Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '19

 
Kategori
Çalışma Yaşamı
Okunma Sayısı
35
 

İş Yerinde Yaşam

Çalıştığımız nefes aldığımız, zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz alan artık bizim yaşam alanımız. Çalıştığımız kişilerle olan muhabbetimiz, kurduğumuz yakınlık az görmüş bile olsak her gün bir arada ekipçe davranmanın yarattığı ortak payda ile beraber sürdürüyoruz bu yaşamı.

Hayatta mutlu olmak için pek çok sebep arıyoruz. Bu durumlara bazen ulaşıyoruz bazen beklentilerimiz ile gerçekleştiği için uyum sağlayamıyoruz bazen ise fark etmiyoruz. Öncelikle her şeyde temel bir esas vardır, o da o alandan keyif almak noktası.

İşçi ve işveren arasında iyi diyalogların olması ve uzlaşması bir politika her zaman şirketlere kazanç sağlarken, elemanını üzen ne de çok insan var. Bunlar fark etmiyor mu acaba sonuç yine kendilerine dönecek? *

Diyeceğim o ki bulunduğunuz yaşam alanında huzurlu olmanız aslında sizin ömrünüzün bir kısmının hatta büyük çoğunluğunun aktığı alandır. Burada neler yapabiliriz noktasına değinmek gerekiyor biraz.

Oturduğun koltuktan, bulunduğun odaya kadar pek çok durum performansı etkiliyor. O zaman tüm alanımızı kendimize göre geliştirebilir ve istediklerimizi o alana yedirebiliriz.

İşe Gelirken Nelerle İlgisin?

Nasıl başlarsan gerçekten de öyle gidiyor. Bu süreyi nasıl değerlendiriyorsun?
Düşüncelerini bir kere bırak yaptıkların düşüncelerine etki edecek şimdi, eğer araç kullanmadan geliyorsan bir sürü alternatifler olacak. Kitap okumak, müzik dinlemek ama çoğunlukla uyku sanırım. Şanslı olup koltuklara yerleşenler için başı cama yaslamak…

Fikirlerin tüm bedeninin hareket geçirir. Zaman zaman dibe vuruşlar olsa da fikirlerinle beraber uyumlu olmayı öğrenebilirsin.

Kahvaltısız devam etme. Bu hem zinde tutmaya hem de olumlu enerji vermeye yetecek.

Mola ve ara öğünlerde kendini sevindir.

Sevdiğin sözleri ya da simgeleri masana yerleştir ve en önemlisi belki 

Sevdiklerini ihmal etmemeyi öğrenmelisin. 

 

ETEM SEVİK bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 73
Kayıt tarihi
: 05.05.14
 
 

İstanbul üniversitesi Yazar- Editör Social Media&Writer   www.mervekocaduz.wordpress.com www.merv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster