Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Mart '12

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

İşaretlerle Aramız Nasıl?

İşaretlerle Aramız Nasıl?
 

Melek Rehberleriniz her zaman sizinledir ve sizinle birlikte olduğuna dair işaretler gönderir.”

Spritüel çalışmalara ilk başladığım günlerde, bu söz her söylendiğinde gülüp geçerdim. Şu Melekler de neyin nesiydi? Melekler vardı da ben mi göremiyordum, zaten tüm işler benim tarafımdan yapılmıyor mu? diye düşünürdüm.

O zamanlar başıma gelen her şeyin tesadüf olduğuna inanmıştım. Spritüel çalışmalarda derinleştikçe bir şeylerin beni izlediğini, yol gösterdiğini fark eder oldum. Örneğin arabayla tam bir yere çarpmak üzereyken aniden tehlikenin geldiği yöne bakma hissi geliyor ve kaza yapmaktan kurtuluyordum. İşaretler sadece koruma amaçlı olmuyor, bazen de bazı gerçekleri de hatırlatabiliyordu. İki sene önce Nepal’de bolluk ve şefkat tanrısı Ganesh’in tapınaklarından birini ziyarete gitmiştim. Tüm tapınaklarda olduğu gibi burada da bir sürü dilenci vardı. Tapınakta kendim için bolluk ve bereket diledikten sonra tapınağın çıkışında yerde demir bir para gördüm. Oradaki dilencilerden hiç birisi bu parayı fark etmemişti. Melekler sanki “bolluk ve bereket zaten orada onu fark etmeni bekliyor “ mesajını veriyordu. Üstelik böyle düşünmek çok hoşuma gitmişti.

Sonra onların bazı negatif yan etkileri olabileceğini fark ettim. İşaretlerin negatif etkisi onlara gerektiğinden fazla anlam yüklediğimizde ortaya çıkıyordu. İşte o zaman sürekli olarak çevremizdeki insanlara işaretlerimizin hikâyesinden bahsetmeye başlıyorduk. Ve bir müddet sonra işaretleri paylaşma hali, kendimizi ifade etme şeklimiz halini alıyordu. Zamanla bu ifade şekline öyle bağlanıyorduk ki hayatımızda gelişme kaydedemiyorduk. Aslında bu hale gelmemizde işaretlerin suçu yoktu. Sonrasında işaretlerin yan etkisinden kurtulmak için yapılacak en doğru şeyin işaretlerin yarattığı yansıma ile ilerlemek olduğunu fark ettim. Çözüm işaretlerle takım çalışması içinde olmaktaydı.

Peki, İşaretlerle takım çalışması içinde olmak ne demekti?

Bunu iş ortamından bir örnekle açıklamak istiyorum. Diyelim ki iş yerinizde önemli bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Patronunuz, haftalık gözden geçirme toplantılarından birinde, gelişmelerden çok memnun kaldığını söyleyerek sizi tebrik etti. Toplantı bittikten sonra ne yaptınız? Patronunuzdan gelen olumlu işarete rağmen ofisinize dönüp, projenin diğer adımlarını gerçekleştirmek üzere çalışmaya devam ettiniz değil mi?  Çünkü projenin sonuçlanması için hala size ihtiyaç olduğunu çok iyi bilirsiniz. Hiçbir zaman sürekli patronunuzun sizi methettiğini düşünerek zaman kaybetmezsiniz. İşte işaretlerle takım çalışması içinde olmak proje örneğinde olduğu gibidir. İşaretler, arzularımıza ulaşma yolundaki itici güçlerdir. Her zaman asıl oyuncu siz olmalısınız.  İşaretler ise size rolünüzü hatırlatan yardımcılar şeklinde olmalıdır. Sizi ilerlemekten alıkoyan işaretleri bir an evvel hayatınızdan çıkartmak kendinize yapacağınız en iyi iyilik olacaktır.

 

Sevgiler

Gerçeğiniz arzu ve isteklerinizdir.

www.yourwishisyourreality.com

Sibel.kavunoglu@gmail.com

  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Sibel Hanım, çok ince nüanslar gibi görünse de, derinlemesine düşündüğümüzde sizinde bahsettiğiniz gibi işaretler hayatımızı kolaylaştırıcı ve düzenleyici etki sağlıyor. Çok güzel bir yazıydı, okurken aklımdan bana sunulan işaretler geçti. Biraz farkındalık önemli sanırım. iyi günler dilerim.

Merve Ballı Acar 
 02.03.2012 10:46
 

İşaretlerin olumluya ve olumsuza taşıyan karakterini ve hayata olan etkisini, algılamamızla paralel gelişim gösterdiğini tam açıklıyor yazınız.Kutluyorum fakat o bolluk ve şefkat tanrısının mekânı olan tapınakta, bolluk ve bereket dilemeyi pek anlayamadım. Nasıl bolluk ve şefkat tanrısıdır ki, mekânının,tapınağının önünde yalvaran dilencileri farkedemiyor ve kıtlık içinde bırakıyor,yalvartıyor ve mekânının,tapınağının önündeki bu aciz durumun devamına seyirci kalıyor... Selam ve sevgilerimle.

Şeyma Altıntaş 
 02.03.2012 10:21
Cevap :
Tesbitinizin birden fazla boyutu var ve hepsi de farklı yazı konusu olabilir. Bu yuzden sadece bu deneyimin hayatimdaki neye dikkat çektiğini yaziyorum. Bolluk ve bereket hep vardır. Hiç bir zaman eksilmez.  Ancak algılarımız onu yokmuş yada azmış gibi gösterir. bolluk ve bereketi dilerken dilencilerin oldugu yerde parayi bulmam, sahip oldugum bolluk ve bereketi fark etmeyip zaten bende olan bir sey icin niyette bulundugum bilgisini vermisti. Arzuladığım her şeyi yapabiliyor veistediğim her şey gerceklesiyordu,ben ne kadar zengin olduğumun farkında değildim. Zenginlik sadece para demek degildi. Zenginlik, hiç  bir şarta bağlı olmadan kendini iyi hissetme haliydi. Durum böyleyken bolluk ve bereketin yokluğundan bahsedilemezdi.sevgiler  02.03.2012 23:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 511
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 275
Kayıt tarihi
: 09.11.10
 
 

Geçmişte finans sektöründe ağırlıklı olarak iyileştirme ve geliştirme projelerinin hayata geçiril..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster