Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Şubat '13

 
Kategori
İnternet
Okunma Sayısı
4227
 

İnternet sitelerinin verdiği tüm bilgiler doğru mu?

İnternet sitelerinin verdiği tüm bilgiler doğru mu?
 

www.aliozdemir.net


Araştırmalara göre web sitelerinin yüzde 88'i çöp (gereksiz) bilgilerden oluşmaktadır.

 

Kısa sürede bol kazanç vaad eden reklamlara asla inanmayınız. Bahis, kumar, çekiliş amaçlı siteler tamamen tuzaktır. Hayali firmalar kısa sürede milyonları çarpıp ortadan kaybolmaktadırlar.

 

Gıda desteklerine, cinsel güç verdiği iddia edilen garabetlere, saç çıkaran (?) kimyasallara asla para ödemeyiniz.

 

Yaklaşık 15 yıldır yaşantımızın bir parçası olan binlerce internet sitesinin yüzde 90'ı çalıntı, uydurma, abartılı, uyutucu bilgilerden oluşmaktadır.

 

Uydurma sitelerine çok reklam almak isteyen sahtekarlar tıklama sayılarını artırmak için cinsellik içeren resim ve videoları gözünüze sokarcasına öne koyarlar.

 

www.alexa.com adlı web sitesi tüm dünyada en çok hangi sitelere bakıldığına ilişkin ölçümleri (rating) yayınlar. Reklam vermek isteyenler bu rating'lere bakarak hareket etmektedirler.

 

1995'ten beri web sitelerine bakan sıradan bir eğitimci olarak şunu söyleyebilirim. Sağlık, eğitim, tarih, din, beslenme, spor, ekonomi ile ilgili yayın yapan sitelerin yüzde 10'u bile doğru bilgiler vermiyor.

 

Toplum olarak hakkımızı aramadığımız, hesap sormadığımız, bağışlayıcı olduğumuz için sahtekarlara hareket alanı sunuyoruz.

 

Kim tarafından hazırlandığı belli olmayan (künyesiz), çok reklamlı, cinselliği aşırı derecede kullanan siteleri ziyaret etmeyerek protesto edelim.

 

En ufak bilgiyi sunmak için bile üye olmamızı isteyen sitelere üye olmayınız. Onların esas amacı sizin e-posta adresinizi elde edip bunu reklam verenlere satmaktır.

 

İnternet üzerinde yaptığınız her iletişim, paylaşım kayıt altına alınmaktadır. Yani dev bilgisayarlar her bilgiyi elektronik olarak saklamaktadır. Yasadışı, bölücü, ırkçı, sapkın paylaşımlarınız filtre yazılımları tarafından takip edilip istihbarat birimlerine raporlanmaktadır.

 

İslam dini hakkında bilgi veren onlarca tarikat sitesi de fayda değil depresyon aşılayıcı niteliktedir. Bir çok insanımız kerameti kendinden menkul şeyhlerin yazı ve videolarına inanıp kafayı sıyırmaktadır.

 

 

Ali Özdemir / Eğitimci - Yazar - Yayıncı

Web: www.aliozdemir.net

Tlf.: 0505 220 83 85 (TC) – 0533 838 60 97 (KKTC) - 0542 885 34 78 (KKTC)

E-posta: aliozdemir@e-kolay.net 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 279
Toplam yorum
: 159
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1770
Kayıt tarihi
: 24.04.11
 
 

Eğitimci - Yazar - Yayıncı. 1968'de doğdu. Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesini bitird..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster