Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

06 Aralık '10

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
4082
 

İŞKUR’un açtığı kursa 3000 kişi başvurdu…

İŞKUR’un açtığı kursa 3000 kişi başvurdu…
 

Meslek Edindirme Kursuna Rekor Başvuru …

Büyükçekmece Belediyesi ve İŞKUR’un açtığı kursa 3000 kişi başvurdu…

Büyükçekmece Belediyesi ve İŞKUR bünyesinde hayata geçirilen nitelikli iş gücü yetiştirmeyi hedefleyen meslek edindirme kurslarına 3000 kişi başvurdu…

Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanı , Bakıcı Anne, Moda Tasarımı, Parakende Mağazacılık , Kaynakçılık, Servis Elemanı , Yaşlı ve Hasta Bakıcılığı, Bahçıvan Eğitimi gibi branşlarda eğitim almak isteyen 3 bin kişiden yalnızca 300’ü kursların 1. döneminden yararlanabilecekler.

Uygulamalı derslerin görüleceği projede, eğitimlerini tamamlayan kursiyerler 2 yıl içinde iş bulamazlar ise başka bir branşta tekrar kurs alabilecekler.

İŞKUR Görevlileri Tarık Bozkurt, Gül Güler’in mülakata tabi tuttukları öğrencilere 15 TL katkı ücreti verilerek, SSK primleri ödenecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “Belediyemiz ve İŞKUR’un beraber yürüttüğü bu proje başta işsiz ve vasıfsız vatandaşlarımız için bulunmaz bir nimet. Bölgemizde yaşayan eğitimsiz ve vasıfsız iş gücünü eğiterek onların iş bulmalarını kolaylaştırmayı hedefliyoruz ” dedi.

Herkesin Kolunda Altın Bileziği Olmalı …

Büyükçekmece Belediyesi ve İŞKUR’un düzenlediği bu kurslara genellikle bayanlar ilgi gösteriyor. Kurslarla ilgili görüşlerini aldığımız kursiyerler şunları söylediler;

Gülsüm Salıvermez (39)

Kız Meslek Lisesi Mezunuyum. Evliyim 2 çocuk sahibiyim Giyim Öğretmenliği yaptım. Moda Tasarımı eğitimi almak istiyorum, umarım elemeyi geçebilirim. Kendimi geliştirip kolumda altın bilezik olarak mesleğimi takmak istiyorum. Belediye Başkanımız Hasan Akgün’e çok teşekkür ederim.

Başta işsizler olmak üzere mesleği olmayanlara umut oldu.

Ayten Baylan Bilgici (36)

% 45 bedensel engelliyim. Evliyim, çalışmıyorum biraz biçki – dikiş biliyorum. Çizime yatkın olduğum ve bir meslek sahibi olmak isteğim için bu kursu tercih ettim. Kendime, aileme ve topluma örnek olmak istiyorum .Belediyemize verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür ederiz.

Hayrettin Çiçek (28)

Uzun süre tekstilde çalıştım. Şu an işsizim, modayla ilgilenmeyi seviyorum. Bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum. Sertifika aldığımızda daha kolay iş bulabileceğime inanıyorum.

Ayrıca ilgilenenler için: http://www.ishedef.com/

Kaynak: Büyükçekmece Belediye Başkanlığı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1988
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4908
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster