Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Şubat '07

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
4831
 

İşkolik erkekler...

İşkolik erkekler...
 

İşkolik erkek tipleri nasıl olur? ... Böyle tipler çevresini nasıl etkiler, çevresi memnun mudur? ..

Çoğunluğunun masası darmadağın görünür fakat kendilerine sorsanız en düzenli halidir.. Randevu defterleri son sınıra kadar doludur.. Yemek yemeye bile fırsat bulamazlar, öğün vakitleri aksamalı olarak işlemektedir. İşkolik erkekler işlerine adapte olduklarında dünya ile bağlantıları kesilir araya girmeye çalıştığınız da üstelik suçlu duruma bile düşen siz olursunuz.

Sürekli toplantıdan toplantıya koşturdukları için, sizi dinleyecek, arayacak veya görüşecek vakitleri bile olmaz.. Konuşsalar bile cevapları kısa ve nettir.. Sürekli agresiftir kendisiyle ve çevresiyle çatışma, sinir buhranı halindedir.. Öfkeleri artık normal yaşam tarzı olmuştur. Sürekli bitmeyen işleri mevcuttur, sürekli kontrol etmeleri gereken mailleri vardır.. Her zaman kendileri haklıdır..Her hatalarına verecek, kendilerine göre haklı bir cevapları bulunur.. Üstelik sonunda siz haksız duruma düşersiniz.

İşyerlerinde değişiklik arzederek işkolikler de kendi aralarında kategorilere ayrılırlar.

Kukla işkolikler, Üstlerinin her istediğini yaparak sürekli çalışan görünen tiplerdir.

Nevrotik işkolikler; kendisine aşırı derece de bağlı olunmasını isteyen tiplerdir.. Sürekli şüphe içinde çalışan psikolojik bir tiptir..

Parlak işkolikler; yakışıklı, güzel giyinen, bilgili, çevresiyle iletişimi iyi olan ve çok konuşan tiplerdir. Hiçbir toplantı onsuz olmaz.

Korkak işkolikler; İşini kurallar çerçevesinde yapan, asla çizgisinden çıkmayan, sürekli bir altını kontrol eden tiplerdir.. Bu korkaklığından bir üste çıkamadığı gibi, hiçbir zaman alta da düşmez..

Taktisyen işkolikler; Takdik icabı ortalıklarda dolanan tiplerdir..Hesap kitap yapar gibi görünür, sürekli konuşur ama ciddi bir karar aldığı görünmeyen tiplerdir.

Kanatsız melek işkolikler; Düş kırıklıklarını çok yaşasalar da hiçbir zaman etrafına zarar verme düşüncesi olmayan ve sürekli kendileri de çalışan tiplerdir... İşini iyi yapanı da yapmayanı da aynı şekilde korur..

Otoriter işkolikler; En kolay, tutarlı ve güvenilir olurlar. Çalışmalarını çalışmaya özndirerek başarıya ulaşmasını sağlar ve motivasyonu hiçbir zaman eksik etmez.. İşinin başından hiçbir zaman ayrılmaz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

BU İŞ KOLİKLİK BULAŞICI MIDIR ? BEN ESKİDEN İŞKOLİKTİM KOCAMADA BENDEN BULAŞMIŞ OLMASIN:)

HAYAL ARSLAN 
 13.02.2007 18:53
Cevap :
İçten gelen bir hastalık o...Öyle ordan burdan bulaşmayla olmuyor ve tedaviside yok:)....Allah size kolaylık versin...SEvgiyle kalın..  14.02.2007 9:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3613
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster