Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
519
 

İnternet ısmarlamazsan...

İnternet ısmarlamazsan...
 

Hep şimdiki çocukların çok şanslı olduklarını söyler dururuz. Neymiş bizim zamanımızda internet yokmuş. Eeee başka? Bizim zamanımızda bu kadar çok oyuncak yokmuş. Bizim zamanımızda teknoloji bu kadar ilerde değilmiş. Efendim şimdiki çocuklar çok şanslıymış…. Bizim zamanımızda….

Peki bizim zamanımızda neler vardı? Televizyonda “ Susam Sokağı, Heidi, Şekerkız Candy ”, oyunlarda “ saklambaç, körebe, yakantop, yakalamaca, tombik, misket, beyzbol, voleybol… ” Bilgisayarımız veya plat stationumuz yoktu belki. Fakat biz saatlerde bilgisayarın başında oturup oyun oynayarak büyümedik. Biz aslında ne kadar şanslı çocukluk geçirmişiz. Bunu zaman geçtikten sonra daha iyi anlıyoruz. Belki bir tane arabamız / bebeğimiz olurdu. Zaten bir ikincisini istesek olmazdı. O çok eskiyene kadar onunla oynardık.

Yürüdüğüm her cadde de internet kafe var. Caddeler internet kafelerle dolmuş. Kafe kapılarından yada camlarından içerisinin dopdolu olduğunu görmemek imkansız.

Geçen gün yolda yürürken, çocuklar sırtlarında okul çantaları ile benim önümde yürüyorlar. Konuştukları konular, ya bilgisayar oyunları ya da okulda çıkaracakları kavgalar ya da sevdikleri kızlar… Aralarından biri “ eğer bana internet ısmarlamazsan seni Buğra’ ya söylerim “ dedi. İnternet ısmarlamak…

Çocukların bilgisayar yada play station başında,saatlerce hiçbirşey yemeden, gözlerini ovuşturarak tek başlarına oyun oynamaları, arkadaşları ile birlikteykende konuşacak konularının genelde bilgisayar oyunları olması, televizyonlarda savaş içerikli çizgi filmleri izlemeleri, teknoloji bağımlılığı yüzünden aileleri ile konuşacak zaman bulamamaları onların ne kadar şanslı oldularını gösteriyorsa evet katılıyorum onlar çok şanlılar. O kadar dalıyorlarki oyuna,büyük bir olay bile olsa, kimse oyundan başını kaldırıp ne oluyor diye bakmaz.

Gerçekten biz mi şanslıyız yoksa şimdiki çocuklar mı?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 80
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 2781
Kayıt tarihi
: 11.06.06
 
 

Bilgisayar Mühendisi arakibul.com site yöneticisi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster