine göre 200-300 TL'cik bir ücret istiyorlar. Onu da bir sonraki ayın faturasına yansıtıvereceklerini ifade ediyorlar. 

Kuzu kuzu tamam diyorsun zaten sinirin tepene çıkmış. 

Telefonu ve interneti pital ettiriyorsun geriye ne kalıyor. 

Eğer bir yıl kullanmışsan toplam telefon ve internet dahil 750 TL'cik bir harcama ve üstüne de 200-300 TL'cik bir bonus. 

Hadi hayırlısı, Allah bu ülkeyi satanlara zeval vermesin onları ve arap kardaşlarını başımızdan eksik etmesin (!!!!!!!) 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 540
Toplam yorum
: 197
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1831
Kayıt tarihi
: 10.06.10
 
 

Gündemi ve olayları yakından takip etmeye çalışıyorum. Sinema, kitaplar, spor, doğa, siyaset, miz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster