Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '09

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
1775
 

İsrailli parlamenterin toplu öldürme önerisi

İsrailli parlamenterin toplu öldürme önerisi
 

Yıl 2009 aylardan Ocak…

İsrail’li parlementer Avigdor Lieberman, 1940 yıllarda Hitlerin Yahudilere uyguladığı işkenceleri, 1945 yılında ABD’nin Japonlara uyguladığı toplu öldürme olaylarını, şimdi Gazze'de Filistin halkına uygulamayı öneriyor!

Basına yansıdığı kadarı ile:

İsrailli parlamenter Avigdor Lieberman, Gazze'ye atom bombası atılmasını istemiş.

İsrail'de yayınlanan Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, aşırı sağcı siyasetçisi Lieberman, Hamas iktidarda olduğu müddetçe İsrail'in güvende olamayacağını söyleyerek, kente atom bombası atılmasını istemiş.

Yani bu sözlerin başka bir anlamı yok! Hamas'a karşı ABD'nin II. Dünya Savaşı'nda Japonya'ya yaptığını yapalım diyen Lieberman, "Gazze'yi işgal etmek gereksiz" demiş.

Düşünebiliyor musunuz? Adamı(!) ölün bin civarındaki Filistinli tatmin etmemiş, Karadan, Denizden ve havadan Filistin halkı üzerine yağdırılan bombalardan tatmin olmamış, Atom Bombası atarak, toplu kurtulmadan bahsediyor!

Bu adam(!)ın bu ilk hareketi değilmiş. İsrail Beyteynu Partisi'nden parlamento üyesi olan Lieberman'ın bir önceki icraatı, Arapları temsil eden partinin seçimlere girmesinin engellenmesi olmuş.

Yani bir parlamenter, bir partinin seçime girmesini engelleyebiliyor. Sizce de garip değil mi?

Lieberman'ın bu açıklaması, seçim öncesi en sert sağcı olmanın İsrail'de oy anlamına gelmesinden kaynaklanıyormuş.

İsrail ordusunun kentte karşılaştığı şiddetli direnişin ardından kayıplar vermesiyle, Hamas'ın alt edilemeyeceğinin yüksek sesle söylenmeye başlanmasından bu yana, politikacılar "toplu katliam" isteklerini dile getirmekte bir sakınca görmüyorlar.

Ancak İsrail'de propaganda ile icraat arasındaki sınırların belirsiz olduğunu iddia edenler, ülkenin Gazze savaşında kontrolden çıkmaya başladığına işaret ediyor ve Lieberman'ın dehşet verici açıklamasını benimseyen çok sayıda devlet görevlisi olduğu da gözden kaçmıyormuş.

İşte böylesi şahısların açıklamalarına hiçbir bölgeden ses çıkmıyor. Hele Araplardan hiç ses soluk yok. Onların tek derdi kızların 10 yaşına geldiğinde evlendirilmelerine izin kopartmak.

Tıpkı İstanbul Kuşatma altındayken, Bizanslı Papazların Meleklerin cinsiyetini tartıştığı gibi…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Saçmaladığınızın farkındasınızdır umarım... Bu kadar yalan dolan olduğu bariz, gereksiz ve Yahudi karşıtlığını körükleyen bir habere inanabildiğinize şaşıyorum. Daha evvel iki devletli çözüme onay vermiş İsrail devletinden sizce böyle bir çözüm gelmiş olabilir mi? Haberin kendisinde zaten MİŞli kip kullanılmış, siz de balık gibi ağa tutulup hemen Hitler'in yaptığına devam diyorsunuz. Diyelim ki hiç insanlığı ve sağduyusu olmayan bir parlamenter gerçekten de böyle bir şeyi savundu; size temin ederim ki İsrail parlamentosundan böyle birşeyin geçmesi mümkün değildir. Elinizi vicdanınıza koyunuz! Başbakan ve söz geçirdiği medya sayesinde olayı tamamen yanlış yorumluyorsunuz. Türkiye medyası tarafsızlığa çok uzak şu an. El Jazeera kanalını izleyin o bile Arap kanalı olmasına karşın daha tarafsız...

Can Nahum 
 22.01.2009 22:53
Cevap :
Yorumunuz için teşekkürler. Bu tür görüş sahipi olanlar, İsrail parlamentosunda olabileceği gibi, fizan parlamentosunda da olabilir. Balıklama daldığım falan yok. O parlamenterin, bu lafı söylemediğini siz biliyormusunuz? Sonra ben yandaş ve yalaka basın hiç okumam! Ve yandaş da değilim.  23.01.2009 9:57
 

filistin ve israilin güçlerini birleştirip yeni dünya düzeni için gerekli adımları atması.filistinden nasıl bir güç olur demeyin.bu birleşim arap dünyasını avrupa ve israile açacak kapı olur.olabilir değil.

Ugur Çagdas ÖZER 
 22.01.2009 21:41
Cevap :
Yorum ve katkınız için teşekkürler.  22.01.2009 23:38
 

Hitler'den farkınız yok! niye adamın arkasından o kadar patırtı kopardınız.. Aynı yöntemi izliyorsunuz.. Elleriniz kırılsın.. bebek katilleri!

Aydin Yilmaz 
 19.01.2009 17:39
Cevap :
Hitlerden benim mi farkım yok! Yorumunuzda buna bir açıklık getirirseniz sevinirim. Hitler ve ben. Aynı ortamda ismimin geçmesini istemem.  20.01.2009 15:06
 

yoksa efsane ''adolf temizlik yapıyor'' filmini yeniden mi çevirseler diyorum. filmi kaçırıpda izleyemeyenler yada tekrar izlemek isteyenler için, fena da olmazdı hani.

adem çetin 
 19.01.2009 13:27
Cevap :
Şonum ve katkınız için teşekkürler. Selamlar...  19.01.2009 14:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2994
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster