Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Temmuz '14

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
802
 

İple yüz germe ve kaş kaldırma

İple yüz germe ve kaş kaldırma
 

İple Yüz Germe ve Kaş Kaldırma


İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yerçekiminin etkisine bağlı olarak yüzümüzde sarkmalar meydana gelmektedir.

Yüzümüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için Estetik Cerrahide botox, dolgu, peeling, dermabrazyon, yağ enjeksiyonu, lazer tedavileri, radyofrekans gibi pek çok yöntem mevcuttur.

Ancak tüm bu yöntemler sorunu tam olarak düzeltemezler ve etkileri geçicidir.

Yüz cildindeki sarkmanın en etkili çözümü tabii ki “face lift” olarak adlandırdığımız yüz germe ameliyatlarıdır. Yüz germe ameliyatlarının sorunu kökten çözücü bu özelliğine karşın özellikle ülkemizde pek çok hasta çeşitli sebeplerden dolayı bu operasyondan kaçınmakta ve daha basit yöntemlerle bu sürecin hafifletilmesi veya düzeltilmesini istemektedirler. İşte bu noktada özel geliştirilmiş dikiş malzemeleri ve askılama aparatları kullanılarak yüzün sarkan bölümlerinin gerdirilmesi, yukarıya askılanması yöntemi ortaya çıkmıştır. Ancak bu yöntemlerin hiçbir zaman bir yüz germe operasyonuna alternatif olmadığını belirtmek gerekir.

ipleyuzgerme

Estetik cerrahinin sunduğu yepyeni bir yöntem olan iple yüz germe uygulamasında bu iplerin yaptığı yüzdeki gerdirme etkisi ile sonuçta genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu uygulamada kullanılan iplerin üzerindeki çentikler, cildin istenen yönde sabitlenmesini sağlar, yukarı-arkaya doğru çekilen yüz derisinin geri dönmesini engeller. Deri bolluğu dikiş boyunca eşit olarak yayıldığı için deri katlantısı oluşmaz. Ancak bu metod cildinde çok fazla sarkma olan vakalarda uygulanamaz. Bu hastalarda cerrahi yöntemle yüz germe metodunun uygulanması gereklidir. Bu ipleri kullanarak kaşlar da istenilen ölçüde kaldırılabilir. Uygun hastalarda boyun derisinin gerilmesi için de bu metot kullanılabilmektedir. Boyun germe de amaç, uzun ameliyat sürelerine ve boyun germe ameliyatlarının izlerine gerek kalmadan daha genç bir boyun görüntüsü elde etmek ve boyun çene açısını estetik açıdan daha düzgün hale getirmektir.

İple yüz ve boyun germe ve kaş kaldırma uygulamasında görünür herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Sadece saçlı deri içinde çok küçük bir iz kalacaktır. İşlem lokal anestezi altında uygulanır, bir saat kadar sürebilir.

İple yüz ve boyun germe, kaş kaldırma kimlere uygulanabilir ?

İple yüz ve boyun germe, kaş kaldırma , yüz germe operasyonlarına aday olan ve operasyona engel bir sağlık problemi olmayan tüm hastalara uygulanabilir. Ancak işlemin maksimum fayda sağlayacağı hasta grubunun özelliklerini söyle sıralayabiliriz.

  1. 35 ile 50 yaş arasında olan,
  2. Özelikle orta yüz bölgesinde sarkma ve buna bağlı olarak burun-dudak kıvrımında derinleşme, göz altı bölgesinde çukurlaşma, yanakta çökme, kaşlarda düşme ve alt çene bölgesinde sarkmaları olan,
  3. Cilt dokusu çıkarılmasına fazla ihtiyacı olmayan,
  4. Yüz germe operasyonu istemeyen,
  5. İşlemden beklentileri gerçekçi olan kişilere iple yüz ve boyun germe, kaş kaldırma işlemi yapılabilir.

Uygulamanın etkisi 2-3 yıl kadar sürebilir. Bu sürede derinin yaşlanması ve sarkması, derialtı yağ dokusunun incelmesi ile birlikte uygulamanın etkileri azalacak ve giderek kaybolacaktır.

Uygulamanın çok nadir olmakla birlikte bazı riskleri mevcuttur. Uygulamadan hemen sonra o bölgelerde hafif ödem ve morluklar olabilir. 3-5 gün içinde bunlar tamamen düzelir. Kullanılan iplikler dışardan görünebilir, iki taraf arasında asimetri olabilir ki bu durum işlem sırasında olursa o anda düzeltilebilir. Ayrıca işlem sonrası üç hafta içinde asimetri doktorunuz tarafından düzeltilebilir. Daha uzun vadede oluşabilecek asimetriler için ek iplikler gerekebilir. Uygulama bölgesinde deride katlantı izleri çok nadir olabilir ancak bu durum da geçicidir.

İple Yüz Germe ve Kaş Kaldırma Fiyatları

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 826
Kayıt tarihi
: 30.04.14
 
 

1991 yılında uzmanlığını tamamlayarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster