Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '10

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
3942
 

Işık Köprüsü

Işık Köprüsü
 

Pozitif ve negatif anlamlarda bilinçaltımızın yaşantımızı etkileme ve yönlendirme gücünü artık hepimiz biliyoruz. Kısır döngüler şeklinde karşımıza çıkan negatif olaylar, bilinçaltımızdaki olumsuz kayıtların sadece birer yansıması.

Bazı karmik etkilerinde (önceki hayatlardaki etkiler) insanlar üzerinde negatif yansımaları olduğu biliniyor.

Yaşadığım sürece hem bilinçaltımdaki negatif kodlamaları, hem de karmik etkilerin baskılarını şiddetle hisseden bir insan oldum. Belki de farkındalığım yüksek olduğu için, yaşadıklarımı değerlendirebildim.

Tespit ettiğim negatif bilinçaltı kalıplarımı son bir kaç senedir kendi çabalarımla temizlemeye çalıştım. Çalışmalara başladığım tarihe dönecek olursam, bugün hayatımda olumlu anlamda bir çok değişiklik kaydettiğimi görüyorum.

Ancak karmik negatif etkileri çözmek için bir uzmana gereksinim duydum. Tam da böyle bir uzman ararken, konuyla ilgili "Işık Köprüsü" adı altında çalışmalar yaptığını öğrendiğim, değerli uzman ve öğretmen Serap Toyata Büyükşalvarcı Hanım çıktı karşıma ve bana yardım etmesini rica ettim.

Memnuniyetle kabul eden Serap hanım, Cumartesi günü öğleden sonrası için randevu verdi.

Büyük bir sabırsızlıkla Cumartesi gününü beklerken bu sırada ben de "Işık Köprüsü" çalışması ile ilgili biraz araştırma yaptım.

<><><><>

Işık köprüsü çalışması, karmik bilgilerin depolandığı bilgi havuzundan gereken veriyi alarak bu yaşamdaki tezahüründe meydana gelen olumsuzlukları temizlemek için yapılan bir uygulamadır. Reiki sembolleri ile gerçekleştirilen çalışma, klasik sistem de var olan bir uygulama değildir.

Yani Reiki’nin öğretilen 3 aşamalı eğitimlerinin dışında tutulmuştur. Tibet kökenli bir tekniktir. Özellikle ileri aşamadaki öğrencilerle yapılan eğitimlerde öğretilir. Türkçe’ye tercümesinde Işık Köprüsü adının kullanılması, uygulama sırasında geçmiş yaşamla şimdiki yaşam arasında bir köprü kurularak çalışıldığı içindir.

Çalışma içinde bazen de bilinçaltında rahatsızlık yaratan bazı sorunlar ortaya çıkarak, temizlenmesi sağlanabilmektedir. Tüm çalışma Reiki yardımıyla yapıldığı için, güvenli bir tekniktir. Hipnoz ile hiçbir bağlantısı yoktur. Uygulanan kişi çalışma sırasında, bulunduğu ortamla bağlantısını hiç kopartmamaktadır. Geçmiş yaşam bilgilerini aktarırken, bulunduğu mekanın ve zamanın bilinçli olarak farkındadır. Dolayısıyla istem dışı oluşabilecek bir yaptırım mümkün değildir. Bir çok sorunda, ciddi sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Geçmişten getirdiğimiz (bilinçaltı ya da karmik ) problemlerimizi temizlemek ve geleceği temiz bir sayfa olarak muhafaza edebilmek için önce bu günü yeterince aydınlatmamız gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için geçmişten getirdiğimiz problemleri temizlemeye (mental olarak) başlamamız gerekiyor.

Bu günü aydınlatıp, geçmişi de aydınlatmaya başladığımız zaman geleceğe taşıyacağımız problemler azalmaya başlıyor. Yani geçmişin gölgeleri hem bu günden kalkıyor, hem geleceğe doğru uzamıyor. O zaman gelecek temiz bir sayfa haline gelmeye başlıyor. Gelecek "bu an" dan öte olduğuna göre zaten yok. (Yani belirlenmiş bir gelecek yok aslında. Onu biz belirliyoruz.)

Geçmişi ve bu günü aydınlattığımız zaman, geleceğe aksedecek bir gölge kalmıyor. Bu takdirde şimdi, bu anı belirleyerek geleceğe adım atabiliyoruz. İsteklerimizi geleceğe yönelik değil, şimdi - bu an için düşünüyoruz ve bu anı aydınlatmayı gerçek anlamda başardığımız zaman bu aydınlığı yaymaya başlıyoruz. Yani enerjimizi genişletmeyi gerçek anlamda başarıyoruz.

<><><><>

Randevuma yarım saat önce gittim. Serap Hanımın da işi erken bitmiş ve beni bekliyormuş. Son derece sevecen, yumuşacık ses tonuyla, kendisini ilk gördüğüm andan itibaren sevdim ve güven duymaya başladım.

Serap Hanım bana çalışmanın 60 ila 90 dakika arasında sürebileceğini söyledi. Ayrıca bunun bir hipnoz çalışması olmadığını ve bulunduğum yer ile bağlantımın kopmayacağını tekrar tekrar yineledi.

Biraz sohbet etmeye başladıktan sonra çalışmaya geçtik.

<><><><>

Kısa bir meditasyonla başladık çalışmaya. Serap hanımın yumuşacık sesi ve özenle seçtiği kelimeler beni bir anda meditatif duruma getirdi.

Gözlerimi istesem de açamıyordum, ağırlaştığımı hissettim.

Bilincimin bir bölümü bulunduğum yerdeydi korkmuyordum, zira orda olduğumu ve hiç ayrılmayacağımı biliyordum Ancak diğer bir bölümünün orda olmadığını çok değişik yerlere gidip geldiğini hissediyordum. Değişik bir duyguydu.

Serap Hanım, çalışmamız boyunca her yolculuğumda yanımda olacağını ve korkmamamı sıkı sıkı tembih etti.

Kendimi onun ellerine teslim ettim ve çalışmaya başladık.

<><><><>

Seans boyunca bir sürü vizyonla karşılaştım. Bunların en çarpıcı olanlarını paylaşmak istiyorum sizlerle.

İlk olarak kendimi dağlık alandaki bir köye yukardan bakarken gördüm. En fazla 10-15 tane ev vardı. Evlerin tamamı da kerpiçti ve oldukça yoksul bir köy olduğu her halinden anlaşılıyordu. Serap Hanım benden o köye doğru yaklaşmamı ve eve girmemi istedi. Bilmediğim bir sebepten sanki o eve yaklaşmaya cesaretim yoktu. Nedense kendimi inanılmaz üzgün ve çaresiz hissediyordum. Kapıyı araladım ve girdim. Çok yaşlı bir kadın gördüm. Yerde oturuyordu. Onun çaresizliğini ve yoksulluğunu yüreğimde hissettim ve kendime engel olamayarak şiddetli bir şekilde ağlamaya başladım. Allahtan Serap Hanım önceden mendil koymuştu yanıma ve sakinleştirdi. Benim şu anki hayatımda zaman zaman çaresizlik duygusu yaşayıp yaşamadığımı sordu. Evet dedim sık sık. Bu çaresizlik duygumu topraklamak için çeşitli olumlamalar söylettirdi bana. Sonrasında reiki enerjisi vererek, bu olumsuz enerjiyi bilinçaltımdan atmaya çalıştı.

Bu topraklama çalışmasından sonra kendimi çok iyi hissettim, hafifledim.

Bu sefer birden kendimi New York'a benzeyen bir şehre yukardan bakarken gördüm. Yavaşladım ve bir gökdelenin üst katlarında durdum. Genç bir kadın gördüm, önünde bir sürü telefon vardı ve sürekli telefonla konuşuyordu. Bu iletişim hali onu mutlu ediyordu sanki. Serap Hanım, bana sordu "Bu hayatında iletişim ve kendini ifade etmekle ilgili problemler yaşıyor musun ?" Cevabım evetti. O an yaşadığım mutluluğu ve iletişim yaşadığım kolaylıkları bu hayatıma taşımaya karar verdik. Serap Hanım'ın olumlamaları ile o anda hissettiğim mutluluğu bu hayatıma taşıdık.

Bir sonraki vizyonda, kendimi yaşlı bir rahibe veya din işleriyle uğraşan bir kadın olarak gördüm. Bunu giysilerimden anlıyorum, uzun siyah bir kıyafet vardı üzerimde. Yanımda bir erkek çocuğu vardı ve dar engebeli patika bir yolda yürüyorduk. (Bu sahneyi ben sık sık rüyalarımda veya meditasyon yaparken görüyorum zaten) Hissettiğim duygular yoğun olarak yine çaresizlik ve korkuydu. Serap Hanım, bu hayatıma da yansıyan bu duyguları nötrleştirmem için gereken olumlamaları söylettirdi bana ve reiki enerjisi vererek bu duyguları toprakladı.

Vefat etmiş olan anneannem ve dedemi gördüm sonrasında Tabi o an şiddetli bir şekilde ağlamaya başladım. (O aşamada sakinleşmem biraz zor oldu.) Onları çok sevdiğimi ve onlarsız bir hayatı yaşamada zorlandığımı fark eden Serap Hanım, onlar olmadan da, içimdeki sevgi ile yaşayabileceğime ve içimdeki sevginin bana yeteceğine, güvende olduğuma dair olumlamalar söylettirdi. Bunlar ruhuma çok iyi geldi ve sakinleştim.

İlginç olan vizyonlardan birinde ise kendimi Titanic kadar büyük bir geminin güvertesinde gördüm. Bu görüntüye hâkim olan duygum ise büyük bir aşktı ama bu yüce duygunun özünde yine bir çaresizlik vardı. Sorularla bu çaresizlik duygumu çözmeye çalışan Serap Hanım, neden çaresizlik hissediyorsun dedi. Cevabım, "Biz birbirimizi seviyoruz ama aile baskısı var, aileler istemiyor bu aşkı..." Evet, burada verilmek istenen mesaj açıktı, şu anki yaşantımda çevre baskısı yüzünden zaman zaman kendimi çaresiz hissediyordum. Bunu doğruladım ve Serap Hanım gereken olumlamalarla ve reiki enerjisiyle bana şifa verdi.

<><><><>

Yukarda anlattıklarım 1, 5 saate yakın süren çalışmada gördüğüm vizyonlardan sadece bir kaçı.

Sayısız kere, değişik zamanlarda ve değişik hayatlar yaşarken gördüm kendimi. O hayatlardaki duygularımı gördüm ve yüzleştim.

Bu vizyonlar zihnimin bana bir oyunu olabilir mi ?

Evet olabilir.

Ancak ne olduğunun bir önemi yok. Bu çalışmada önemli olan, yoğun olarak hissettiğim o sahici, canımı acıtan bazen şiddetle ağlatan, bazen de kahkahalarla güldüren duygularımın gerçekten bilinçaltımdan yansıdığı ve beni engellediği idi.

Çalışmadan sonra, kendimi bir kuş gibi hafif hissettim. Tüm bir hafta sonu rahatlığım devam etti.

"Işık köprüsü" çalışması bana çok iyi geldi.

İlgi duyanlar ve yaptırmak isteyenler için, Serap Toyata Büyükşalvarcı Hanımı gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Merak edenler www.evreninhediyesi.com adlı adresten kontak kurabilirler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 563
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8489
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster