Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Ocak '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
160
 

İslamcı Cumhuriyetçi çatışması

İslamcı Cumhuriyetçi çatışması
 

Yorumsuz


Cumhuriyetin daha henüz kurulmadığı ülkenin üzerinde binbir türlü hesapların yapıldığı Abdülhamit döneminden bugüne laikler ve dincilerin çatışması bugün dahada hız kazanıp cumhuriyet rejimini tehlikeye sokmuştur.

İngilizlerin Fransızların Rusların Yunanlıların ve hatta bir kısmı müslüman olan Mısırlıların Abdülhamit dönemindeki bölücülük oyunları kurtuluş savaşıyla zaafa uğramış sonuçta kazanan yine türkler olmuştur.

Son yıllarda Cumhuriyetin kazanımları İslami kesimin bir takım saldırılarına maruz kalsada laik Cumhuriyetçi kesimin karşı koyması sonucunda bertaraf edilmiş islami kesimde birtakım hazımsızlıklar ortaya çıkmıştır.

Gittikçe kötüleşen ülkede bir yandan sefalet bir yandan terör başıboşluğun basiretsizliğin açık ve net göstergesi olmuştur.

Ülkede yaşanan kaos ortamı halkın psikolojisini bozmuş her tür suçlarda ceza evleri dolup taşmıştır, yani kısacası bugün birtakım yakıştırmalarla sözde adı dahi duyulmamış bir örgüt yaratılarak cumhuriyetin kazanımlarına en alt düzeyden en üst düzeye kadar saldırılar gayri meşru bir biçimde devam etmektedir.

Bu saldırılar sorgulamalar gözaltılar niçin kamuoyundan gizli yapılmaktadır, geçmişte rejimi devirmeye karşı çıkanlar bugün neden yargı önüne çıkartıldılar, eğer geçmişte şuç işlemişler ise bu komutanlar neden bugüne kadar yıllarca beklenildi geçmişte bu ülkenin savcısı yokmuydu neden yargılanmadılar da bugüne kadar beklenildi.

Cevap açık ve nettir geçmişte Atatürk İlke ve inkilaplarına bağlı kalanlar bugün islami kesimin hedefi haline gelmiş aslındabuna bir çeşit intikam almada diyebiliriz .

Ülkede terör eylemlerinin kol gezdiği doğu, güney ve batı bölgelerimizi bir üçgen olarak düşünürsek Ankara bu üçgenin içinde kalmaktadır, Ankara batıyıda kendi emellerine alet etmekte kendi saflarına çekmeye çalışmaktadır.

Durum böyle olunca "terör yandaşları+Cumhuriyetçi-laikler+kökten dinciler" çatışma bu üçgenin içinde sürekli çatışma sonucunda birgün patlama noktasına gelecek çok kardeş kanı akacaktır, ülkenin bölünmesindeki büyük başarı ise bu günkü basiretsiz iktidarın olacaktır.

Önce yoksullaştır, sonra dini duygularıyla oyna, pasifize olduktan sonra sen işe yaramazsın diye arkanı dön olmadı birde tekme vur arkasından birde utanmadan sıkılmadan çık halkın karşısına efendim ben halkımı düşünüyorum.

Yerin dibine batsın kul hakkı yiyenler bugün sırıta sırıta gülenler yarın sırat köprüsüne varmadan senin kafan kel devlet millet için ne yaptın diye soracaklar, tanrı derki bana gel ama kul hakkıyla gelme bu dünyada yandaşlarınıza dağıttığınız yardım çekleri yarın karşınıza sual defterinde yetim hakkı olarak karşınıza çıkacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 193
Toplam yorum
: 164
Toplam mesaj
: 79
Ort. okunma sayısı
: 508
Kayıt tarihi
: 28.02.08
 
 

Sinop doğumluyum, ülkesini ve ulusunu seven bir vatansever, her ay devlete düzenli vergisini ödeyen ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster