Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Eylül '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
423
 

İşid bahane asıl hedef Suriye

İşid bahane asıl hedef Suriye
 

Resim: Ulusalkanal


Vay be!

Hele şu işe bakın.

Eski BDP li yeni HDP li Demirtaş: “ El ele verirsek IŞİD'i durdurabiliriz.” Demiş.

Üstüne üstlük bir de kardeşlik vurgusu yapmış.

Yaaa.. yaaa..

Ben bunun böyle olacağını yıllar önce 05 OCAK 2010 da yazmıştım. Ve o zaman " Şeytanın kardeşliğine güvenirim de size güvenmem artık " demiştim.

Kim ki bu adamlara inanır da PKK ya yardım eder onları desteklerse yazıklar olsun.

Neyse ya..

Yazmaya bile değmez.

***

Günümüze gelelim. Günümüze..

Dünya gergin.

Eee.. Türkiye savaşa girecek diye halkımız da gergin.

Telaşa gerek yok !

Rahat olun. Rahaat.

Kitlesel savaşların dönemi artık bitmiştir.

Dolayısıyla büyük devletler meselesi olduğu devletlerin içindeki muhalif grupları ( piyonları ) bulur, destekler ve onları yönetime karşı ayaklandırır.

Sonuca gider.

Türkiye ve müttefikleri bölge de tampon bölge oluşturmasının asıl sebebi (  ISID veya PYD ) v.s aralarındaki çatışmalar değildir.

Hele göçe zorlanan veya ölen insanlar hiç değildir.

Asıl hedef ESAD rejimidir.

Hiç beklenmedik bir şey oldu ve ESAD direndi. Şimdi B planına geçildi.

Planın özeti aynen şöyle :)

1- Türkiye ve müttefikleri tarafından oluşturulacak bu tampon bölgenin derinliği 10 ile 20 kilometre arası olacak. Sınırın Türkiye tarafında ve tampon bölge de yabancı güçler ve Suriye muhalefetine bağlı birlikler konuşlandırılacak. Muhalifler iyice silahlandırılacak. Bu arada Suriye deki iç savaş iyice yoğunlaşacak. Dünya genelinde yeni bir hassasiyet oluşacak.

2- Libya Bingazi modeli Suriye'de de uygulanacak bu silahlı güçler ve ordudan ayrılan askerlerle birlikte ülke içindeki etkinliklerini artıracak.  Belli merkezleri ya da Suriye için stratejik önemi olan bölgeleri kontrol altına alacak.

3- Öte yandan İsrail - Suriye ( ESAD yonetimi ) arasında gerilim artacak ve bu Şam üzerin de baskı için kullanılacak. Emperyalistler ise etraftan gelebilecek tepkilere karşı terör ateşini harlayarak taşören örgütleri kullanıp kendi ülkelerin de az zayiyatlı terör saldırısı düzenleyecek. Gerilim iyice tırmandıralacak.  Irak-Suriye sınırında Katar ve ABD istihbaratı tarafından bazı gizli operasyonlar yapılacak.

4- Ardından Suriye'nin uydu bağlantıları tamamen kesilecek. İletişimi ve istihbaratı çökertilecek. Televizyon yayınları engellenecek.

5- Son dönemeçte BEŞAR ESAD'a ya suikast düzenlenecek. Ya da hareket alanını genişletip Suriye'den kaçabileceği koridor açılacak.

Sonra mı ne olacak ?

Günümüze güncelleyerek Ziya paşa yıllar önce ne demiş ti...

"AYAĞA KALK EY EHLİ VATAN DEDİLER, HEP BİRDEN AYAĞA KALKTIK.  Bİ DE BAKTIK YERİMİZE OTURMUŞLAR. BİZ AYAKTA KALDIK "

Hey Allah' ım yaaa :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sevgili Cdenizkent müsadenizle, detaya girmeden başlıklarla yazmak istiyorum. Olacakları tahmin etmek o kadar da zor değil. Rahmetli babamın sürekli tekrar ettiği sözü iznin olursa buraya yazmak istiyorum. “ Dünya da gelecekle ilgili siyasi - askeri - ekonomik olayları bilmek istiyorsan PAPA yı, Türkiye de ise PARA yı takip edeceksin ” derdi:)

Ucurtmalar 
 13.10.2014 10:26
 

İşte size yine bilinen bir gerçek: Bu coğrafya da kalmak, yaşamak istiyorsan etkili alanlarına ( ki ben buna ileri karakollar diyorum ) sahip çıkacaksın. Bununla ilgili bedel odemek gerekiyorsa da ödeyeceksin. Aksi taktirde bu coğrafya da kalamassın. Anadolu da kurulan ve yıkılan devletlerin kuruluş ve yok oluşlarını iyi incelenirse bu söylediğim gerçek daha iyi net anlaşılır. Geleceğimizle ilgili tehlikelerin nerden geleceği iyi hesap edilir ve görülür. Ona göre tedbir alınır. Peki alabilecek güçtemiyiz? Evet derim. Sevgili kardeşim Cdenizkent siz güneyimiz de yıllardır Irak lıları Kürt lerin yada Suriyelilerin mi olduğunu zannediyorsunuz? Suriye li bir muhalif in sözünü buraya yazmak istiyorum “ Biz ESAD la burada savaşmıyoruz. İRAN la - RUSYA ile savaşıyoruz “ diyor. Tıpkı Azerbaycan lıların Ermenilerle savaştıkların da “ Biz Ermenilere değil RUSLARLA savaştık ta yenildik “ dedikleri gibi. “ Türkiye Suriye

Ucurtmalar 
 13.10.2014 10:25
 

Merhaba uçurtmalar...Türkiye, bundan ne kazanacak? Sınırlarımız içinde ve ötesindeki yabancı güçlere bazı kolaylıklar sağlayacağız...Bunun karşılığında, Suriye'nin hizaya gelmesi bizim için yeterli olacak mı? Bundan bizim de bir şeyler kazanabileceğimiz konusunda bir fırsat doğar mı? Selamlar.

cdenizkent 
 01.10.2014 17:52
Cevap :
kazançlımı çıkacak” demişsiniz ! Eee Ziya paşa söylemiş işte ben daha ne diim:) Saygılar..   11.10.2014 12:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 97
Toplam yorum
: 231
Toplam mesaj
: 28
Ort. okunma sayısı
: 1799
Kayıt tarihi
: 13.03.07
 
 

İnsanım, eşitlikten ve hak’tan yana olan. Hiçbir şeye duyarsız olamadım. İnsanım ve merak ediyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster