Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Temmuz '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
15
 

İsrail yönetimi bu hain saldırılarla hiçbir sonuca ulaşamayacaktır

İsrail yönetimi bu hain saldırılarla hiçbir sonuca ulaşamayacaktır
 

Gazze’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor.

Bu katliama karşı bütün dünya kör ve sağır gibi davranıyor.

İsrail Yönetimi, muhakemeyeteneğini kaybetmiş ve namlunun hedefine çocukları koyarak zalimce saldırıyor.

İslam dünyasının mübarek Ramazan ayında, Gazze’de, iftarlar bomba seslerinin eşliğinde keder, acı ve gözyaşları ile açılıyor.

Maalesef, zalime ve zulme göz yuman herkes bu vahşetin paydaşı oluyor.

Bütün dünyanın, özellikle de İslam Dünyasının, Müslüman kardeşlerimizi ve İslami değerlerimizi hedef alan İsrail Yönetiminin eylemlerine karşı birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde ortak bir tavır ve duruş sergileme zorunluluğu bulunmaktadır.

İsrail yönetimi, bu hain saldırılarla hiçbir sonuca ulaşamayacaktır.

Ancak; insanlık bu zulme sessiz kaldıkça ve göz yumdukça, hayatını kaybeden çocukların hikâyelerini daha çok dinleyecektir.

İşgalci İsrail yönetiminin, 8 Temmuz 2014 tarihinde Gazze Şeridi’ne yönelik olarak başlatmış olduğu hava ve devamında kara saldırılarını şiddetle kınıyorum.

Aralarında masum çocuk ve kadınların da bulunduğu üç yüz elliden fazla sivil Filistinlinin hayatını kaybettiği ve binlercesinin yaralandığı, Uluslararası hukuka ve temel insan haklarına aykırı saldırıları nefretle telin ediyorum.

İşgalci İsrail Yönetiminin bu saldırısı ilk değildir ve uluslararası hukukun açıkça bir kez daha ihlalidir.

Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere, ABD, AB ve Arap Yönetimlerinin önemli bir kısmının bu süreçteki açık destekleri, İsrail’in daha da saldırganlaşmasının temel nedenidir.

Uluslararası toplum, İsrail’in insanlık ve savaş suçu olan bu politikalarına göz yummaktadır.

Oysa bölgesel ve uluslararası aktörlerin; işgalci İsrail Yönetimine karşı açık tavır alarak, sonuç odaklı baskı politikaları uygulamaları beklenmektedir.

Ayrıca uluslararası nizamı koruma misyonu olan, ancak bu konuda başarısızlığı birçok kez teyit edilen Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin, bu saldırılardan dolayı İsrail’i kınayan ve yaptırımlar öngören bir kararı en kısa zamanda kabul etmesi ve uygulamaya koyması uluslararası kamuoyunca beklenmektedir.

Birleşmiş Milletlerin; İsrail yönetimi aleyhine onlarca kararı olmasına rağmen, BM kararlarını uygulamayan İsrail Yönetimine hiçbir yaptırım uygulamaması ise son derece düşündürücüdür.

Uygulanan ambargo ve yapılan bombardıman nedeniyle tıbbi malzeme, gıda ve içme suyu içme suyu ihtiyacı giderilememektedir.

Elektrik kesintileri yaralılara müdahaleye izin vermemektedir.

Terör örgütünün savaşa gerekçe olarak gösterdiği üç Yahudi gencin kaçırılıp öldürülmese olayının MOSSAD'ın işi olduğu bellidir.

Buna karşın başta ABD olmak üzere, İngiltere, Almanya ve Avrupa Birliği'nin diğer ülkeleri saldırıları İsrail'in kendini savunma hakkı olarak görmektedir.

Bu bizim için şaşırtıcı değildir.

Siyonistler, 1917’den bu yana sistemli bir şekilde, Müslüman kanı dökmekte ve başta İngiltere olmak üzere sürekli batının da desteğini almaktadır.

Resim netten alıntıdır
Mehmet ÇİL
m.cil02@hotmail.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 65
Kayıt tarihi
: 21.07.14
 
 

Gazeteci Yazar. Adıyaman'da IŞIK Gazetesi köşe yazarı, evli ve 2 çocuklu. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster