Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Kasım '16

 
Kategori
Bilişim
Okunma Sayısı
468
 

iptv server

iptv server
 

iptv server


Değerli blog takipçileri sizlere iptv server nedir doğru ve yanlış bilinenler hakkında bilgi vereceğim.

 

Halk dilinde iptv server olarak kullanılan "iptv server" kelimesi yayın için üyelik ibaresi için kullanılsa da gerçek anlamı ve ne olduğunu bu makale ile size açıklayacağız.
 
IPTV yani "Internet Protocol TeleVision" olan internet üzerinden televizyon yayınları yani; var olan tv yayınlarının anten yada uydu frekansı dağıtıcılarındna çıkan sinyaller ile tv nize bağlı anten / uydu alıcısı yerine aynı yayının internet üzeriden direkt verilmesi ibaresidir. Bu sebeple karasal, uydu ve kablo yayınlarına gerekli ekipman gereksinimi olmadan bilgisayar vb işletim sistemi olan ve internete bağlanabilen herhangi bir cihaz ile bu yayınların izlenmesi imkanı sağlanmaktadır. Tabiki bu konuya ilişkin diğer makalede var olan "iptv" yazısını okumanız sistemin çalışma mantığı hakkında size detaylı ön bilgiye sahip olmanıza faydalı olacağını ümit ediyoruz.
 
IPTV SERVER olarak kullanılan ibare üyelik için değil, yayınların hepsinin toplandığı ve toplandığı noktadan client yani kullanıcı / müşterilere internet protokolleri gereğinde bir ip yada uyrl üzerinden yetki üzünleri verilerek izlenmeye hazır hale getirilen ana makine anlamını taşımaktadır. Bu sistemin çalışma mantığının anlaşılması için daha basit bir örnek verilmek gerekirse, kanallar toplarlanıp bir bir ana makinede yazılım aracılığı ile eklenilir ve sıralanır. Bu sıralanan kanallar bir şifreli link / dosya altında toparlanarak tek şifreli link ve dosya üzerinden işletim sistemli cihaz üzerinden izlenmesidir.
 
Kısacası iptv server üyelik değil, üyelik için kullanılan ana makinedir. 
 
Kaynakça :
iptv server : http://www.iptvboxpro.com/iptv-server

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2049
Kayıt tarihi
: 26.09.16
 
 

Bilgisayar mühendisii. Hosrware ve software uzmanı. Bilişim teknolojileri ve internet teknolojile..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster