Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Haziran '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
314
 

IŞİD’in İslamiyetle alakası olamaz

IŞİD’in İslamiyetle alakası olamaz
 

Hiçbir dinde olmadığı gibi özellikle İslamiyet dininde Irak'taki vahşeti meşru kılacak hiçbir söz yoktur.


Özellikle IŞİD terör örgütünün komşumuz Irak'ta yaptığı zulüm ve vahşet tüm dünyada yankı buldu. Güya Allah'ın adını anarak kendilerine asıl müslümanlar diyerek masum olan diğer müslümanları kafir sayıp çoluk çocuk demeden öldürmesi ve koparılan insan başlarıyla futbol oynayıp bu görüntüleri ve daha nice vahşet içeren görüntüleri de tüm dünyaya video ile duyurması yeryüzündeki tüm insanların bir kez daha müslümanları ve İslamiyeti sorgulamasına neden olmuştur.

İslamiyet dini IŞİD gibi kanlı örgütlerin eline kalmamıştır. Bu örgütler her zaman için İslamiyet'e zarar vermiştir. Gerçek müslümanlık bu değildir. Kur'an-ı Kerim asla bu teröristlerin yaptıklarını kabul etmez. Gerçek anlamda kendisine Müslümanım diyen hiçbiri kandan beslenmez ve insanların mağduriyeti ve ölümü üzerinde toprak derdine düşmez. İslamiyette hoşgörü vardır, farklı olana kucak açmak vardır, komşusunun iyiliğini düşünmek vardır, velhasıl iyi olana dair herşey vardır. İslamiyet'te bir karıncayı bile incitmek tasvip edilmezken nasıl olur da farklı dinde veyahut farklı mezheplerde olan insanın ölümünü meşru ve haklı kılar. Böyle bir şey olabilir mi hiç? Hz. Muhammed(s.a.v.) " Dilleri ile kalp kıranları ibadetleri dahi temizleyemez" diye buyurur. Bir insanın kalbini kırmak yaptığınız tüm ibadetleri hükümsüz kılarken nasıl oluyor da yüzbinlerce insanın kalbini kıran, onların ölümüne neden olan ve yerinden yurdundan gözyaşları içinde ayrılmak zorunda kalan, kaçan masumların sebebi olan katiller hala kendilerine tüm bunları İslamiyet için ve Allah için yaptıklarını söylerler ve bunu da ibadet sayarlar. Onlar böyle deyip dursunlar; asıl müslüman olan ve onların bu yaptıkları vahşeti görmezden gelip sinsice destekleyenler de yapılan vahşete ortak olmuşlardır. Onların ibadetleri de Hz. Muhammed(s.a.v.) Efendi'mizin buyurduğu gibi hükümsüzdür. Unutulmamalıdır ki zulmeden kadar zulmü onaylayan ve destekleyen hatta seyirci kalan da suçlu ve günahkardır. İşlerine gelmeyenler bu yazdıklarımı kendilerince hükümsüz sayabilir ancak onların bu eleştirileri de benim için hükümsüzdür. Er ya da geç herkes ya bu dünyada ya da öbüründe hesabını verecektir elbet. Bugün insanların görüp de görmemezlikten geldiği vahşet yarın kendisinden de sorulacaktır. O katillerin yanında oldukları için ve yapılanlara göz yumdukları için hesap verenler arasında olacaktır.

Kur'an-ı Kerim'i güya defalarca okuyan katiller demek ki Onu yeterince anlayamamışlar ki, halen insan katlediyorlar. "Karıncayı bile incitmeyeceksin, sadece Allah verdiği canı alır, yaradılanı sev yaradandan ötürü..." diye buyuran Kutsal Kitap Kur'an-ı Kerim acaba ne kadar anlaşılmış ki halen İslam ülkelerinin bulunduğu Ortadoğu'da kandan geçilmiyor. Oturup düşünmek gerek şimdi; İslam’ı anlamak için önce insan olmak gerek. Hayvanın bile yanında daha değer gördüğü bu kanla beslenen yamyamlar ne kadar İslam’ın savunucusu olabilir? Bunların İslamiyet’le bir alakaları olmadığı gibi hiçbir dinle de alakaları yoktur. Çünkü hiçbir din insan kanıyla beslenen yamyamları kabul etmez. Bu böyledir her zaman ve hiç değişmez... Siz yine de göz yumun bu olan bitenlere... Tepkisiz kalın.. Kendi mezhebinizden diyerek sessiz kalın.. Bunları konuşmaktan uzak durun.. Eleştirdiğiniz için ya da suçladığınız için belki dinden çıkabilirsiniz. Çünkü sizler bile Irak'ı kan gölüne çeviren barbarları, yamyamları dinin bekçisi gibi görüp çekiniyorsunuz. Mensubu olduğunuz dini iyi anlamaya çalışın. Hiçbir dinde olmadığı gibi özellikle İslamiyet dininde Irak'taki vahşeti meşru kılacak hiçbir söz yoktur. Aksine insanı en üstün tutan ve insana değer verilmesi gereken bir dindir İslamiyet...   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 46
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1095
Kayıt tarihi
: 07.05.13
 
 

1977 doğumlu. Atatürk Üniversitesini bitirdi.Öğretmenlik ve yöneticilik yaptı.2007'de Ankara Üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster