Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Mart '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
357
 

İntihar

İntihar
 

İntiharın eşiğindeki dostuma açık mektup :
 
Öncelikle merhaba. Yorgunsun biliyorum. Hayat bu, hepimizi yorar bazen. Devam etmek güçleşir. Tamam dersin, tamam artık benden bu kadar. Buraya kadarmış...
Tam da bu noktadasın değil mi ? Tamam dedin, yeter artık. Pes ettin. 
Etme diyemem. Üstelik bu senin kararın saygı duymak zorundayım. Umarım gitmeden önce okuma fırsatı bulursun. Bir kaç bir sey söylemek istiyorum hepsi bu..
 
Hayat öyle ya da böyle, bir gün bir şekilde hepimizi yoruyor inan. Yani yanlız değilsin aslında. Fiziksel olarak bir arada değiliz evet, ama çektiğimiz acılarda ortağız. Dertlerimiz de farklı olabilir üstelik veyahut acı katsayılarımız birbirinden oldukça farklıdır. Ama gel gör ki mevzu bahis hayat yorgunluğuysa; evet işte orda hep birlikte bir bütünüz. Hayat hepimizden bir şeyler çaldı çünkü. Kimimizin gençliğini, sevdiklerini, enerjisini, vaktini kısacası hayat el koyabildiği her şeyi fütursuzca aldı bizden. İşte bu nokta da ortağız çünkü hepimiz bakakaldık gidenlerin ardından.. 
 
Şimdi başımıza bi büyük koyup anlatmaya başlasam sana tüm hayatımı tee en başından dersin ki seninki de dert mi arkadaş. Dağına göre kar verirmiş derler. Benim derdim de bana büyük vesselam. Kısacası herkes kendi hayatında bir şeylerin mücadelesini vermekte. Kapalı kapılar ardında türlü çeşit yaşamlar sürmekte. Bir araya geldiğimizde maskelerimiz hazır. 
"Mutlu insanlar tablosu " Aman güzel kardeşim sakın ha bunlara aldanıp da benim hayatım bo..a batmış e ben ufaktan yol alayım o zaman demeyesin. Bizler sadece iyi rol yapanlardanız o kadar. Sen sanıyor musun ki bizim hayatımızda her şey tıkırında. Çiçekler, böcekler havalarda uçusuyor. Alakası yok anam babam alakası yok..
Sadece tam da senin geldiğin o noktada küçücük de olsa bir umut ışığı görüp onun peşine takılıp giden insanlarız biz. 
Umut her zaman var diye boşa demiyorlar. Cılız da olsa o ışık bir yerlerde daima yanar, seni bekler. Sadece dikkatli bakmayı bil. Tutun şimdi o umut ışığından. Ucu ucuna mı tutunursun, sımsıkı mı orası sana kalmış artık. 
 
Ama bana sorarsan; devam et dostum. Hepimiz devam ediyoruz inan. Hepimiz türlü çeşit dertle tasayla uğraşmamıza rağmen yaşama tutunuyoruz. 
 
Kalk ayağa hadi ! Yapabilirsin ! 
Hem unutma yanlız değilsin.. Sar yaralarını, yeni yaralara hazırla kendini. 
Kalk dostum ayağa! Devam edelim yaşamaya.. 
Gecenin hüznü bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Umarım bu iyi niyetli yazınız bir veya daha çok yaşamı çekip almıştır uçurumun kıyısından. Günümüz dünyasında sizin tabirinizle; "işi tıkırında" olan varsa bile bunun intiharı gerektirmediği çok açik. İnsanı yalnızlaştıran, onu insani baglarından koparan insan olmanın asgari akidelerinin bile hoyratça ayaklar altina alan bir toplumsal laosun içindeyiz. Kuşatılmışız. Kalabalıklar içinde yalnız, aynı catı altında uzaklarda yaşamaya mahkum edilmişiz. Umutsuzluk atmosferinde insanın kapatılan güneşi yine insanın silkinişi ile açılacak kuşkusuz. Yok teslim olmak elbette. Olumsuza direnmek bir çiçek ekmekle başlar. Can vermek..Itiraz olabilir muktedirlik adına ama dil sürçmesi yoktur. Bir yaşam kurtarmak belki zor ama yaşamları kurtarma savaşi elzem. Selam ve saygılar.

Birkan Can 
 19.04.2017 14:55
 

Yaralarımızı sarıp, yeni yaralara hazırlamak kendimizi...Kural,Kaide, Döngü... Hayat.... Güzel kardeşim güzel anlatmışsın düşüncelerine sağlık. Yürüecegin yolda başarılar diliyorum.Selam Olsun...

Gecenin hüznü 
 06.04.2017 11:32
Cevap :
Çook teşekkür ederim. Umarım hayal ettiğim gibi olur. Umarım hepizin hayal ettikleri gerçek olur..  06.04.2017 22:38
 

...Kesinlikleee "dağına göre kar...her zaman..."...eyvallah...

nedim üstün 
 05.04.2017 9:45
 

Kardeşim.. nasıl saygı duyulmaz senin bilincine.. yaz Sevgili kardeşim sen yaz.. sağol çabalarına..

yucel evren 
 04.04.2017 17:24
Cevap :
Çok teşekkür ederim abicim :) destek olmanız okumanız yorumlarınızla beni yönlendirmeniz benim için çok kıymetli.  05.04.2017 9:17
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 60
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 205
Kayıt tarihi
: 29.09.16
 
 

Dünyada yaşamaktan yoruldum, marstan atama bekliyorum.. Söyleyebileceklerim bu kadar. Tesekkürler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster