Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Birçokları gibi boş zamanlarımda kitap okur, sinemaya, tiyatroya gider, kırlarda, parklarda gezmeyi severim mi demeli; takdir belgelerimi gösterip meziyetlerimi mi sayıp dökmeli, yoksa falancanın torunu olduğumu söyleyip şanlı geçmişimle mi övünmeliyim? Hayır! Efendim, kimlik bilgilerim, memleketim, ne iş yaptığım, ne yedi..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
...aŞkîya Notları...*Bir Gülüşün Peşinde*...

Bir iklimin peşinde olmak... Aramak belki, bulmaya çalışmak, hayır, gelmesin, olmasın, bitmesin, hep daha başka iklimlerin peşinde olmak, başka diyarların, uzakların, hiç koklanmamış, rüzgarı duyulmamış havaların... Üstadım, saygı ve muhabbetle, zamanı unuttum bir anlığına da olsa...

24 Ocak 2018 21:33
Duygu Sömürüsü

Dikkatinizi önemsiyorum, teşekkür ediyorum Nahide Hanım. Size katılmakla birlikte, Türk toplumunun değiştiği, özellikle 90 sonrası kuşağın geleneksel Türk toplumunun kodlarından farklı kodlara sahip olduğu kanaatine sahibim. Konu bence derin. Dilenciliğin belki yeni bir yönü, ama farklı saikler de var. Saygılar, selamlar.

13 Ocak 2018 12:11
Duygu Sömürüsü

Kanaatimce dilencilik arz-talep ilişkisine dayanır. Vicdanının verdiği sıkıntıyı bastırmak isteyenler oldukça dilencilik olacaktır. Sahtekar dilencilerden bahsetmişsiniz, bu konuda size katılıyorum. Sahtekar dilenciler gırla... Enstrüman çalarak para toplamak önce Batı ülkelerinde başladı, sonra yaygınlaştı, dünyaya yayıldı. Bence bu konu üzerine düşünelim. Neden? Çünkü bu olgu sadece dilencilikle açıklanamaz. Hatta, dilencilik üzerinden Doğu-Batı kıyaslaması bile yapabiliriz. Kolu bacağı kesik, sakat, mağdur ve mazur, kör, topal vs. dilenciler bir yanda; Batıda bu neden yaygın değil mesela? Doğunun kültürel sosyal, hatta dini kodlarından mı kaynaklanıyor, öyleyse sebepler ne? Ayrıca,takdir edersiniz ki, bizimki gibi toplumlarda bireyin topluluk içinde kendi potansiyelini göstermesi kolay değil. Bence bu, yeni nesil. Z kuşağı Y kuşağı diyorlar ya hani, bireysellik arttıkça bunlar daha çok görülecektir.

13 Ocak 2018 12:06
 
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 68
Kayıt tarihi
: 28.11.17
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    En büyük sanat eseri, insandır; çünkü insan insanı insanda tanır.