Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Temmuz '10

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
460
 

İnternetus belatus

İnternetus belatus
 

Facebooktan yetiştirdiği fasülyeleri yiyebileceğini sananlardan olacam diye ödüm kopuyor, internet Mahir olacam sanırım böyle gidersem. Benim beyin normal insan beyni değil ki kardeşim, anormal çalışıyor. Algılar devamlı açık, etrafımı gözetlemeden, gördüklerimin üzerine düşünmeden duramıyorum.

Düşündüklerimi eşle dostla paylaşıp rahatlıyordum lakin millet çenemden yıldı, blogculuğa başladık da hem ben hem ahali rahat şimdi. Ama sorun şu ki hastalanmaya, her şeyi buraya yazmaya çalışmaya başladım. İnsanlar bugün ne yazsam diye culuk gibi düşünürken benden günde 5 yazı çıkar valla salsam kendimi.

Dünde blog üzerine düşündüm baya bi, hastalanıyor muyum, bağımlı hale gelirsem endişelerim arasında neden blog? Ben de ve başkalarında blog yazma sebebi aynı mı? Soruları ve cevapları üzerine bilimsel bir çalışma başlattım. Tüm kaynak benim beyin tabi ki.

Blog yazanlar ne tarz insanlar, genelleme yapmak yanlışsa da ortalama olarak, zeki, paylaşmayı seven, a sosyal, öz güveni olan ve lakin insanları kendileriyle iletişemeyecek kadar yetersiz gören insanlar ya da insanlarIZ. kendimle ilgili tam kararı veremedim zira ben o kadar da kendimle ilgili yazmıyorum, en azından şimdilik. Sex hayatından, özel ilişkilerine kadar, okul hayatından, şahsi sırlarına kadar bloğuna yazan insanlar gördüm.Teşhircilik mi, paylaşım mı, iç dökmek mi bu? Normal hayatınızda psikoloğunuza bile anlatamayacağınız derinlikte olayları ulu orta yazmanın mantığı nedir? Ben beğenilmekten, taktir edilmekten hoşlandığımı, yetenekli olduğumu herkes görsün istediğimi anladım, benim blog yazma sebebim bu sanırım. Ama teşhir eden, rontgenci okuyanları olanlar da var, profesyonel düşünen de, Utangaç olupta blogdan çaktırmadan içini döken de.

Bu konuda bir kez daha ve uzun yazacağım anlaşılan. Çocuğunuzu halen internetten indiremiyorsunuz bu arada, zahmet olacak ama bi zahmet :)))

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Blog yazmak değişik bir kültür bence tabi ki derdine deva aramadığın sürece (yani blogu bir güzin abla gibi görmezsen).... Blog yazmak, oturup, düşünüp tasarlayarak yazmak, insana spor yapmak ne biliyim bir şey keşfetmek gibi büyük haz veren bir olay...

Dogruizlenimler 
 19.07.2010 14:35
Cevap :
çoğumuz için evet, azımız için başka anlamları var, teşekkürler yorum için.  19.07.2010 15:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 852
Kayıt tarihi
: 16.07.10
 
 

1971 Kırıkkale doğumluyum, özel bir şirkette muhasebe müdürüyüm, evliyim 2 çocuğum var...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster