Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ocak '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
439
 

İsrail Durmuyor !.. Durmayacak !..

İsrail Durmuyor !.. Durmayacak !..
 

İsrail'liler öldürdükleri çocukların cesetleri başında fotoğraf çektiriyorlar...


İsrail adının nereden geldiğini düşündünüz mü hiç ? Bilgi dağarcığınızda böyle bir bilgi var mı ? Anlatayım..

Tevrat’ta belirtildiği üzere, Yakup peygamber ailesi ile birlikte göz ettiği sırada, tanrı tarafından görevlendirilen bir melek, Yakup’a bir insan olarak görünür. Daha sonra ne hikmetsei nereden esmişse, yani hangi sebepten olduğu bilinmez, bu insan görünümündeki melek ile Yakup güreş tutmaya başlarlar ve bu sabahın alaca karanlığına kadar sürer. İnsan kılığındaki melek Yakup’U yenemeyeceğini anlayınca Yakup’a “bırak beni, gün ağarıyor “ der. Yakup herhalde bu insanın bir melek olduğunu anlamış olmalı ki “beni kutsamadan seni bırakmam” der. İnsan görünümündeki melek te Yakup’u kutsar ve ona “tanrıyla güreşen” anlamına gelen İsrail adını verir. Hatta bu olay Tevrat’ta kutsama olarak geçer. Artık bundan sonra Yakup’un soyuna İsrailoğulları denir.

İşte bu İsrail oğulları belki de bu Tevratta anlatılan yaradılış ve kutsama hikayelerinden olsa gerek, kendilerini hala tanrıyla güreşiyor zannediyor. Bu gücü belki de buran alıyorlar. Manevi olarak bu şekilde kendilerini güçlü hissetmeleri normal ama Filistin’lilere yaptıkları mezalimliğe dünya sesini çıkartmıyor ya, işte buna şaşıyorum.

Bu konuda ki ilkyazım “Gazze’nin Göz Yaşları” adını taşıyordu. Artık Gazze’de göz yaşı da kalmadı akıtacak. Her taraf ta kan oluk oluk. Filistin yavaş yavaş yok oluyor. Bir haftadır yapılan bombardımanlarda ölenlerin sayısı her gün artıyor. Uluslar arası Kızılhaç komitesi ölenlerin 600’ün üzerinde olduğunu, bunların içinde kadın ve çocuk sayısının fazla olduğunu açıklamış. İsrail istediği, kendilerine göre Hamas’mış. Peki ya bu ölenler ? Bunlar sivil. Nerede uluslararası anlaşmalar? Nerede insanlık? Bu tam bir kitle imhasıdır.

Ben artık şaşırmıyorum inanın. Bakın birkaç ülke dışında hiçbir ülke ses çıkartmıyor. Sesini çıkartan bir Türkiye, bir İran bir de Venezüella.. Kimse bu üç ülke kadar hatta Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez kadar olamadı. Chavez “İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırısını kınayarak, İsrail'i ''katil ve soykırımcı'' olarak nitelemiş. Bunu da televizyonlarda bas bas bağırmış. Ama kim dinler ki ? Bırakın bu kadar keskin ifadeler kullanmayı, İsrail’i kınama cesaretini bile göstermedi ülkeler. Amerika’nın tutumu zaten belli. Bu Bush denen adamın giderayak son oyunuydu. Sonra Birleşmiş Milletler. Ondan ses duydunuz mu? Ya AB? Çok pardon !.. Ab sesini çıkartı .. Öyle çıkarttı ki <ı>“İsrail’in yaptığı kendini saldırı değil, savunmadır” gibilerinden bir şeyler geveledi.. Ne savunması pardon? Bir avuç Hamas çapulcusuna karşın, son teknoloji silahlar, bombalar, misket bombaları, tanklar ve 20 bin asker ile kuşatma, sivil halkın ölümü. Kentte elektrik, su, yiyecek, ilaç yok. İnsanlar salkım salkım sokaklarda dökülüyor. Bunun neresi haklı bir savunma?

Ab gibi diğer Avrupa devletleri de benzer açıklama yaptılar. Birleşmiş Milletlerde ise ABD’nin engellemesi olduğundan fikir bile beyan etmiyor. Aynı AB ve Avrupa devletleri, Türkiye’nin sınır ötesi harekâtına üstelik bir avuç çapulcu değil, ülke güvenliğini tehdit eden ve kendi vatandaşlarını acımazsızca öldüren bir terör örgütüne karşı yaptığı mücadeleyi hiçbir zaman haklı bulmadı. Hep eleştirdi, hep Türkiye sınır ötesi harekât yapmamalı, bombalamayı durdurmalı, bunu kınıyoruz dediler. Hatırlayacaksınız, Almanya zamanında Pkk’ya karşı kullanılır düşüncesiyle bize verdiği silahlara ambargo koymaya kalktı. AB her seferinde ilerleme görüşmelerinde önümüzü Pkk’ya karşı yaptığımız bu “savunma ve mücadele” ile kesmeye çalıştı. Üstelik Türkiye devletinin yaptığı göz göre göre bir “terörle mücadeledir” ve bu mücadele de ne bu tarafta, ne o tarafta sivil insan ölmüştür. Ölenler ya da öldürülenlerin kim olduğu bilinmekte. Ama amaç Türkiye TÜKAKA olsun.. Gerisi boş!..

İsrail durmuyor. Duracağa da benzemiyor. Geçmiş yıllarda nasıl yaptılarsa, şimdide aynısı yapıyorlar. Ve yine Filistin halkını yok etmeye devam ediyorlar. Üstelik hiç ayrım yapmadan. Kadın, erkek, çocuk demeden. Sivil binaları, marketleri, camileri, ambulansları bile bombalıyorlar.. Bakın en olarak İsrail tankları bir okulu bombalıyor ve okul enkazından 40 çocuk cesedi çıkartılıyor. Nerede vicdanlı dünya ülkelerinin yöneticileri? Nerede insaf?

İsrail oğulları Filistin’e 18 aydır ambargo uyguluyor. Kent’te ne elektrik, ne su var. Gıda maddesi bulmak çok zor. İsrailliler, kente giriş çıkışları bile yasaklamış, Uluslar arası yardım kuruluşları bile zor şartlarda bölgeye ulaşıyorlar. Ulaşabildiklerine ise, yardım götürüyorlar. İsrail oğulları, geçmiş bir yana 27 Aralık’tan bugüne olan 600’ün üzerinde ölümün ve o çocukların hesabını hiçbir zaman vermeyecek. Neden versin ki? Bunun adı savunma değil mi? İsrail kendisini savunmuyor mu? Neye karşı? Topla, tüfekle, bombayla sapana karşı !.

İsrail oğulları şimdilerde öldürdükleri Filistinli çocukların cesetleri başında hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. Bunu hatıra diye saklayacaklar. Hadi dünya kamuoyuna hesap vermeyecekler? Peki o güreştikleri tanrıya nasıl hesap verecekler? Yakup, eğer bir yerlerden bunları görüyorsa, soyunun bu mezalimini destekliyor mudur acaba?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 671
Toplam yorum
: 745
Toplam mesaj
: 86
Ort. okunma sayısı
: 2514
Kayıt tarihi
: 26.06.06
 
 

Anadan doğma bir İzmirliyim ve bu şehirli olmaktan gurur duyuyorum.. Hem bu şehirde doğmuş, hem b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster