Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Nisan '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
2038
 

İş ilanları aslında ne ister!

İş ilanları aslında ne ister!
 

Araştırmacı, öğrenmeye açık: O kadar işin arasında sizi eğitecek ne paramız ne de zamanımız var. Mesleğinizle ilgili gelişmeleri iş saatleri dışında kendiniz araştırıp öğrenmek zorundasınız.
İnisiyatif sahibi: üstlerinden habersiz iş yapabilecek, ancak başarısız olursa canına okunmasına katlanabilecek biri.
Sorumluluk alabilen: Vergi yada sigorta müfettişleri bir usulsüzlüğü yakaladığında, “Valla üstlerimin bu işlemlerden hiç haberi yoktu. Onlara danışmadan kendim yaptım. ”diyebilecek saflıkta olan.
Kariyer olanakları sunan şirketimiz: başlangıç ücreti olarak piyasanın altında veriyoruz, ama burada gece yarılarına kadar çalışıp, yöneticilerinde gözüne girerseniz sizi terfi ettirebiliriz.
Seyahat engeli olmayan: Size bir araba vereceğiz, o şehir benim o kasaba senin gezeceksiniz. Evliyseniz sorun olabilir. İsterseniz eşinize bir danışın.
İnsan ilişkilerinde başarılı: Üst yönetimin hoşuna gidebilecek şeyleri yapabilen, ne olursa olsun iş arkadaşlarıyla etmeyecek kadar sabırlı birini arıyoruz.
İkna kabiliyeti olan: Müşterileri kalitesiz ürünleri daha pahalıya almaya razı edebilecek kişi.
Analatik düşünebilen: Ne bütçeyi tutturabiliyoruz, ne de muhasebe hesaplarını. Her şey arap saçına döndü, biri bizi bu durumdan kurtarsın.
Tercihan yüksek lisans mezunu, İngilizceyi anadili gibi konuşabilen, konusunda en az on yıl deneyimli, askerliğini yapmış, 30 yaşını aşmamış: Aslında bizde tam olarak ne istediğimizi bilmiyoruz. Bu özelliklere sahip aday bulabilirmiyiz onu da bilmiyoruz. Ama böyle ilanlar daha havalı ve ciddi oluyor.
Tercihen muhasebe ve/veya İngilizce bilen: şimdi sizi tam olarak nerede kullanacağımızı bilmiyoruz. Ne kadar çok vasfınız olursa o kadar iyi. Hele siz bir işe başlayın, gerisini sonra düşünürüz.
Prezantable: bayan adaylar için güzel bacak ve iyi görünmek şart. Yaşlı, çirkin ve şişmanların başvurması halinde o işin dolduğunu söylüyoruz.
Hızlı ve esnek çalışma temposuna ayak uydurabilecek: Hafta da 60 saat çalışıp, 40 saatlik ücret alacak esnekliğe hayır demeyecek olan kişiler.
Ücret tatminkardır: bu iş için aklımızdan geçen ücreti kabul etmeniz, bizi ziyadesiyle memnun edecektir.
Çözüm üretici, sorunların üzerine gitmesini bilen: Şirketimizde zaman zaman büyük sorunlar yaşanır. Biz bunlarla uğraşmak istemeyiz, siz halletmek zorunda kalabilirsiniz.
Pazarlama ve satış stratejileri geliştirebilecek ve uygulayabilecek: bugüne kadar hiç strateji geliştirmedik. Bu boşluğu dolduracak birini arıyoruz.
Geniş beceri ve yetenekleri olan: geçen ay işten ayrılan üç kişinin de işini yapacak, ama bir kişilik maaş alacak bir elemana ihtiyacımız var.

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tebrikler!..

Ayrıntıda gezinmek 
 21.04.2007 14:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 88
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 3032
Kayıt tarihi
: 12.04.07
 
 

1982 İstanbul doğumluyum. Yazılım mühendisi olarak çalıştığım bilişim sektöründe fırsat buldukça pek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster