Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Eylül '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
433
 

İşsiz Adam

İşsiz Adam
 

Issız Adam filminin üzerinden zaman geçmesine rağmen halâ, “Issız Adam Sendromu” araştırılmaya değer bulunuyor.

Noktalama işaretlerinin önemini hepimiz biliyoruz. Bir nokta bazen kelimenin anlamını bazen cümlenin anlamını ciddi şekilde değiştirebiliyor. :) Örnek verip de olayımızı Türkçe dersine çevirmeyelim...

Issız Adam’la ilgili değilim ama İşsiz Adam'la yakından ilgiliyim. Çünkü önemli bir konu. Çok önemli... Toplumsal bir sorun. Bu sorun beraberinde başka sorunlar da getiriyor.

Benim anlamadığım, Issız Adam bu kadar ses getirmişken İşsiz Adam neden yıllardır ses getiremiyor?

Neden işsizliğe çözüm üretilmiyor neden bu konuya millet olarak bu kadar duyarsızız?

İşsizliğe dikkat çekmek adına bir firma, “İşsiz Adam” yazılı t-shirtler bastırıp satışa sundu. Çok yaratıcı çok zekiceydi. Yine de ilginç bir şekilde bu önemli konuya basın ve halk olarak tepkisiz kaldık.

Dikkat ederseniz tepkisiz kalanlara yetkilileri katmadım. Onlar yetkili olduklarının farkında bile değiller... Onun için de güzellik uykularından uyandırmak istemedim!

İşsizlik her geçen gün artıyor. “İşsizler Ordusu” diye bir birim bile kurulabilir. Sonra bakarsınız şirketleşme yoluna gidilir.

İşsizler Ordusu T.A.Ş.

Şirketimiz İşsiz Adam (Kadın) ve işsizlikten rahatsızlık duyan herkese açıktır...

:) İyi bayramlar...

http://www.esmakahraman.com/issiz-adam/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bu fikrinizi destekliyorum. Sevgimle.

Olgun Ekinci 
 26.09.2009 8:50
Cevap :
:) Sayın Yazarım, hassasiyetine teşekkür ediyorum. Sevgiler...  26.09.2009 12:14
 

Sevgili Esma Kahraman;beş yılı aşkın bir süredir bir yoksul gibi yaşıyorum,(zengin değilim-yoksul da değilim-orta halli/alt-üst halli de değilim)böyle bir karar aldım.Kendi çapımda ne kadar yardım etsem diyorum...Bu yazınız güzel,karikatür de iyi denk gelmiş.Türk milleti'nin ateşle bir imtihanı var;ve bu imtihan ekmeğine sahip çıkma imtihanıdır.Banka yabancı;bankadaki para bu milletin tasarrufu,adamlar "yaz şuraya;gir kimlik numaranı al krediyi" diyorlar... İki kefille kredi alamıyorduk;memur halimizle...Yabancı banka;bankaya ilave bir oluşum daha icat ediyor;"kredikolay"şubeleri de açıyor.Al krediyi,babadan-atadan kalan malı-mülkü de icra ile yoket...Peki ya sonra?!..Yeniden ve çok şalışmadıkça ve biz birbirimizi çok sevmedikçe,karnımız tokken açlara acır gibi yaptıkça bakalım nice olacak hallerimiz...Bu günkü Hürriyet'te Tufan Türenç'in"Üniversitelerdeki açlıktan YÖK'ün haberi var mı?"başlıklı yazısını okumanızı diliyorum...Selam ve sevgilerimle...

Cemal Hüseyin Çağlar 
 25.09.2009 20:07
Cevap :
:( Sayın Yazarım bunlar malesef acı gerçeklerimiz. Anlamak isteyene tabii...“13 bin öğrencimiz var. Bunlardan sadece 100 kişi üç öğün yemek yiyebiliyor. Geri kalanı gününü bir adet poğaça ile geçiriyor. Öğrenciler para harcamamak için evden, yurttan dışarı çıkmıyor ve devamsızlık hakkını sonuna kadar kullanıyor. Üniversitemizde sadece bin öğrenciye her gün ücretsiz öğle yemeği verebiliyoruz. Bin öğrenciye kumanya paketi dağıtıyoruz. Geriye kalan 11 bin öğrenci, fiyatı bir milyon lira olan (bugünün 1 lirası) öğle yemeğini bile parasızlık nedeniyle yiyemiyor. Kırsal kesimden gelenler ekmek arası patates veya haşlanmış yumurta yiyor.”  25.09.2009 20:13
 

Artık tomrukmu yoksa başka şeymi tez gelsin

Şennur Köseli 
 25.09.2009 15:29
Cevap :
:) Sayın Yazarım, bence de tez gelsin artık. Sevgiler...  25.09.2009 20:09
 

"İşsiz adam" "ıssız adam"a göre pek bir kifayetsiz geliyor sanırım insanlara... Oysa ulusça "ıssızlaşmamak" için "işsizliğe" el birlik çare bulmak gerek... Yetkililer harbiden güzellik uykusunda oldukları için; dokunmamakla iyi etmişsin. Bakalım onların bu derin uykusunu hangi ağaç uyandıracak. Hani ağaçtan bir tomruk kafalarına yahut bir sehpa başlarına!

Emine Supçin 
 24.09.2009 19:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1929
Toplam yorum
: 7351
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 656
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster